;

Celníci, kteří prohlíželi ruské letadlo v Londýně, na to neměli právo, kontrolovat letadla mohou jenom tři rezorty, prohlásil kapitán letadla Vitalij Mitrofanov.

„Představili se jako Border Force, tedy celní služba… Může mě prohlížet LBA (Spolkový úřad pro leteckou dopravu) — Německo, může letadlo prohlížet SAFA (evropský program letecké bezpečnosti) a Rosaviacija… Bylo to zcela za hranicemi všech pravidel,“ řekl kapitán.

Jeho vystoupení vysílala televizní stanice Rossija 24.

Zaměstnanci britské policie a celnice vstoupili na palubu letadla včera. Podle slov oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovové odmítli odhalit své záměry a jednali přitom „ultimativním způsobem“.

Příslušníci silových struktur posádce nařídili, aby letadlo opustila. Když velitel letadla řekl, že je mu zakázáno palubu opouštět, byl izolován v kabině letců. Až příjezd pracovníka velvyslanectví a po dlouhém jednání bylo kapitánovi umožněno, aby se účastnil prohlídky.

Po prohlídce Angličané odmítli předložit jakékoli dokumenty, v nichž by byly uvedeny cíl, právní základ a výsledky této akce. Zacharovová podotýká, že podobné chování poukazuje na to, že policisté a celníci chtěli provést jisté manipulace bez očitých svědků.

Velvyslanectví Ruska v Londýně už zaslalo na Ministerstvo zahraničí Velké Británie protestní nótu. Aeroflot ze své strany vyjádřil rozpaky nad jednáním místních úřadů.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.