Rok 2018 se pro Bitcoin a další krypto-měny zdá být katastrofickým a nyní to vypadá ještě hůř. Tato extrémně nestálá digitální měna tento týden utrpěla velký pád a prognóza její budoucnosti nevypadá vůbec dobře, uvádí zpráva Financial Times.

[wp_ad_camp_2]

Pád z pozice historického maxima z roku 2017 byl skutečně dramatický. Krypto-investoři byli mimořádně nervózní, mnoho z nich se rozhodlo palubu lodi raději opustit. Nárůst hodnoty Bitcoinu byl označen za bublinu, která musela prasknout.

Jaká je hodnota Bitcoinu?

Na konci minulého roku měl Bitcoin hodnotu 19,000 dolarů. V úterý 6. února tato hodnota činí 6,018 dolarů. Až dočtete tento článek, bude tato hodnota pravděpodobně již pouhých 5,000.

[wp_ad_camp_2]

Proč Bitcoin tak prudce klesá?

Jednou z jeho klíčových předností byl fakt, že není regulovaný bankami a je zcela decentralizovaný. Globální supervelmoci se k tomu však nestaví příliš dobře. Z parlamentu Číny a Indie již znějí hlasy, které navrhují proti měně rázně zakročit. Amerika svoji válku s krypto-měnou také přiostřuje.

Kongres se rozhodl uspořádat na téma Bitcoinu slyšení, které bude pravděpodobně tím nejvýznamějším slyšením za poslední roky, které se krypto-měny týká. Přítomní budou i hlavní představitelé dvou hlavních regulátorů finančního trhu v Americe.

Digitální měnu čeká zkouška

Podle serveru CoinDesk, se od obou pánu, J. Christophera Giancarla (předsedy Komise pro obchodování s komoditami) a Jaye Claytona (předsedy Komise pro cenné papíry a burzu), očekává, že budou vládě radit, aby učinila rázná opatření proti plynulosti trhu s Bitcoinem.

Obě strany podaly žaloby proti podvodům spojeným s Bitcoinem a vyšetřily rychle se měnící prostředí, které je s krypto-měnou spojeno. Díky těmto faktorům se Bitcoin nyní nachází na pokraji útesu. Svůj pád však urychlí, aby s sebou vzal i své konkurenty.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja. Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.