Díky nově zavedenému petrojuanu se do USA vrátí nepředstavitelné množství hotovosti ze zemí, které se rozhodnou pro nezávislost na dolaru a USA. Je jisté, že tuto válku Spojené státy prohrají. Doufejme, že zprávy Aliance hovoří pravdu a RV započne ještě před ekonomickým kolapsem v USA…

raja


[wp_ad_camp_2]

Čína nechce obchodní válku s USA, hodlá-li ale Washington válčit, je na to Peking připraven, prohlásil ve středu náměstek ministra obchodu ČLR Wang Shouwen.

„Právě jsme vyhlásili odvetná opatření. Jsou naprosto vyvážená. Ptali jste se na obchodní válku. Čína nechce obchodní válku. V obchodní válce nebývají vítězové, nebojíme se ale této války. Chce-li někdo s námi bojovat, budeme bojovat i my,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Zdůraznil přitom, že Čína je i nadále připravena na dialog a jednání.Státní rada ČLR přijala dříve rozhodnutí o zavedení cla ve výši 25 % na 106 druhů zboží dováženého z USAodvetou za zveřejnění Washingtonem rozsáhlého seznamu čínského zboží, na něhož se navrhuje zavedení nových cel.

Mezi tímto zbožím jsou sójové boby, automobily, letadla a výrobky chemického průmyslu.

Podle informace obchodního rezortu činil v roce 2017 dovoz tohoto zboží z USA 50 miliard USD. Termíny zavedení obchodních opatření budou záležet na tom, kdy vyhlásí USA zavedení cla na čínské zboží.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.