Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Bulharsko od 24. dubna dočasně zakáže dovoz výrobků z Ukrajiny
Bulharská vláda rozhodla o zákazu dovozu řady výrobků z Ukrajiny od 24. dubna do 30. června. Bulharský ministr zemědělství Javor Gečev to oznámil na brífinku po zasedání kabinetu ministrů.
„Dnes bylo přijato rozhodnutí o dočasném omezení dovozu řady ukrajinských výrobků do Bulharska. Bulharsko následovalo příkladu tří dalších států v obavě, že náš trh s obilím je přesycen. Máme nahromaděné obilí v hodnotě několika miliard, pokud nepřijmeme opatření, nebudeme schopni ho prodat,“ vysvětlil Gečev a dodal, že zákaz se nedotkne takzvaných koridorů solidarity, kterými se obilí posílá do třetích zemí v tranzitu přes Bulharsko.
„Naše podpora Ukrajině pokračuje, denně komunikujeme s Evropskou komisí. Existuje pochopení, že tato otázka je pro nás velmi důležitá. V zemědělství pracuje 16 % občanů země a my nemůžeme dopustit, aby byla jejich práce zpochybněna,“ dodal ministr hospodářství Nikola Stojanov.
Zdůraznil, že Evropská komise musí zajistit, aby „koridory solidarity byly koridory tranzitu“.
Již dříve premiér Galab Donev oznámil, že vláda rozhodne o dočasném zákazu dovozu řady výrobků z Ukrajiny vzhledem k tomu, že v Bulharsku zůstalo značné množství potravin z této země, což narušilo hlavní výrobní a obchodní řetězce a způsobilo vážné škody bulharskému obchodu.
„Bulharsko zůstává s Ukrajinou solidární, ale bankrot bulharských zemědělských výrobců jí v žádném případě nepomůže,“ dodal Donev.
Bulharsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Česká republika 14. dubna vyzvaly k vytvoření jednotného evropského mechanismu pro nákup ukrajinského obilí a k zavedení celních kvót v EU pro zemědělské produkty z Ukrajiny.
Maďarsko a Polsko 16. dubna vyhlásily zákaz dovozu zemědělských produktů z Ukrajiny, který bude platit do 30. června. Obě země uvedly, že k tomuto opatření byly nuceny přistoupit kvůli nedostatečné reakci Evropské komise na jejich požadavky na poskytnutí pomoci EU maďarským a polským zemědělcům. V důsledku přezásobení trhů svých zemí ukrajinskými zemědělskými produkty utrpěly značné ztráty. Podobné omezení zavedla 17. dubna i slovenská vláda.
Zdroj: TASS
Vážení tadescači, neviem, kde to mám presne napísať, ale pozrite si toto video. Nielen muka, ale skoro všetko, čo nám dáva eu je škodlivé.
https://www.facebook.com/josef.csus/videos/529593509370273?idorvanity=483395312732725
pro Jarča – bohužel nejde jen o obilí, ale bude se dovážet, možná již dováží veškerý potravinářský sortiment, pečené výrobky a dokonce i dorty, jsou to šoky, už aby byl tomu všemu konec a těch lumpů také.
inspekce poslední roky nikdy nenajde nic, co by nám škodilo, hlavně pokud to nařídí EU nebo je to politické rozhodnutí, ale letadélka již lítají ve velkém počtu, vojáci v KV a Plzni a to určo nebudou jen tato dvě města, na každou svini se vaří voda a na mnohé je již uvařená, dočkají se všichni svojí „odměny“ a myslím, že jich bude mnoho. Krásný víkend všem.
ad octomanik 20.4.2023 v 08:02 – naprostý souhlas.Moje zkušenost je navlas stejná.Buď na mne znechuceně civí,jakoby dávali najevo,že jsem se zbláznil, a nebo nechtějí nic slyšet ( tzv.pštrosí politika ).Takže soudě podle okolního chování lidí u nás v ČR se toho „Zlatého věku“ jen tak brzy nedočkáme a ještě hezky dlooouho si na něj budeme muset počkat..To by museli jak se obrazně říká „rýt držkou v zemi“ nejméně metr hluboko, aby se jim v hlavě aspoň trochu rozbřesklo.
ešte doplním že ma v tomto Putin prekvapil ako v Afrike hovoril že EU ukradla pšeniču afričanom.
Že by nevedel o jej pochybnej kvalite……
O kvalite všetkého z UA sa dá povedať len jedno = sú to jedy pre všetko živé.
Na Ukrajine je kvalitná černozem. Pokiaľ takúto černozem kvalitne pesticidujete a to nerátam iné „jedovaté“ doplnky Bayerom- farmaceutickou spoločnosťou, ktorá sa tejto černozeme ale aj inde v UA angažuje spolu s WHO a fašistami – výsledkom je kontaminovaná nebezpečná pôda, čokoľvek tam vypestujete je vysoko jedovaté pre človeka.
Takto kontaminovaná pôda by mala ležať ľadom a niekoľko rokov nič na nej nepestovať.
Bolo to v starých vysielaniach(asi rok dozadu) slob.vysilace cz -svcz.cz jednou odborníčkou veľmi dobre vysvetlené.
Aj šošovica červená je zlá z UA a tá pani vtedy (svcs.cz) vysvetlila, že ani zvieratám by nič z UA nedávala jesť.
jarca,
česká inspekce světe div se prý nenašla žádný závadný vzorek z U-krajiny.
Jestliže je v těch „ukrozemědělských produktech“ ten svinec, tj. pesticidy a plísně, tak ať si to obilí strčí Ukrajina někam!
nagualista 19.4.2023 v 22:32
máš pravdu v tom, že mnoho lidí čeká – až co udělá soused.
Dá se to napsat i takto:
1/ mnoho lidí čeká, že situaci vyřeší tzv. politici
2/ vyřeší to někdo jiný např. Rajchl,….
3/ strach z toho co by se mohli dozvědět
4/ strach z toho, že by zjistili, že se mýlili
Že se lidi mají sdružovat, pomáhat si, podporovat se,… je slyšet z mnoha stran a je napsáno v mnoha článcích a diskuzích na netu, ale skutečnost je taková, že když někoho pozveš ke spolupráci nebo mu řekneš „půjdeme tvůj nápad realizovat“, zjistíš, že víc jak 95% jich jsou pouze tlučhubové a slibotechny, kteří reálně nemají zájem o jakýkoliv druh spolupráce….vynechávám ty, kteří si hrají na vlastním písečku, ale následně pomáhají druhým reálnými hodnotami….
Bulharsku fandím a mám řadu přátel. Soběstačnost potravinová , bylinkářská , éterická – duchovní , je základem koncepce bytí, být si vědom a uvědomovat si rozsah transcendentálního potenciálu ducha. Vláda tak víc naslouchá prostému lidu, zatímco v protektorátu Českorupsko je brán lid jen jako citron, který se vymačká a pak zahodí. Z leva (ANO) a stejně tak i zprava ( vláda národní katastrofy ). Jo, přítelíčkové, můžeme si za tohle peklíčko, co se děje, jen my sami, páč jsme non stop s hlavou v písku s naivním čekáním, až co udělá soused.