Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

Bude válka mezi ruskem a tureckem?

…..zajímavý rozbor Sergeje Chelemendikova na výše uvedené téma….

01:54

A ještě jedna důležitá zpráva…..

Je možný tankový útok Turecka na С-400?

2015-12-01  (02:05)

 - Je možný tankový útok Turecka na С-400?

30.11.2015

Konflikt v Sýrii nadobúda stále nebezpečnejšiu podobu

Alexander Verchojancev

„Turecké vojská môžu uskutočniť útok na tankoch na územie, kde sa nachádza ruský systém protiraketovej obrany С-400 a zmocniť sa ho,“ — vo vysielaní UkrLife to vyhlásil bývalý ruský novinár Jevgenij Kiseliov, pôsobiaci behom posledných rokov na Ukrajine.

Podľa jeho slov, letisko Hmeymim je vzdialené od tureckej hranice „tri hodiny na tankoch“. „Je možný taký scenár, ž tieto rakety sa ako trofeje dostanú do rúk tureckých tankistov, ktorí v ľubovoľnej chvíli môžu podniknúť výpad to hĺbky vnútrozemia Sýrie,“ — podelil sa o svoje fantázie Kiseliov. Je možné, že podobné „hypotézy“ politického obracača kabátov nemá zmysel ani počúvať, ale posledné udalosti v Sýrii ukázali, ako nečakane a tragicky sa tam môže meniť situácia. Ako veľa ju ovplyvňuje tých najrozmanitejších faktorov. Raz Turecko prekročilo červenú čiaru, keď zostrelilo ruský bombardér. Kto môže zaručiť, že sa to nepokúsi spraviť ešte raz?

Taktiež vyvoláva otázky informácia, ktorú uverejnili v nedeľu nemecké médiá.

Pre zápas s teroristami Islamského štátu* do Sýrie môže byť poslaných do 1,2 tisíc nemeckých vojakov, píše DieWelt. Podľa slov generálneho inšpektora Bundeswehru Volkera Vickeru, pre prevádzkovanie nemeckého letectva a námornej flotily v Sýrii bude stačiť práve takýto počet vojakov.

Poukazuje sa na to, že blížiace sa nasadenie síl Nemecka v Sýrii sa môže stať najväčším zásahom pre armádu krajiny mimo jej vlastného územia. Pritom je príznačné, že sa vôbec nehovorí o tom, žeby sa toto rozhodnutie niekto chystal odsúhlasiť s oficiálnou vládou Sýrie.

—  Báť sa tureckého tankového útoku netreba, — hovorí prezident Akadémie geopolitických problémov Leonid Ivašov. — Sotva je možný. Ale pripravení musíme byť na všetko. Je nevyhnutné pokračovať v podpore sýrskej armády technikou a zbraňami. V jednotlivých najdôležitejších bodoch je možno potrebné umiestniť naše suchozemské jednotky. Ale iba za tým účelom, aby boli nasadení do boja v krajnom prípade, za účelom obrany strategických objektov, takých ako sú komplexy С-400.

Plus je k tomu nevyhnutné, aspoň teraz (hoci bolo vhodné to spraviť už aj skôr) spraviť oficiálne prehlásenie pre vládu Turecka o tom, že si ponechávame právo reagovať na akékoľvek ozbrojené provokácie zo strany Turecka.

А ak bude reč o priamej ozbrojenej invázii tureckých vojsk na sýrske územie, prezidentovi Eroganovi je treba pripomenúť to, že nikto nezrušil Dohodu o priateľstve a vzájomnej pomoci medzi ZSSR a Sýriou z roku 1980. v prípade agresie tretej strany proti Sýrii nielen môžeme, ale sme dokonca povinní brániť svojho spojenca. A budeme to robiť.

Už teraz je nevyhnutné zvyšovať počet našich námorníkov a vojenských lodí v Čiernom mori a blízko hraníc s Tureckom. Teda reagovať na provokáciu nielen ekonomickými a politickými opatreniami, ale aj serióznymi vojenskými prípravami.

SP: — Turecko je však členskou krajinou NATO. Neprivedie vystúpenie Ruska proti nemu na strane Sýrie k začiatku Tretej svetovej vojny?

— Aliancia po incidente so zostreleným ruským bombardérom v podstate svojej odmietla podporiť Turecko. Vzťahy medzi Ruskom a Tureckom vedenie bloku akoby nepovažuje za „natovskú záležitosť“.

Je potrebné to brať do úvahy. A aktívne pracovať s Francúzskom a Nemeckom. Správy o možnom poslaní nemeckých vojakov do Sýrie by sa mali stať signálom pre našich diplomatov a vojakov, aby sa dohodli na koordinácii krokov. Európa nechce byť vtiahnutá Tureckom do vojny s Ruskom. Je treba jej len pomôcť sa tomu vyhnúť.

