Svět už bude čelit jen jednomu velkému vojenskému konfliktu, a právě ten se má postarat o vyhlazení lidstva. S těmito slovy přišel bývalý ruský generál, který varuje před provokací Ruska. To prý může mít katastrofické následky.

Slova Jevgenije Bužinskeho znějí přímo mrazivě. Tento týden totiž prohlásil, že v blízké budoucnosti vypukne ozbrojený konflikt.

[wp_ad_camp_2]

Napětí mezi Ruskem a Západem je totiž podle něj horší než Studená válka a varoval, že „zahnání Ruska do kouta je velmi nebezpečná věc“.

Pod velmi vypjaté vztahy mezi oběma stranami se nejnověji podepsalo vyhoštění přibližně 150 ruských diplomatů z mnoha zemí po celém světě, jako reakce na otrávení dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije, ke kterému došlo v anglickém městě Salisbury začátkem března.

Britští experti z vědeckovýzkumného střediska Porton Down nedokázali určit přesný zdroj výroby bojové nervově látky novičok, kterým byli oba otrávení.

Británie i mnohé další státy ukazovali prstem na Rusko. Jeho představitelé vyjádřili podezření, že novičok pocházel přímo z Porton Down, což ale ředitel laboratoře Gary Aitkenhead kategoricky odmítl.

Generál ve výslužbě Bužinskij má však na věci jiný názor. V rozhovoru pro BBC Radio 4 prezentoval své obavy ze současné situace, která, když se bude vyvíjet způsobem, jak se vyvíjela dosud, bude to mít strašné následky.

[wp_ad_camp_2]

„Čeká nás skutečná válka, která je horší, než ta studená. Bude to poslední válka v historii lidstva,“ poznamenal s tím, že ji nemusí odstartovat přímo útok v Salisbury, ale události, které budou následovat poté.

Stav Sergeje Skripala (66) již údajně není kritický a rapidně se zlepšuje. Jeho organismus podle lékařů dobře reaguje na nasazenou léčbu. Ještě lépe je na tom dcera Julija, která už komunikuje s okolím a tvrdí, že každým dnem sílí.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.