Existuje mnoho starých příběhů a legend o tom, jak poznat kdo je čarodějka a kdo ne. Čarodějka byla v minulosti tou, která stojí někde mezi říší lidí a říší duchů. Čarodějky byly po celém světě vnímány jako údajné inkarnované božské bytosti, než z nich církev udělala satanovo plémě, které bylo nutné vyhubit. Jejich obrovská moudrost a jejich schopnosti zkrátka ohrožovaly dlouhodobý globální plán církve a proto měly zmizet z povrchu zemského. Většinou byly tyto čarodějky od narození označeny čarodějným znamením a to je moc zajímavé téma, které si dnes popíšeme podrobněji.

Termín ,,čarodějné znamení” (nebo ,,čarodějnická značka”) je dodnes celkem citlivý, protože stále připomíná období historie čarodějek, kdy bylo zavražděno mnoho nevinných žen, dětí i mužů. Historicky výskyt čarodějných znamení koreluje s lovem čarodějnic, kdy podle dochovaných záznamů byly tyto značky důkazem toho, že žena byla opravdu čarodějnice. V té době byla čarodějnice synonymum pro ďáblova služebníka.
Z dob honů na čarodějnice se dochovaly tři strašidelné názvy pro tato znamení: Čarodějnická značka, ďábelská značka a Kainova značka. Jsou to všechno pojmy vztahující se k tomu samému.
Podle inkvizitorů byla „ďábelská značka“ považována za trvalé označení od ďábla, které přenesl na své zasvěcence, aby zapečetil společnou smlouvu, tedy jejich poslušnost a věčnou službu jemu. Ďábel prý takto označil čarodějnici na konci temných nočních iniciačních rituálů.

Čarodějnickými procesy se rozumí světské a církevní trestní jednání proti čarodějnicím a čarodějům. Jedná se o historický jev, který trval od 15. do 18. století, prováděný jak katolickými, tak protestantskými vrchnostmi.

Čarodějnická bradavka
Tohle bude trochu nechutné, ale historie se o tom zkrátka zmiňuje a tak to patří k tématu… Předpokládalo se, že další podoba čarodějnické značky připomíná bradavku. Říkalo se tomu ,,čarodějnické struky”. Věřilo se, že jejich společník, což byl maskovaný imp (pekelný skřet), lezl na čarodějnické tělo a vysával z ní krev (jasný vampirický akt, ve skutečnosti to nemá nic společného se skutečnými čarodějkami). Tento vztah dal impovi sílu, kterou později použila čarodějnice při svých temných kouzlech.

CELÝ ČLÁNEK ZDE: Čarodějná znamení: Máte je na těle i vy?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.