Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Trumpova revoluce povede ke zhroucení systému, komunistická Čína bude poslední domino, které spadne
    Trumpova revoluce povede ke zhroucení systému, komunistická Čína bude poslední domino, které spadne

    Trumpova revoluce povede ke zhroucení systému, komunistická Čína bude poslední domino, které spadne

  • Fjodor Lukjanov: Poslední bitva studené války se právě odehrála v Německu
    Fjodor Lukjanov: Poslední bitva studené války se právě odehrála v Německu

    Fjodor Lukjanov: Poslední bitva studené války se právě odehrála v Německu

  • Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje
    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

  • Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci
    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

Související zprávy

  • 115. výročie narodenia prof. Jozefa Čabelku: Zabudnutý génius slovenského zvárania?
    115. výročie narodenia prof. Jozefa Čabelku: Zabudnutý génius slovenského zvárania?

    115. výročie narodenia prof. Jozefa Čabelku: Zabudnutý génius slovenského zvárania?

  • Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí
    Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí

    Slavná vánoční píseň je o něčem jiném, než si lidé myslí

  • Trump song: Jsem bojovník
    Trump song: Jsem bojovník

    Trump song: Jsem bojovník

  • Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska
    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

BUDOUCNOST BRITÁNIE JAKO AFRO-ASIJSKÉ ZEMĚ MÁ JIŽ SOLIDNÍ ZÁKLADY

Média to popisují jako skandál britské vlády, ale faktický výsledek tohoto skandálu je politické a společenské uznání, že občané z bývalých britských kolonií jsou prostě stejní Britové, jako sněhově bílý Angličan ze Stratford-upon-Avon.

[wp_ad_camp_2]

 

V roce 1948 Británie udělila občanství všem lidem žijícím v jejích koloniích. Je si třeba uvědomit, že v roce 1948 už mnohé britské kolonie nebyly koloniemi, ale staly se nezávislými. Toto udělené občanství se týkalo lidí, kteří byli britské národnosti a šlo o zajištění jejich sounáležitosti s domovskou zemí poté, co se bývalé kolonie staly nezávislými státy. Země, které v roce 1948 byly stále ještě koloniemi, a jejich občané tedy byli i občany Velké Británie, byly tyto:

Singapur, Rhodesie (Zimbabwe), Sierra Leone, Seychelly, Sarawak, Penang, severní Borneo, Nigérie, Mauritius, Malta, Labuan, Keňa, Jamajka, Hongkong, Ghana, Gambie, Kypr, Kajmanské ostrovy, Honduras, Bermudy, Bahamy a Aden.

Technicky byli lidé narození a žijící v těchto zemích občany Velké Británie, na rozdíl od Indů a Pakistánců, kterých do Británie začalo po vyhlášení nezávislosti odcházet nejvíc.

Jedni z těch, kdo byli přímo pobízeni, aby do Británie přišli, byli černoši z Karibiku. V červnu 1948 jich na palubě lodi Windrush v Anglii přistálo 492 a pro Británii to mělo ten samý význam, jako přistání holandské lodě s otroky v americkém Jamestownu v roce 1619, která neměla peníze a místo nich v Americe nechala černé otroky, po kterých přišli mnozí další.

Je třeba si uvědomit, že v roce 1948 byla Británie bílou zemí a ačkoliv Londýn, jako hlavní město světového impéria, vždy obsahoval nějaký počet nebílých lidí, šlo oproti celkovému počtu obyvatel o nicotná čísla. Příchod černých vyvolal první rasové střety v Británii a zasažena byla taková města jako Londýn, Nottingham a Birmingham.

[wp_ad_camp_2]

Odpor britské společnosti vůči barevným imigrantům vedl v roce 1962 k tomu, že úřady začaly přijímání těchto imigrantů omezovat a imigrační zákon z roku 1971 měl jejich příchod zcela zastavit. Stejný účel měly i další zákony, nicméně lidé z bývalých kolonií do Británie přicházeli dál, a ti, co už v zemi byli, si začali vytvářet vlastní silné komunity.

Nebílí přistěhovalci byli vždy miláčky britské levice, která je vnímala jako své přirozené voliče, a proto vždy, když byli u moci labouristé, se vrátka Británie trochu více otevřela. Britští konzervativci ovšem nezůstávali pozadu a výsledkem je dnes fakticky nebílý Londýn, Birmingham a další města.

Proto bylo překvapením, když vyšlo najevo, že současná konzervativní vláda usilovala o to, aby tito původní imigranti, kteří do Británie přišli na základě zákona z roku 1948, byli deportováni. Mělo se to týkat všech, kteří přišli před rokem 1973 a šlo o smělý plán, jak tyto lidi z Británie dostat. Jde o spekulace, ale možná šlo o první krok právní mašinérie, na jejímž konci měli být z Británie deportováni všichni, kdo do ní nepatří.

Každopádně plán byl odhalen a ve chvíli, kdy levicová média zatroubila na poplach a celá britská levice proti němu vyrazila do útoku, stát za tímto plánem by byla politická sebevražda. Ministryně vnitra Amber Rudd odstoupila a ve funkci jí nahradil – Pakistánec Sajid Javid. Pokud měla Británie ještě šanci svou etnickou proměnu zvrátit, bylo to teď. To, jak rychle plán krachl, a jaké jsou pro jeho vykonavatele následky, svědčí jen o jednom. Afro-asijská budoucnost Británie je zpečetěna a zřejmě jí už nic nezastaví.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

1 Komentář
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře