Slovenský autor Mário Oláh zveřejnil svou osobní zkušenost s návštěvou duchovního centra v Německu, které vede kontroverzní guru Sri Swami Vishwananda. Už před lety se o něm provalilo, že znásilňuje své následovníky, zejména mladé pěkné muže a přesto jeho centrum působí dodnes a stále má dostatek oveček. To, co zde Mário zažil, je naprosto neuvěřitelné. Nutno dodat, že Mário je jeden z mála autorů u nás, který když už něco napíše, tak skutečně ví o čem mluví. Právě od něj pochází například série ,,Kdo je doopravy Ježíš Kristus? Lidstvo neví, k čemu se modlí!” (tady je i 2. a 3. díl), nebo šestidílný seriál Saturn v okultní symbolice. Právě zkušenost někoho, kdo se vyzná v symbolice a temných božstvech, je o to více pikantní a jeho vyprávění ani nepotřebuje dovysvětlující poznámky, protože je Mário už napsal sám.

 

[wp_ad_camp_2]

 

S kamarátom Maerekom som sa nedávno rozhodol, že si urobíme “spirituálny” a poznávací výlet do ašramu satgurua Swámího Vishwanandy v nemeckom Springene.

Piatok – 17.6.2016
Dnes nastal deň, kedy sme sa vybrali autom do Nemecka na tzv. Daršan – požehnanie od satgurua menom Šrí Swámí Vishwananda. Vishwananda je považovaný za osvieteného duchovného majstra, ktorý založil hnutie Bhakti Marga, tzv. Cestu oddanosti. Tento guru, resp. satguru (akýsi vrcholný guru, pravý guru), ktorý sa narodil na ostrove Maurícius, cestuje po svete a má predávať posolstvo všeobecnej Božskej lásky, pričom tak má meniť životy tisícok stratených ľudských bytostí. Údajne pôsobí aj ako kresťanský biskup a kresťanstvo hrá podľa neho dôležitú úlohu pre vývoj ľudstva.
Slovo Daršan znamená “vidieť” alebo “pozrieť sa” na Božstvo alebo duchovného majstra, ktorý dáva požehnanie. Duchovný majster či guru má podľa všetkého vyžarovať Božskú lásku, má prebudiť naše vlastné vnútorné Svetlo a Lásku, ktorá drieme v našich srdciach. Program Daršanu zahŕňa náboženskú hudbu a spevy z najrôznejších tradícií, inšpiratívne prednesy a požehnanie. Po požehnaní guru venuje každej ľudskej duši darček v podobe bonbónu reprezentujúceho sladkosť Božstva, vibhuti – liečivý posvätný popol symbolizujúci čistotu Ja a spaľujúci všetko nepodstatné, ktorý sa môže piť zmiešaný s vodou alebo sa prikladá na telo či na čelo pri meditácii, a okvetný lístok reprezentujúci krásu a pokoru ega.

Šrí Swámí Vishwananda

Vstal som skoro ráno o 4:20, rýchlo si skontroloval všetky veci, ktoré som si mal vziať so sebou a vyrazil na miesto určené na spoločné stretnutie v Zerethe. Našu posádku tvoril môj kamarát Maerek, šofér Semester, mladík Paete a samozrejme ja. Semester, starší muž, bol vysokoškolským učiteľom s titulom ‘philosophiae doctor’ (PhD.), ktorý prednášal psychológiu na rôznych uznávaných slovenských univerzitách; zaujíma sa o nemainstreamové dianie vo svete; povedal nám, že už nikdy nechce pracovať, pretože to tak vnútorne cíti; trochu mi výzorom pripomína rakúskeho herca Christopha Waltza. Paete je mladý chlapík, ktorý sa k “duchovnu” dostal asi len pred dvomi týždňami a ktorý je dosť zaťažený na ženy. Maerek je môj šťastne nezamestnaný, o viac ako desať rokov starší kamarát, ktorý sa vydal na kľukatú cestu duchovného osvietenia.

[wp_ad_camp_2]

Na parkovisko som prišiel ako prvý, všetci ostatní meškali. Ako posledný prišiel Paete a to ladnou chôdzou, čo Semestra dosť štvalo, pretože šoféroval a mal na presný čas dohodnuté stretnutie s posádkou ďalšieho auta, ktoré malo ísť na Daršan do Nemecka s nami. V Nemecku sme sa mali stretnúť so zvyšnými účastníkmi Daršanu zo Slovenska, ktorými bolo niekoľko mladých dievčat. Predpokladám, že Paeteovým hlavným zámerom nebol ani tak Daršan, ale skôr možnosť lepšie spoznať práve toto dievčenské obecenstvo.
Vyrazili sme v miernej nervozite zo Semestrovej strany o dvadsať minút neskôr ako bolo v pláne, a to najskôr do Istropolisu. Na benzínovej pumpe sme sa stretli s posádkou, ktorú tvorili traja ľudia – Usheel, Sheevaraz a Užganda. Usheel je sedemnásťročný “osvietený” chlapec, Sheevaraz a Užganda sú alternatívni ľudia, ktorí sa blížia ku strednému veku (alebo v ňom už sú).
Po uvítaní sa sme konečne vyrazili. Semester s Paeteom pustili hudobné cd, ktoré zahŕňalo piesne o Swámím Vishwanandovi, ktorý Daršan poriadal. Hudbu, ktorá Vishwanandu oslavovala, sme počúvali prakticky celú cestu. Cestovali sme cez Rakúsko a mali sme niekoľko prestávok. Semester cestou trochu kritizoval spôsob duchovnej činnosti svojho priateľa Karmu, v ktorej zarábanie peňazí hrá priveľkú úlohu, možno väčšiu, ako duchovná cesta vyžaduje. Karma je vraj nešťastný, pretože mu Vishwananda doteraz nedaroval zlatý prsteň, ktorý vie údajne pomocou svojich magických schopností zmaterializovať. Semester sa s Paeteom zhodol, že guruovia sú schopní materializovať predmety zo vzduchu, pričom je dokázané, že guruovia sú v tomto béčkoví eskamotéri. Semester vysvetľoval, ako Vishwananda neschválil Karmovi používanie oficiálneho názvu hnutia Bhakti Marga pri jeho obchodnej činnosti. Cesta nebola problémová, až na hudbu, ktorá bola celkom vlezlá a otravná.

 

Celý článek zde: Centrum Bhakti Marga v Německu je přehlídka temné symboliky. Swami Vishwananda rozdává následovníkům sušené lejno!

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.