;

…..no, jak jinak přeložit JUST   ICE, než právě u ledu. Jiný překlad asi neexistuje. Podívejte se co bylo včera vydáno kvůli uprchlíkům ve justičním sdělení….

05:54

Ředitel Správy uprchlických zařízení Miloslav Koudelný rezignoval

tm: já se nedivím, nevydržel bych tam ani minutu…..

Ředitel Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra Mgr. Miloslav Koudelný skončí na vlastní žádost ve funkci k 29. únoru 2016. Zda rezignace souvisí s očekávanou jarní vlnou přistěhovalců a žadatelů o azyl, nikdo nechce komentovat.

Podle čerstvě vydané zprávy Miloslava Koudelného ve funkci nahradí dosavadní vedoucí oddělení právního zabezpečení z Kanceláře prvního náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti Mgr. et Mgr. Pavel Bacík.

Sám Miloslav Koudelný nepřijímá hovory s odkazem na mluvčího. Na dotaz u ministerstva vnitra, zda vnitro zná konkrétní důvod rezignace a zda například odstoupení ředitele Správy uprchlických zařízení nesouvisí s očekávanou jarní vlnou přistěhovalců a žadatelů o azyl, uvedla mluvčí ministerstva vnitra Martina Němcová: „K tomu se vůbec nebudu vyjadřovat. Pan ředitel skončil na vlastní žádost a k tomu není co dodat.“

Podle vyjádření mluvčího Správy Kirila Christova jsou ředitelovy důvody k rezignaci soukromé, respektive rodinné.

Mezitím na webu Správy uprchlických zařízení probíhá masivní nábor zaměstnanců a brigádníků pro znovu uvedení do provozu zařízení Balková. Správa hledá brigádníky pro bourací práce od února do dubna a dále na stěhování nábytku a na zprovoznění areálu. „Do ubytovacího areálu SUZ MV v Balkové hledáme brigádníky pro manipulační a pomocné práce při jeho zprovozňování – areál byl delší dobu zakonzervován a nevyužit,“ stojí u náborového inzerátu.

Správa hledá multikulturně tolerantní řemeslníky

Do pozic zaměstnanců pak Správa hledá v rámci 1. etapy náboru do Balkové zámečníka, elektrikáře, domovníka, ubytovatele na dobu určitou do konce letošního roku. Tito zaměstnanci musí být multikulturně tolerantní, pečliví a zodpovědní: „Při plnění pracovních úkolů požadujeme zejména multikulturní toleranci, pečlivost, zodpovědnost,“ upozorňuje Správa na vyžadované vlastnosti budoucích zaměstnanců.

Činnost ředitele Miloslava Koudelného kritizovala veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová, která mu loni v dubnu zaslala řadu žádostí o sdělení, jak napraví pochybení v zařízení Bělá, co se týče zdravého jídelníčku žadatelů o azyl v souladu se zásadami zdravé výživy, proč nelze umožnit zamykání rodin s dětmi, nebo o informovanosti a zacházení s cizinci.

O tom, co se v takových zařízeních děje a jak je taková práce psychicky náročná, svědčí formulace ombudsmanky v dopisu řediteli Miloslavu Koudelnému: „Při formulování doporučení jsem vycházela ze zjištěného stavu. Nemohu tak nereflektovat situaci, kdy cizinci – dle Vašeho názoru „účelově“ umývali podlahu šamponem na vlasy, případně pili čaj z plastových kelímků, ve kterých jsou vydávány léky,“ napsala mimo jiné Koudelnému Anna Šabatová.

Balková na Plzeňsku měla podle povodního plánu sloužit pro detenci těch, kteří byli vyhoštěni z ČR a mají být deportováni. Kapacita zařízení je 200 osob.

(ire)

Celý článek najdete ZDE.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.