Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Černobyl: neoficiální verze katastrofy
…..opět se musím zeptat sám sebe. Proč tají UFO, které stálo den nad reaktorem a snižovalo radioaktivitu? Radioaktivita vzniká bržděním elektronu na orbitu. Tak copak tam asi dělali????
03:54
[wp_ad_camp_1]
Černobyl: neoficiální verze katastrofy
Tento den stále nenechává klidně spát vědce, kteří se podíleli na vyřešení příčin černobylské katastrofy. 26. dubna 1986 došlo ke tragédii, jejíž příčiny se vykládaly různě, ale nikdy nebylo ani jedno vysvětlení dokázáno, vezmeme-li v potaz celý obraz zkázy.
Mnoho likvidátorů nyní říká: „Nemůžete se ani pokoušet tvrdit, co se stalo v Černobylu, pokud jste neviděli zničený reaktor na vlastní oči.“
Existuje samozřejmě oficiální verze, proč došlo k výbuchu 4. reaktoru, protože v opačném případě by museli říct: „Vůbec nevíme, co se v Černobylu stalo.“
V současné době existují dvě oficiální verze (už to je divné, proč dvě?), které ve skutečnosti nic nevysvětlují, jen konstatují, co se stalo. V obou verzích se zdůrazňuje hrubé porušení pravidel provozu jaderných elektráren, které jsou v první verzi: při provedení pokusu (zkouška režimu „doběhu rotoru turbogenerátoru“ jako dodatečný systém nouzového zásobování) za jakoukoliv cenu, nehledě na změnu stavu reaktoru; vyvedení z provozu fungujících technologických ochran, které by jednoduše zastavily reaktor ještě předtím, než se dostal do nebezpečného režimu; zatajování vedením Černobylské jaderné elektrárny rozsah havárie v prvních dnech.Ve druhém případě (zpráva INSAG-7, zkráceně: International Nuclear Safety Advisory Group) se ukazovalo na mnohé chyby v provozu reaktoru.
A nikde není detailně uvedeno, co se ve skutečnosti 26. dubna 1986 na Černobylské jaderné elektrárně stalo. Verze se neshodují dokonce ani v tom, ke kolika došlo výbuchům. Jeden, dva, několik? Jasné je jedno, že za několik sekund byl reaktor zcela zničen. Také není nikde uvedeno, že zmizelo skoro 200 tun uranu, na stěnách reaktoru zůstala barva, vzniklo „divné záření“ v podobě svítícího sloupu.
[wp_ad_camp_1]Vedoucí směny stanice B. Rogožkin to popsal takto:
„V noci 26. dubna 1986 jsem pozoroval svítící sloup z šachty reaktoru, pravidelné válcovité formy o průměru 20 metrů a výšce 100 metrů. Uvnitř tohoto svítícího sloupu plynule stoupaly a klesaly útvary různého tvaru (podobně, jako se tomu děje v čínském lampionu), přitom barvy to byly, jaké jsem v životě neviděl.“
Na místo tragédie společně s dalšími specialisty vyjel ruský fyzik Leonid Uruckojev, expert Kurčatovského institutu, který ihned pochopil, že pokusy fyziků a geologů o tom, že proběhlo lokální zemětřesení, neodolají kritice.
Leonid Uruckojev počkal až budou zveřejněny dokumenty havárie a také až budou propuštěni odsouzení pracovníci jaderné elektrárny. Setkal se s mnohými pracovníky, kteří tu noc pracovali a zjistil zajímavé detaily, které zcela zapadaly do jeho teorie. Aby bylo možné se přesvědčit o správnosti úvah, musely se udělat stovky laboratorních pokusů.
Říká doktor fyzikálních a matematických věd, dvojnásobný laureát státních cen a ceny Moskevské státní univerzity Anri Rukhadze:
„Když se Leonid vrátil z Černobylu, sestavil zařízení, aby mohl zkoumat nárazové vlny a deformace v porézním prostředí, které vznikají při vlivu silných impulsů elektrického proudu. Uranové rozpětí, drát a elektrický výbuch. Získal nejen nové izotopy, ale i to „divné“ záření. Jediný problém byl v tom, že opakovanost pokusů byla relativně nízká, někdy se to povedlo a někdy ne.“
Správnost hypotézy Uruckojeva dokazovalo i to, že obohacený uran přivezený ze zóny havárie byl po výzkumu 18 %. Ale vždyť takové obohacení „v přírodě“ neexistuje? Začalo být jasné: proběhla nízkoenergetická jaderná reakce. Právě tuto myšlenku Leonid Uruckojev prověřoval ohromným množstvím pokusů. Protože tato hypotéza patřila světu „nové fyziky“, Uruckojev a Anri Rukhadze, který zcela podporoval jeho myšlenky, ji posunuli pseudovědcům. Zkrátka je každou hypotézu třeba dokazovat pokusem, který je možné provést a v tom byla potíž.
A jak si představoval Leonid Uruckojev události noci 26. dubna 1986?V důsledku vážné elektrotechnické havárie, která se stala na turbogenerátoru 4. bloku, velký tok šel do země a vyvolal „divné záření“. Jeho zásah reaktoru musel vést k mnohonásobnému zrychlení rozpadu jader uranu, růstu síly reaktoru a tepelnému výbuchu, který byl zvýšen výparem od vody chladící reaktor. To znamená, že zmizení 200 tun uranu se vysvětluje jeho radioaktivním rozpadem a přeměnou na druhé chemické prvky, včetně stabilních. A barva ze stěn reaktoru nezmizela, protože výbuch nebyl tak velký, jako by se mohlo předpokládat u obyčejných jaderných reakcích, které si umíme představit.
Všechno je to činnost nízkoenergetické jaderné reakce, která probíhá podle svých pravidel, které nejsou současné fyzice známé. Tyto pravidla Leonid Uruckojev stále přivádí.
„Mimochodem, když Fukušimu zatopila vlna tsunami, byl vyvolán stejný proces, dodává Anri Rukhadze. Podle popisů to bylo velmi podobné. Ale vždyť v oficiální verzi černobylské havárie například není uvedena tato vodní pára, proto o tom Japonci nevědí. Přitom popisují stejný obrázek.“
Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
VERZE O KLIMATISMU/KLIMATERORISMU
Vědci z Potsdamské institutu klimatických změn došli k závěru, že zvýšení globální teploty o polovinu stupně zesílilo extrémní meteorologické podmínky, které vznikají na planetě. To stojí v tiskové zprávě uveřejněné na portálu Phys.org.
Klimatologové srovnali dvě dvacetileté periody — 1960-1979 a 1991-2010, mezi těmito periodami stoupla průměrná teplota na Zemi o 0,5 stupně. Ukázalo se, že ke konci dané sledované periody se zvýšily takové meteorologické ukazatele, jako délka sucha a síla extrémních dešťů. Kromě toho se průměrná letní teplota zvýšila o více než 1 stupeň, v zimě o 2,5 stupně.
Podle závěrů vědců vystupují tyto změny počasí za rámec přírodní změny, to znamená, že jsou vyvolány lidským spalováním vytěžených paliv. Ukazatele se také ověřují na modelech, které ukázaly, že zvýšení globální teploty kvůli lidské činnosti o 2 stupně zdvojnásobí množství neúrody, zmenší dostupnost sladké vody a zvýší počet anomálních veder.
https://sptnkne.ws/eMJu
—-
ps: odkdy se používá HAARP???? a jiné zásahy do počasí?????