Další pokračování šišinkového seriálu popisuje metodu aktivace epifýzy za pomocí poslechu speciálních zvuků, které mají vyladit mozek na žádanou frekvenci a dosáhnout tak vyššího stavu vědomí.

[wp_ad_camp_2]

Naše mozky fungují na různých vzorcích mozkových vln. Každý vzorec vytváří odlišný stav vědomí.
Zde jsou známé frekvence mozkových vln a stav vědomí, který je s nimi spojený:

 

Pokud trochu zahledáte po internetu, získáte spoustu výsledků na zvukové záznamy, které mají ovlivňovat mozkové vlny. Tyto programy jsou obvykle kombinací binaurálních rytmů a izochronických tónů.

[wp_ad_camp_2]

Když současně uslyšíte jednu sinusovou vlnu čistého tónu v levém uchu a druhou sinusovou vlnu v pravém uchu, vytvoří se zvuková iluze nazvaná binaurální rytmus.

Izochronický tón je pouze čistý tón, který se rychle zapíná a vypíná. Zvukoví ,,inženýři” kalibrují tyto tóny na specifické frekvence. Cílem těchto programů je vyvolat určitý stav vědomí tím, že dostává mozek na frekvence přijímaných zvuků.

Přestože chybí kontrolované výzkumné studie, předběžný výzkum naznačuje, že poslouchání binaurálních rytmů usnadňuje změnu vzorců mozkových vln a má terapeutický účinek. Účinky těchto změn jsou však pravděpodobně pouze dočasné a lepšího výsledku se dosahuje ve spojení s meditací.

 

Celý článek zde: Binaurální rytmy pro aktivaci šišinky mozkové

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.