Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Přes 11 000 politiků a elit dostalo výjimku na očkování proti Covidu
  Přes 11 000 politiků a elit dostalo výjimku na očkování proti Covidu

  Přes 11 000 politiků a elit dostalo výjimku na očkování proti Covidu

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

 • FDA (ne)reaguje na výzvu ke stažení vakcíny Pfizer kvůli fragmentům DNA
  FDA (ne)reaguje na výzvu ke stažení vakcíny Pfizer kvůli fragmentům DNA

  FDA (ne)reaguje na výzvu ke stažení vakcíny Pfizer kvůli fragmentům DNA

Bylinky, které vám změní život k lepšímu

Život se dá hacknout tak, aby jste se zbavily stresů, depresí, únavy, zdravotních potíží a s tím spojených následků. Odedávna lidé používali bylinky, které pomáhali člověku harmonizovat tělo a navodit u něj fyzickou a duševní pohodu. V dnešní uspěchané době je obzvlášť vhodné se vrátit k těmto starým receptům a využít tuto přírodní medicínu ve svůj prospěch.

 

[wp_ad_camp_2]

Spánek

Testoval jsem několik čajů na spaní a podle mé zkušenosti je na spaní nejlepší čaj z Meduňky. Meduňka je známá tím, že má uklidňující účinky a navíc pomáhá s usínáním. Známý alchymista a astrolog jménem Paracelsus žijící v první polovině 16. století tuto bylinu nazval „elixírem života“.

Bylinka má totiž uklidňující vliv na nervovou psychiku, ale nejenom to. Meduňka je totiž skvělá pro uklidnění celého organismu a prospívá všem tělesným orgánům. Umí uvolnit křečovité stažení, které může být způsobeno nervovým vypětím, zklidňuje bušení srdce, tlumí pohlavní dráždivost a odstraňuje bolesti hlavy. Díky těmto všem účinkům budete po vypití čaje z meduňky spát jako miminko.

Deprese

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), trpí v České Republice 5% populace depresemi, což je asi půl miliónů lidí. Nejčastěji jsou depresemi postižení starší lidé.

Bylinku, kterou od pradávna používaly bylinkářky na léčení chmůr a depresí byla třezalka, jinak také nazývaná bylinka sv. Jana. Tato rostlina se používá jako přírodní antidepresivům, protože umí léčit úzkost, stress a deprese. Zahání melancholii a navozuje u člověka pocity štěstí.

Velmi oblíbené třezalkové preparáty na léčení depresí jsou v Německu, Rusku a Polsku. Prodej v těchto 3 zemích představuje téměř 80% prodeje v celé Evropě. V Německu jsou třezalkové preparáty (sypané čaje, tablety) dokonce čtyřikrát oblíbenější, než známé chemické antidepresivum Prozak.

Čaj z třezalky mám již několikrát otestován a musím uznat, že funguje. Já osobně nejsem moc depresivní člověk, nicméně čaj z třezalky mi vždycky zlepší náladu.

 

[wp_ad_camp_2]

Energie a vitalita

Někdy se člověku může stát, že je bez energie a vitality, zvlášť po ránu, kdy se ani moc nevyspal. Vypít hrnek kávy nás může probrat, ale ještě lepší je si udělat čaj z bylinky Yerba Mate, jinak také zvané Cesmína Parguayská, která je již po staletí oblíbeným čajem v Jižní Americe

I přesto, že káva má zhruba stejně kofeinu, jako Yerba Mate, tak Yerba Mate má ještě další látky navíc, jako jsou theobromin a theofylin, Právě díky theofylinu, který působí příznivě na nervovou soustavu, dochází navíc k lepšímu soustředění, přemýšlení a zlepšení paměti. Kromě toho má spoustu účinných látek podporujících zdraví našeho organizmu a zahání pocit hladu.

Yerba Mate používám nejenom pro získání vitality, ale také my pomáhá v práci zlepšit výsledky při duševní činnosti a zahnat pocit hladu. Zrovna v době psaní tohoto článků jsem popíjel Yerba Mate J

Dieta

Kromě výše jmenované Yerba Mate, která zahání pocit hladu a bývá tak také používána lidmi, kteří chtějí zhubnout, je ideální udělat si čaj z kopřivy. Kopřiva podporuje trávení, činnost střev, má žlučopudné i močopudné účinky. Všeobecně se doporučuje dvou týdenní kůra, kdy pijete čaj z kopřivy ráno a večer.

