;

…..co se v poslední době odehrává a otevřeně diskutuje, to jednomu hlava nebere. Nacházejí se ještě mezi námi normální lidi, kteří umějí myslet? Neuvědomují si, že vyhladí i je samé a nehnou při tom ani brvou????

05:54

Českí “slniečkári”: imigranti nahradia bielu populáciu, ktorú chceme vyhladiť

Praha 13. júna 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)

Pozoruhodnú otázku, ako prebiehajú “slniečkárske” debaty  odhalila komentátorka Michaela Julišová. V polemike s ľuďmi, z ktorých jeden je pedagógom Univerzity Karlovej a ďalší kandidoval na predsedu parlamentnej strany Zelených

Ľavicová komentátorka Michaela Julišová, ktorá publikuje na webe Literárne noviny a odmieta sa radiť k dienstbierovskej “modernej liberálnej” ľavici, zavesila na svoj facebook výňatok z diskusie, ktorú podstúpila s liberálnejšie orientovanými ľavičiarmi.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

“Úryvok z diskusie so sympatizantmi Novej ľavice nad témou úspešnosť asimilácie imigrantov. Ocitla som sa v tej najlepšej spoločnosti,” opísala. K ich úrovni vraj po prečítaní diskusie nie je celkom čo dodať. “Sú to samí hlboko oduševnení myslitelia. S týmito nemusíme mať strach o osud Európy, oni nás zachránia,” dodala ironicky.

Diskusiu s ňou viedol Ondřej Slačálek, politológ prednášajúci na filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Na oficiálnom profile na Wikipédii je tento prispievateľ serverov Britské listy a A2larm predstavovaný ako “ľavicový anarchista, publicista a prekladateľ”. Pridal sa tiež Tomáš Schejbal, takisto publikujúci na webe A2larm a tiež na webe Denník Referendum vplyvného dienstbierovského sociálneho demokrata Jakuba Patočku.

Teraz v debate s Julišovou obaja hájili utečencov, Slačálek namietal, že prišli z odlišnej kultúry a tiež musí dlho čakať v detenčných zariadeniach, či im bude udelený azyl. “Máte pravdu, videla som podrobné tabuľky zo západnej Európy, kde bolo celkom konkrétne rozpísané, ako sú na tom so zamestnanosťou imigranti, ktorí sú v Európe už dlhšiu dobu, či v 2. alebo 3. generácii. Nezamestnaných bolo v rozmedzí 65-80 percent,” poznamenala Julišová. Preto by sme ich vraj nemali ťahať sem, ale nechať ich doma a zorganizovať pomoc tam. “Apelujte na mocnosti, nech ukončia svoje dobyvačné vojny, predovšetkým USA. To, čo sa deje v Európe, je šialenstvo a škaredo sa to vypomstí všetkým zúčastneným,” dodala.

Na to zareagoval Schejbal poznámkou: “No, ale kto potom nahradí bielu európsku populáciu, ktorú chceme v rámci nášho židobolševického sprisahania vyhladiť?” Zamyslel sa ironicky niekdajší kandidát na predsedu zelených. “Choď do  hája, Schejbal, ty to vždy prezradíš,” reagoval  v podobnom duchu akademik z Filozofickej fakulty Slačálek. A Schejbal reagoval: “Ja viem, mám deficit sociálnej inteligencie ako Kamenev, keď do médií prezradil prípravy na Október.”

Aj keď boli uštipačné poznámky známych Českých slniečkárov myslené ironicky prezrádzajú ich spôsob myslenia a sú aj nebezpečným precedensom. Predstavme si ako by to vyzeralo, keby takto niekto žartoval napríklad o vyhladení židov, moslimov, černochov či Rómov. Bolo by to prípustné?

Samuel Gdovin

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.