Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Česká vlajka slaví jubileum, od jejího vzniku uplyne 100 let
Česká vlajka 30. března oslaví 100 let od svého vzniku. Slovenská archivní správa ministerstva vnitra chystá výstavu, přestože se Slovensko po rozpadu federace vlajky zřeklo a později České republice vyčítalo, že si ji ponechala. Podle ústeckého vexilologa Aleše Brožka se při navrhování československé státní vlajky uvažovalo kupříkladu o umístění pěti hvězd. Měly představovat Česko, Slovensko, Moravu, Slezsko a Podkarpatskou Rus, řekl ČTK.
[wp_ad_camp_2]
Barvy však nepředstavují krveprolití, čistotu a oblohu, jak se často mylně lidé domnívají. “Jsou to slovanské barvy, takové barvy mají třeba Rusové nebo Slovinci,” řekl Brožek. Symbolika se vytvořila až později. “Bílá a červená, to jsou barvy českého království,” doplnil odborník s tím, že se modrá přidala jako barva slovanská a jako barva Slovenska.
Návrhy vlajky z 20. let 20. století se různily. “Autorství je kolektivní dílo Jaroslava Kursy, Antonína Valšíka a Františka Kysely,” řekl Brožek. Modrý klín umístěný do poloviny vlajky v době vzniku kritizoval i tehdejší prezident Tomáš Garrigue Masaryk. S jedním z protinávrhů přišel tehdejší poslanec Josef Záruba-Pfeffermann. “Jeden z jeho návrhů je, kdy do bílo-červené dává vlajku, kterou užívali američtí Slováci,” uvedl vexilolog. Dodal, že Masaryk chtěl do jeho návrhu přidat hvězdy, klín se mu nelíbil.
[wp_ad_camp_2]
Studiem okolností vzniku vlajky se ústecký odborník na vlajky zabývá již 55 let, tedy od útlého dětství. Jeho otec, výtvarník a pedagog, ho vedl ke vztahu k barvám. “Pro mě byl velký zážitek, když jsem viděl v šesti letech v atlasu vyobrazení státních vlajek,” vzpomínal Brožek na začátky svého celoživotního koníčku. V dobovém tisku a archivech se mu podařilo najít řadu návrhů vlajky z let 1918 až 1920 a vypátral i fotografie a hrob Jaroslava Kursy.
Zdroj: ČTK
Když Američan Alexander Graham Bell, v roce 1876, konečně vynalezl ten svůj telefon, měl na něm už dva nepřijaté hovory od Největšího Čecha, Járy Cimrmana! 🙁
Zdroj: Wikipedia.cz.
Pri delení Československa sa pán Klaus a pán Mečiar dohodli, že ani Česko, ani Slovensko nebudú používať túto bývalú spoločnú vlajku.
Českí politici však svoje slovo nedodržali, preto to Slováci vidia ako zradu,
a poukazovali na to.
Nevadí mi že česi ukradli vlajku, československá vlajka je pekná a je fajn že ostala v používaní. Jediná nevýhoda toho je že v zahraničí si pamätajú československo, takže česko považujú stále za čs(s)r a neuvedomujú si že existuje nejaká samostatná slovenská republika.
Okrem iného ,,Slovenský” dvojkríž je tiež jeden zo symbolov ktorý používajú satanisti – zdá sa že skoro všetko tvorili oni.
Útok na dvojkríž
https://marioolah.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=592809
Ano, jsou skutečně ÚPLNĚ VŠUDE!
Nevím kam, tak sem … nenápadná zmínka o čipech …
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zivot-bez-igelitky-cesi-se-vratili-do-minulosti-a-nevadi-jim-to-89575
Ukradnutá vlajka………
No včil by ta modrá mohla představovat Moravu, její orlica je na modrém pozadí.
A slovanské barvy, tak to je pěkná blbost, mají je Francie a Nizozemí, Británie a USA. Ruská trikolora je jakýsi omyl neodpovídající barevně znaku zlatému orlu na rudém poli.
PS. údajně klín symbolizuje klín vražený po Versajském míru mezi Rakousko a Německo, ale to je již konspirace
Ano nejde o slovanské barvy. Jde o barvy stupňů zednářských lóží, které se dělí na modré (učňovské), červené a bílé (mistrovské). Červená barva se také pojí s Vatikánem. V této souvislosti je zajímavé poukázat na barvy německé vlajky a vlajky belgické, která je barevně totožná.
Belgové jsou také Germánský kmen.
Podotýkám, že původní a správná vlajka Německa má jiné barvy než jsou ty nynější: tři vodorovné pruhy: černý, červený a BÍLÝ! Nikoli žlutý (zlatý). Schwarz – rot – weiß! Je to jasně patrné na starých obrazech. A není to jedno, je prý v tom velký rozdíl.
Ano já vím, že to není jedno. Proto jsem záměrně toto zmínila. 🙂
O “ruské” trikolóře mluví občas Pjakin. Nejsou to ruské barvy, ale barvy euroatlantického křídla Globálního Prediktoru. Ty byly Rusku vnuceny namísto tradiční ruské barvy – rudé. Posluchači pořadu Otázka – odpověď se často ptají Pjakina, kdy se Rusko vrátí k rudé vlajce. Patrně je to otázka tak choulostivá, že Pjakin na ni odmítá odpovědět.
Československá vlajka svoje barvy získala mj.proto, že Masaryk škemral v USA o uznání československého státu a tak získala ty samé barvy které mají USA a Velká Británie. Pravda, můžeme tyto barvy odůvodňovat barvami Čech a Moravy z období středověku, ale nesmíme zapomínat že tehdy jsme byli také pod určitým vlivem GP. Největší Čech – Karel IV., byl poloviční Lucemburk.
Podľa dr. Waltera Veitha je hlavný motív českej vlajky slobodomurársky/zednářský znak (teda satanstický), tak ako časť britskej vlajky, alebo ako znak volkswagenu, alebo citroenu). https://www.youtube.com/watch?v=btrmYm2Wqxw
O farbách na štátnych vlajkách písala kedysi Pozorovatelka z iného alternatívneho média. Teda modrá znamená poddriadenosť židákom, červená spolu s bielou podriadenosť tandemovému riadeniu sveta: jeden rok to riadia USA, druhý rok Británia (dnes by to mal byť tandem Irán/Čína) . Červená znamená, že politiku robia vojnou, biela znamená diplomaciu. Ani vlajku, ani št.hymnu si my nevolíme, rozhoduje to niekto za nás. Mám na mysli to, že to ako sa nad Tatrami blíska, nie vhodné na takú važnu vec akou je hymna štátu.
Modrý klin má predstavovať pyramídu ako znak slobodomurárov a iluminátov.
Ano a právě za ten modrý klín je ta vlajka uchycena na žerď! Drží přes něj ve světě, jinak by uletěla do háje!
Takže tedy stát, který ta vlajka představuje, přes tu židoiluminátskou pyramidu (rovnoramenný trojúhelník) kotví ve světě, ona dovoluje (pokud se jí zachce) těm dvěma pruhům Království Českého vůbec vstoupit do světa.
Ale tam není nad Tatrami blízká ale nad Tatrou sa blízká a To je rozdíl. Pokud se nejedná o Kopřivnickou Tatru 111 tku.
Ne ‘blízká’ (opak daleká, vzdálená), ale BLÝSKA (sa) 🙂