…..zajímavé postřhy Borisa Kollára, který trefil hřebíček přímo na hlavičku. Kdyby oligarchové nevyváželi peníze do daňových rájů, tak máme na Slovensku a v České republice ráj a na všechno by byli peníze. I na důchody…..

09:54

Boris Kollár: Nie je problém nasýtiť obyčajných ľudí, ale je problém nasýtiť oligarchov vyvážajúcich zisky do zahraničia

183

Strana Sme rodina bude presadzovať 16% daň pre malých a stredných podnikateľov, naopak pre banky a telefónnych operátorov chce daň 33%. Predseda strany Boris Kollár to vysvetlil:

Aj keby všetci platili daň 16%, tak v rozpočte nebude žiadny výpadok, pretože ľudia budú platiť dane v takejto výške a nebudú špekulovať a optimalizovať daňový základ, lebo pri 16 percentnej dani sa im to už neoplatí. Ale zdaniť treba oligopoli ako banky, ktoré majú stámiliónové zisky. Veď vy sa im na nich skladáte. Prevediete si peniaze – zaplatíte poplatok, vyberiete si peniaze – zaplatíte poplatok, vložíte peniaze – zaplatíte poplatok, to sú oligopoli a všetkým bankám, mobilným operátorom, všetkým by som dal 33% daň.

Na snímke predseda politickej strany Sme rodina Boris Kollár
Na snímke predseda politickej strany Sme rodina Boris Kollár

Nech pekne zaplatia a nie že potom si vyvezú zisky do zahraničia. Mňa netrápi, že nejaká nadnárodná banka – aj tak to nakoniec skonči u Rotschilda, zarobí o polovicu menej. A pre tých, čo budú chcieť vyviezť zisky do daňového raja, dáme obratovú daň. Nájdeme spôsob a zrazu bude peňazí dosť na všetko. My nemáme problém nasýtiť obyčajných ľudí, my máme problém nasýtiť oligarchiu. Keď oni každý rok vyvezú miliardy tu zarobených eur na Belize alebo Bahamy, tak to tu potom v rozpočte chýba.

Celé video si môžete pozrieť TU

Článek je převzat z http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-nie-je-problem-nasytit-obycajnych-ludi-ale-je-problem-nasytit-oligarchov-vyvazajucich-zisky-do-zahranicia/717682

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.