;

…..dlouhou dobu neustále opakuji, zařiďte si mejlové adresy, které nebudou kontrolovatelné českou mafií. Z pochopitelných důvodů nemají zločinci sedící na vysokých postech, kteří rozkrádají Českou republiku ve vekém a samozřejmě i politici, kteří je v tom podporují, zájem na rozšiřování pravdy….

12:54

…..a proto znovu všem doporučuji, zařiďte si protonmail.ch popřípadě protonmail.com a přes tyto mejlíky můžete šířit data. Pokud by nakonec mafiáni v parlamentu zablokovali i weby, popřípadě je zrušili, zašlete nám do redakce Vaše nové emailové adresy  s koncovkou protonmail, kde Vám budeme moci zasílat zprávy. I tento krok blokace webů se samozřejmě chystá. Proto doporučuji vše moudrým lidem, kteří nemají zájem být odříznuti českými srač.omety od dat, zařiďte si prosím zmíněný protonmail. Ten Vám blokovat samozřejmě nemohou…..

Určitě se najdou organizace, které protlačí listinu základních práv každé lidské bytosti na první místo, kdy budou museti tyto rádoby pravdoláskařské organizace kapitulovat. VŠICHNI LIDÉ MAJÍ PRÁVO NA SVOBODNÉ VYJÁDŘENÍ!!!!!

Přečtěte si prosím základní listinu lidstinu práv….

http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Po založení nového protonového mejlíku pošlete Vaši adresu na [email protected]

a to v případě, že budete mít zájem o zasílání článků v případě blokace webu….

tm

Cenzura? Centrum.cz blokuje e-maily s odkazy na dezinformační weby!!!!!

Freemailové služby vydavatelství Economia podle webu Aeronet.cz blokují e-maily, ve kterých se nacházejí odkazy na „alternativní“ média. Cenzura by měla být zavedena na schránky @centrum.cz, @atlas.cz i @volny.cz. Podle Aeronetu blokování začalo 15. prosince 2017 a trvá dodnes. Má prý souvislost s prezidentskými volbami, neboť majitel Economie Zdeněk Bakala podporoval Drahoše, na něhož ona „alternativní hlásala skutečnou pravdu“.

Teď k faktům. Nikdo kromě alternativních médií nenazývá stránky šířící fake news alternativami, ale jako dezinformační weby. Jejich seznam a zdůvodnění, proč jsou na listu zařazeny, sepsali například investigativci z Neovlivni.cz, které vede Sabina Slonková. Seznam dezinformačních zdrojů údajně sestavilo i ministerstvo vnitra, není však nikde veřejně přístupný.)

Jak blokování funguje?

K blokování e-mailů ale opravdu dochází, sám jsem tuto skutečnost ověřil na nově založené schránce @centrum.cz.

  • Blokované e-maily neskončily ve spamu, ve schránce se vůbec neobjevily.
  • Na @centrum.cz nedorazily e-maily s odkazy na dezinfo weby Aeronet, Sputnik, AC24, Parlamentní listy a Protiproud. Jiné jsem nezkoušel.
  • Odkazy na Aeronet byly blokovány ze schránek Seznamu, Outlooku.com, Gmailu i mého pracovního Outlooku Web App na doméně @mf.cz. Ze schránky @centrum.cz však odkazy poslat šly, a to jak na jiné servery, taky i do další schránky @centrum.cz.
  • Centrum.cz blokuje nejen aktivní HTML odkazy, ale i uvedená URL v plaintextu.
  • Odkazy maskované pod zkracovači jako goo.gl prošly.
  • Vadí i pouhý řetězec „aeronet.cz“. Do schránky nepřišel ani e-mail, který měl několik tisíc znaků okopírovaných z článku z našeho Cnews, kde byl uprostřed textu vložen „aeronet.cz“.
  • Centrum.cz blokuje odkazy na aeronet.cz, ale filtr je zřejmě nastaven na tento přesný zápis. Pokud je v odkazu Aeronet.cz (s velkým A), e-mail dorazí.

Komentář

Ve všeobecných podmínkách Economie není žádný bod týkající se možné cenzury. Provozovatel nicméně nezaručuje „službu poskytovanou bez chyb“ a zříká se odpovědnosti za „omezení služeb“ nebo „nedoručení zpráv“.

Ať už cenzuru omylem zapnula stážistka, která již v Economii nepracuje, nebo jde o vedením firmy posvěcenou politiku, takové řešení je podle mě nešťastné. S fake news se musí bojovat dobře ozdrojovanou osvětou. Cenzura jen potvrdí názor oněch příznivců „alternativních“ médií, že je to naopak mainstream, který lže a manipuluje. Blokování e-mailů s danými odkazy navíc paradoxně ublíží i těm, kteří takovou osvětu šíří. V časoprostoru se ztratí i e-mail typu: „Hele, ta zpráva z (dezinfo) webu ABC je úplný nesmysl, schválně se podívej na XYZ a 123, kde popisují, jak to bylo ve skutečnosti.

Tiskové oddělení Economie jsme požádali o vyjádření, zatím však nedorazilo. Až (jestli) se tak stane, článek aktualizujeme.

Aktualizováno (10:52) – Odpověděl nám přímo generální ředitel Economie Roman Latuske. „Používáme pro naše freemailové portály antivirové řešení Virusfree. Blokace vznikla u dodavatele antiviru, který si filtr takto nastavil na základě podnětů svých uživatelů. Situaci prověřujeme.

Aktualizováno (14:21) – Reakci zaslal také Tomáš Charvát ze společnosti Excello, který Virusfree provozuje: „Služba Virusfree.cz provádí antispamovou a antivirovou kontrolu vydavatelství Economia(centrum.cz, volny.cz,atd..). Vyhodnocení emailu jestli je či není spam, probíhá v rámci služby Virusfree.cz, která k tomu používá řadu různých technologií.

Jednou z těchto technologií je i reputace domén, kterou ovluvňuje zejména:

  • výskyt v emailech, které jsou uživately označeny jako spam
  • výskyt na ostatních reputačních listech

Pokud dojde ke korelaci špatné reputace z více zdrojů email je hodnocen jako spam. Uvedené subjekty mají dlouhodbě špatnou reputaci, kterou je možné sledovat například na https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php

Uživatelé mají při označování fakenews vysokou disciplínu a velmi jim záleží aby takovéto emaily nedostávali. Zpětnou vazbu čerpáme napříč spektrem uživatelů a to jak z Economie, tak i od celé ady společností. Informace, které při filtraci používáme(přejímame od třetích stran) jsou využívany řadou jiných subjektů i k filtraci reklamy na webových stránkách.

Zdroj druhé poloviny článku: https://www.cnews.cz/economia-centrum-atlas-cenzura-dezinformacni-weby

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.