…..celé roky bijeme na poplach a varujeme ženy před touhle zrůdností farmamafie. Konečně se to dostává na povrch i mezi lékaři a odbornou komunitou….

10:54

Ženy, které četly naše stránky a jednaly dle našich rad před mnoha lety, si asi ušetřily mnoho problémů a starostí a jsou ještě mezi živými….

Chirurgovia priznávajú, že mamografia je zastaraná a pre ženy škodlivá

Každý rok milióny žien v rámci preventívnych prehliadok na rakovinu prsníka podstupujú mamografické vyšetrenie.

To sa robí tak, že sa prsník vloží medzi dve platne, stačí ako placka a následne zröntgenuje s cieľom odhaliť vznikajúce alebo rastúce nádory.

[wp_ad_camp_2]

 

V poslednej dobe sa však čoraz viac chirurgov či iných medicínskych expertov ozýva a spochybňuje toto pre ženy nepríjemné a bolestivé vyšetrenie.

Ako uvádzajú, mamografia podľa nich v skutočnosti ženám viac škodí než pomáha.

Čo tvrdí oficiálna medicína a aká je skutočná pravda

Oficiálna medicína tvrdí, že mamografia je jediným spoľahlivým spôsobom, ako odhaliť rakovinu prsníka zavčasu.

Avšak nedávnych 8 vedeckých štúdii, ktoré hodnotili uvedenú procedúru zistili, že mamografia nie je ani efektívna, ani bezpečná.

Po tom, čo vyhodnotili údaje o 600 000 ženách vo veku od 39 do 74 rokov, ktoré mamografiu pravidelne absolvovali, výskumníci došli k záveru, že u mnohých žien došlo k zlému stanoveniu diagnózy.

Následné tieto ženy zbytočne podstúpili chemoterapiu, po čom sa ich zdravotný stav náhle zhoršil. Závery štúdie publikované v Cochranovej databáze vedeckých štúdií sú také, že mamografia spôsobuje viac škôd než úžitku.

Dôvodom je fakt, že po mamografii je viac žien zle diagnostikovaných a následne zbytočne liečených nech žien, u ktorých sa skutočne odhalí zhubná rakovina prsníka.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Z toho vyplýva, že mamografia ako vyšetrovacia metóda je zastaraná a preto patrí skôr do historických kníh lekárskych postupov, ktoré zlyhali a nie do aktuálnej lekárskej praxe.

Ako uvádzajú autori štúdie:

„Ak vezmeme do úvahy, že mamografia znižuje mieru rakoviny prsníka o 15%, avšak zvyšuje zbytočnú liečbu chemoterapiou o 30%, potom to v konkrétnych číslach vyzerá nasledovne.

Na každých 2000 žien, ktoré pozveme na mamografiu počas 10 rokov, 1 z nich nezomrie na rakovinu prsníka, no 10 zdravých žien bude zbytočne liečených chemoterapiou.“

[wp_ad_camp_2]

Skupina prestížnych medicínskych expertov priznáva, že mamografia viac ubližuje než pomáha

Rok na to, ako bola publikovaná prvá štúdia o mamografii, Žurnál medicíny Nového Anglicka (NEJM) dochádza k podobným záverom.

Tím vedcov, ktorý pozostával z medicínskeho etika, klinického epidemiológa, farmakológa, onkologického chirurga, vedca na opatrovateľstvo, právnika a zdravotníckeho ekonóma vyhlásili, že oficiálne medicínske tvrdenia o prínosoch mamografie sú v skutočnosti úplný nezmysel.

Zistili, že na každých 1000 žien, ktoré začnú po 50-ke chodiť na mamografiu počas nasledujúcich 10 rokov, sa predíde 1 úmrtiu, no 490 až 670 žien bude mať falošné pozitívny výsledok a 70 až 100 žien následne podstúpi zbytočnú a riskantnú biopsiu.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

Okrem toho, 3 až 14 z týchto žien bude diagnostikovaných na rakovinu prsníka, ktorá je však nezhubná a teda zbytočne podstúpia pre telo zničujúcu chemoterapiu, čím si natrvalo poškodia svoje zdravie.

Ďalšia štúdia, vykonaná v Kanade v roku 2014, došla k záveru, že mamografické vyšetrenia neznižujú mieru úmrtnosti na rakovinu o nič viac ako obyčajné samovyšetrenie prsníka.

Inými slovami, mamografia ako skríningová procedúra je kompletne zbytočná a v mnohých prípadoch dokonca škodlivá.

A zoznam výskumu s podobnými výsledkami pokračuje ďalej – Nórsko, USA, Švajčiarsko a mnohé ďalšie krajiny. Všetci sa zhodujú na tom, že mamografia nie je tým, čím sa prezentuje.

Štatistická analýza za 40 rokov používania mamografie v USA ukazuje, že viac žien je nesprávne diagnostikovaných na rakovinu prsníka kvôli mamografii ako je skutočne tých, ktorým bola táto choroba včasne odhalená.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

Záver

To všetko nás privádza k otázke, prečo sa potom táto vyšetrovacia metóda naďalej používa, keď vlastne vôbec nefunguje?

Dr. Sarah Mybill v dokumentárnom filme The Promise k tomu dodáva:

„Verím, že ak aj by ste mali nádor, tak poslednou vecou, ktorú by ste chceli urobiť, je pevne zovrieť prsník medzi dve platne, pretože to by len spôsobilo, že sa rakovina ešte viac rozšíri.“

Zdroj: https://domacaliecba.sk/chirurgovia-priznavaju-ze-mamografia-je-zastarana-a-pre-zeny-skodliva

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.