—  Tankový nájazd tureckej armády by bol nepokrytý aktom agresie proti suverénnemu sýrskemu štátu, — domnieva sa riaditeľ Centra geopolitických expertíz Valerij Korovin. — Ak k takejto agresii dôjde, bude to znamenať koniec existujúceho modelu medzinárodného práva, v podstate svojej sa to stane začiatkom najväčšieho po Druhej svetovej vojne prerozdelenia sveta. Preto sotva môžeme vážne veriť v takúto zradu Turecka voči Sýrii. Otvorený útok na armádu Bašara Assada by znamenal vojnu s Ruskom. Ruské vojská, ako je známe, sa nachádzajú v krajine na pozvanie zákonnej vlády tejto krajiny. Čo sa nedá povedať o žiadnych iných zahraničných vojskách na území tejto krajiny. Preto ak Nemecko, dokonca aj so zámienkou zápasu s Islamským štátom, privedie svoje vojská na územie Sýrie bez schválenia Bašarom Assadom, taktiež to bude znamenať agresiu proti Sýrie.

Čo sa týka bojových akcií Turecka proti Sýrii a Rusku, tu môžu nastať dva varianty vývoja udalostí. Buď Turecko bude vyhodené z NATO ako neadekvátny člen aliancie alebo NATO sa bude musieť zapojiť do otvorenej vojny s Ruskom. A to s veľkou mierou pravdepodobnosti privedie k jadrovému konfliktu. Doteraz, ako vieme, sa USA ako ohňa báli možnosti nielen bojovať s jadrovými veľmocami, ale dokonca majú obavy z krajín, ktoré majú potenciálnu možnosť získať jadrové zbrane. Ak berieme do úvahy tento faktor, scenár priamej konfrontácie Ruska a NATO na území Sýrie je málo pravdepodobný. USA riadia svet, prinajmenšom tú jeho časť, ktorú zvykneme nazývať Západ a preto na ich ramenách leží zodpovednosť za to, aby varovali svojich spojencov, vrátane takých neadekvátnych ako Erdogan, pred neoprávnene tvrdými výpadmi proti Rusku a ďalším krajinám, stavajúcimi svet na hranicu jadrovej katastrofy.

SP: — A môže byť uskutočnené privedenie nemeckých vojakov na územie Sýrie so súhlasom Bašara Assada a ruskej vlády?

—  V takomto prípade by to znamenalo vytvorenie novej antiteroristickej koalície už pod vedením Ruska. A v takom prípade naša krajina, už sa príliš neobzerajúc na USA, bude môcť zapájať do tejto koalície tie krajiny, ktoré môžu byť užitočné pre zápas s terorizmom. Nemecko môže byť užitočné v proruskej antiteroristickej koalícii. Predovšetkým tým, že dostaneme precedens, keď krajina NATO pôsobí v záujme Ruska a v istom zmysle pod vedením Ruska. Pravdaže, vyvolalo by to prudkú kritiku zo strany USA a rozkolísalo NATO. Preto takýto variant vývoja udalostí Američania sotva pripustia. Ale zato také krajiny ako Irán alebo dokonca India by sa kľudne mohli zúčastniť na boji proti IŠ v Sýrii pod vedením Ruska. India, rovnako ako Rusko, nemá záujem na šírení vo svete islamských radikálnych myšlienok. A okrem toho, otvorene povediac, nemá nič proti otestovať svoje nové zbrane za bojových podmienok.

Úspešné pôsobenie antiteroristickej koalície pod vedením Ruska by sa mohli stať prvým krokom pri budovaní nového modelu bezpečnosti na Blízkom Východe a perspektívne aj na celom svete.

—  Do Sýrie sme prišli seriózne a nadlho, —  hovorí hlavný redaktor časopisu Nacionaľnaja oborona Igor Korotčenko. — Budú tam teraz umiestnené hneď dve naše základne — vojensko-námorná a vojensko-vzdušná. „Predpoklady“ rôzneho druhu politických lúzrov o tom, že turecké tanky vtrhnú do Sýrie sú absurdné.

Faktom je to, že v podstate svojej realizujeme antiteroristickú operáciu, ktorú okrem vedenia Sýrie a Iránu nepriamo podporilo aj Francúzsko, uzavrúc s nami dohodu o zdieľaní informácií rozviedky.

Rusko pôsobí plne legitímne a ukončí s podporou sýrskej armády až po tom, ako pred džihádistami budú oslobodené najdôležitejšie regióny Sýrie.

 

Zdroj: http://svpressa.ru/war21/article/137131/

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře