Staré prameny pojednávající o lidech s nadpřirozenými schopnostmi, byly mnohokrát ničeny a manipulovány, protože v historii byli lidé, co vidí dál a vědí víc, samozřejmě velmi nepohodlní pro vládnoucí elity. Jedna z věcí, která se ale z těchto časů dochovala, jsou záznamy o ,,čarodějné hodince”. Má to být čas, který je speciální pro mimosmyslově nadané lidi, nebo chcete-li čarodějky (a mágy… zdravím mužské čtenáře).

Co se během této čarodějné hodinky děje?

Různé kultury napříč místy a časem ji mohly popisovat trochu odlišně, ale shodují se na následujícím:

Většina pramenů uvádí, že čarodějná hodinka probíhá v čase mezi 03:00 a 04:00 ráno. V historii byla dokonce pojmenována jako Svatá hodina, nebo naopak Čertova hodina. Proč? Možná podle toho, kdo tu hodinku zrovna zažil, jestli to byl věřící co viděl svatého, nebo pohan který potkal ducha. To se můžeme jenom domnívat.

Některé verze uvádí přesné časy jako: 2:16, 3:00, 3:15 nebo 3:33. Rozdíly mohou pramenit i z toho, že různé země po světě mají odlišná časová pásma. Každopádně pro Střední Evropu platí obecně 3. až 4. ráno.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Kouzelná hodinka se obvykle vztahuje k půlnoci a nejsilnější bývá během úplňku. Dřív byl zrovna tento čas považován za obzvláště energeticky silný, tudíž i vhodný pro různé speciální rituály. Některé čarodějky chodily za úplňkové noci i sbírat vybrané druhy bylinek, některé prameny dokonce uvádí, že u toho musely být nahé.

Půlnoc je považována za mezičas mezi dnem a nocí, za přechodný čas mezi dvěma světy. Brány a přechody mezi světy jsou méně zřetelné a lze přes ně tudíž snadněji pronikat.

V Austrálii je čarodějná hodinka určena okolo půlnoci. V Japonsku je to zase okamžik trochu před a těsně po západu slunce.

Co se děje během čarodějné hodinky

Lidé, kteří se cíleně zabývají magií, jsou tehdy lépe schopni kouzlit a jejich kouzla jsou i silnější. Možná i proto, že mají větší soukromí, nerozptyluje je okolní ruch a můžou se tak líp soustředit na svou věc.

Říká se, že se během této hodiny ,,zvedá závoj“, který odděluje svět duchů a lidí. Díky tomu duchové snáze cestují po našem světě a setkávají se s lidmi. Je to čas, kdy dochází k většině návštěv duchů, i zemřelých blízkých příbuzných.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Čarodějná hodinka: Proč se nám stávají divné věci v čase 3:00 až 4:00 ráno?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.