Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

Z lékárničky od sory

…..uvedla minulý rok pod příspěvek o bramborové šťávě, který je důležitý v dnešní době pro každého. V době zánětů hrtanů a průdušek….

05:54[wp_ad_camp_1]

Pár dalších užitečných slov z knihy Janča, Zentrich – Herbář léčivých rostlin Brambory se řadí do diety pro zvýšení diurézy. Bramborový škrob se podává vnitřně nebo i klyzmaty tam, kde je třeba chránit žaludeční nebo střevní sliznice.

Syrové brambory jsou účinným a příjemně působícím projímadlem. Při úporném zánětu horních cest dýchacích se osvědčily bramborové inhalace. K tomu se brambory vaří ve slupce s přídavkem petržele a vznikající páry se inhalují.

Bramborovou kaši, získanou podrcením syrových brambor, používáme na kašovité obklady při léčbě ekzémů.

Bramborový škrob můžeme používat jako nejjemnější pudr či zásyp.

Při popáleninách, bodnutí hmyzem, při léčbě jizev, hlubokých škrábanců a bolavých kloubů se osvědčil tento přípravek: 120 g kaše z podrcených, oškrábaných brambor smícháme s 20 g jemně práškované lékárenské síry, zahřejeme asi na 70 až 75°C, necháme vychladnout, přefiltrujeme, přidáme po 1 g kyseliny borité a salicylové, promícháme a pak používáme k obkladům.

Čerstvá šťáva ze syrových brambor je vynikajícím léčivem zánětu žaludku a peptického vředu. Podáváme asi 60 ml nejlépe 4krát denně. Škrob připravujeme formou řídkého škrobového mazu k podávání ústy nebo klyzmatem. Doba léčby není ohraničená, je tedy možné i dlouhodobé podávání.

Čerstvou bramborovou nať můžeme používat ke koupelím rukou a nohou. Připravujeme ji formou odvaru a aplikujeme při revmatických potížích. Tato forma je omezená na zevní aplikaci, protože přípravek je toxický.

KONTRAINDIKACÍ léčebného podávání syrových brambor je prasklý žaludeční vřed.

Naopak alantoin ze syrových brambor urychluje hojení. Proto také uhlově černá stolice, která jinak obyčejně znamená krvácení ze žaludku, nemusí být kontraindikací pro jejich podávání. Ovšem v takovém případě se jedná o vážný stav, a proto by o léčení měl rozhodnout lékař.

Jinak brambory při léčbě s jinými bylinami nekombinujeme. Sedací koupel z čerstvé bramborové natě spolu s Mařím listem v poměru 1:2 až 1:3 (2-3 díly Mařího listu) doporučujeme na nekrvácející zanícené hemoroidy. Doba koupele asi 15 minut, teplota vody by přitom měla být co nejvyšší. Při větší konzumaci brambor se vřele doporučuje užívat vývar z kmínu podle Pátera Františka Ferdy.

sora

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál