Realita je občas mnohem podivnější a neuvěřitelnější než nejodvážnější sci-fi filmy. Dochází k mnoha nevysvětlitelným chybám v systému, které jsou většinou neškodné a rychle se opravují. Jsou však známy i případy, kdy měla chyba v matrixu zásadní vliv na život člověka, kterého zasáhla. V dnešním článku se budeme věnovat zdokumentovaným případům mizení lidí a cestování v čase.

Stalo se to 15. června 1950 pozdě večer ve 23:10 hodin v New Yorku na Times Square. Právě skončilo poslední představení, diváci vycházejí z divadla a mísí se s kolemjdoucími. Je příjemný teplý večer. Najednou se ozve hlasitý skřípot brzd, který doprovází zděšený výkřik. Lidé se zastavují, otáčejí hlavy. Došlo k nehodě, někoho srazilo auto.

Řidič, ještě zděšením celý bez sebe, líčí třesoucím se hlasem, že mu do jízdní dráhy náhle vstoupil nějaký muž. A to tak nečekaně, že už se vůz nedal zastavit.

Na vozovce skutečně leží mrtvý muž. Jeho oblečení je velmi neobvyklé. Má na sobě staromodní kalhoty, lakované boty s vysokými podpatky a velkými třpytivými přezkami. Jeho košile je ozdobená jabotem*, sako je nezvykle dlouhé. Vedle jeho hlavy leží klobouk s širokou krempou. (*Jabot, neboli Fiží, je nabíraná náprsní ozdoba vyrobená z krajky nebo vyšívaného batistu.)

Vše v nejlepší kvalitě a nové, neobnošené.
To bylo velmi zvláštní, neboť v tomto stylu se oblékali muži naposled v 19. století!

Mezitím dorazili na místo neštěstí příslušníci policie a začali s výslechem svědků, když předtím rutinně zajistili doklady, které měl mrtvý u sebe.

V jeho náprsní tašce našli muži zákona několik vizitek se jménem Rudolz Fenz, účtenku za pronájem koňského spřežení, znějící rovněž na jméno Rudolf Fenz, a větší peněžní obnos – ovšem v bankovkách, které už dávno nebyly v oběhu. Nakonec objevili v kapse také dopis adresovaný muži stejného jména. Poštovní razítko na obálce obsahovalo i datum: červen 1876.

Když se ani poněkolika dnech nepřihlásil žádný rodinný příslušník zemřelého, byla celá záležitost předána oddělení pro nezvěstné osoby. Dalším vyšetřováním případu byl pověřen inspektor Hubert V. Rihn.

Po mnoha pečlivých rešerších v archivech se jedinou stopou ukázal být telefonní seznam z roku 1939, který obsahoval jméno Rudolf Fenz mladší.

Pokračování článku: Chyby v matrixu, při kterých mizí lidé a dochází k cestám v čase

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.