Existuje mnoho starých příběhů a legend o tom, jak poznat kdo je čarodějka a kdo ne. Čarodějka byla v minulosti tou, která stojí někde mezi říší lidí a říší duchů. Čarodějky byly po celém světě vnímány jako údajné inkarnované božské bytosti, než z nich církev udělala satanovo plémě, které bylo nutné vyhubit. Jejich obrovská moudrost a jejich schopnosti zkrátka ohrožovaly dlouhodobý globální plán církve a proto měly zmizet z povrchu zemského. Většinou byly tyto čarodějky od narození označeny čarodějným znamením a to je moc zajímavé téma, které si dnes popíšeme podrobněji.

[wp_ad_camp_2]

Termín ,,čarodějné znamení” (nebo ,,čarodějnická značka”) je dodnes celkem citlivý, protože stále připomíná období historie čarodějek, kdy bylo zavražděno mnoho nevinných žen, dětí i mužů. Historicky výskyt čarodějných znamení koreluje s lovem čarodějnic, kdy podle dochovaných záznamů byly tyto značky důkazem toho, že žena byla opravdu čarodějnice. V té době byla čarodějnice synonymum pro ďáblova služebníka.
Z dob honů na čarodějnice se dochovaly tři strašidelné názvy pro tato znamení: Čarodějnická značka, ďábelská značka a Kainova značka. Jsou to všechno pojmy vztahující se k tomu samému.
Podle inkvizitorů byla „ďábelská značka“ považována za trvalé označení od ďábla, které přenesl na své zasvěcence, aby zapečetil společnou smlouvu, tedy jejich poslušnost a věčnou službu jemu. Ďábel prý takto označil čarodějnici na konci temných nočních iniciačních rituálů.

Čarodějnickými procesy se rozumí světské a církevní trestní jednání proti čarodějnicím a čarodějům. Jedná se o historický jev, který trval od 15. do 18. století, prováděný jak katolickými, tak protestantskými vrchnostmi.

[wp_ad_camp_2]

Čarodějnická bradavka
Tohle bude trochu nechutné, ale historie se o tom zkrátka zmiňuje a tak to patří k tématu… Předpokládalo se, že další podoba čarodějnické značky připomíná bradavku. Říkalo se tomu ,,čarodějnické struky”. Věřilo se, že jejich společník, což byl maskovaný imp (pekelný skřet), lezl na čarodějnické tělo a vysával z ní krev (jasný vampirický akt, ve skutečnosti to nemá nic společného se skutečnými čarodějkami). Tento vztah dal impovi sílu, kterou později použila čarodějnice při svých temných kouzlech.

CELÝ ČLÁNEK ZDE: Čarodějná znamení: Máte je na těle i vy?

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.