Pokud chcete zvýšit účinek, tak můžete kopřivu smíchat s březovými listy. Březové listy totiž obsahují saponiny a silici, které působí močopudně a mírně antisepticky, přitom nedráždí ledviny. Také urychlují latkové přeměny, močopudnost, potopudnost a mají mírně projímavý efekt.

Jak listy z kopřivy, tak z břízy jsou snadno k dostání v přírodě, takže si můžete udělat dietní kůru zcela zdarma. Zkusil jsem po dva týdny popíjet čaj z listů kopřivy a měl jsem 1.8 kilo dolů, bez jakékoliv změny jídelníčku.

 

[wp_ad_camp_2]

Sportovní výkon

Pokud rádi sportujete, tak by bylo pro vás vhodné pít čaj z kořene Maralu. Jedná se o rostlinu pocházející z jižní Sibiře. Extrakty z této rostliny snižují únavu a dokáží rychle zvýšit fyzickou i duševní odolnost organism. Maral navíc zlepšuje krevní oběh a díky tomu je tato rostlina vhodná pro vytrvalce a jiné vrcholové sportovce. Také pomáhá posilovat adaptační schopnosti při stresu.

Na základě těchto pozitivních účinků jsou extrakty z maralího kořene oblíbené u ruských sportovců. Bylina také pomáhá k nárůstů svalové hmoty, bez vedlejších účinků. Látky v maralu zvyšují potenci, a proto se nedoporučuje užívat před spaním.

Maral jsem vypil v podobě power drinku před tím, než jsem šel do fitka a byla to opravdu raketa.

Mládí

Goji je celá tisíciletí použiváno v Činské medicíně. Kromě řady pozitivních zdravotních účinků tato rostlina také pomáhá navracet lidem mládí a prodlužovat délku života. Je to především díky antioxidačním látkám, které jsou v plodech této rostliny obsažené.  Kromě toho semena této rostliny, také zlepšují zrak, snižují krevní tlak, hladinu cholesterolu a cukru v krvi a podporují správnou krvetvorbu.

Spousta taoistických mnichů, kteří pěstovali dlouhověkost, se díky této rostlině dožilo vysokého věku. Je znám příběh Číňana jménem Li QingYuen, který se dožil 252 let, díky každodenní konzumaci plodů Goji.

Látky obsažené v Goji také zkrášlují pleť a udržují ji zdravou a svěží. Toho často využívají kosmetické společnosti, které přidávají výtažky z plodů Goji do svých preparátů.

Plody Goji jsou považovaný za superpotravinu. Kromě konzumace se dá Goji užívat ve formě čaje. Goji ve formě čaje si dám tak jednou měsíčně a když si jdu koupit do obchodu pivo, tak se mě prodavačky ptají, jestli už mi bylo osmnáct (je mi 31). Těžko však říct, zda za můj mladiství vzhled může právě Goji, nebo jiné predispozice.

 

[wp_ad_camp_2]

Závěr

Spousta zde uvedených bylin má samozřejmě více zdravotních a podpůrných účinků. Například kořen Maralu stejně jako Goji pomáhá udržovat mládí a Yerba Mate je také dobrým podpůrným prostředkem pro hubnutí, podobně jako čaj z kopřivy. V tomto článku jsem se nicméně snažil vybrat bylinky, které mají na danou oblast největší účinek a které jsem vyzkoušel v praxi.

V obchodech se dají koupit speciální čaje, které jsou směsí z různých bylin a které jsou přímo určené například na podpoření vitality, hubnutí, nebo třeba klidného spánku. Podle mé zkušenosti jsem však zjistil, že nejlepší je používat vždy jednu bylinku, která je na danou oblast nejsilnější, než používat různé směsi bylin, kdy každá bylinka má jiný účinek a sílu působit. Primární účinek se tak vytrácí.

zdroj: 9

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
3 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře