!!!!domnívám se, že to víme už všichni…..

 Čína vrací úder: SSA jsou rasistickou a násilnickou zemí!
Peking se tvrdě pustil do Spojených států za rozšíření střelných zbraní, které ohrožuje životy občanů, nadbytečné používání síly ze strany policie, „závažné“ mučení CIA a problémy rasové diskriminace.
Ilustrační foto
26.červen 2015 – 18:03
Čína v pátek vydala zprávu o stavu lidských práv ve Spojených státech v reakci na americké ministerstvo zahraničí, které zveřejnilo svou výroční zprávu o porušování lidských práv ve světě.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ve čtvrtek americké ministerstvo zahraničí zveřejnila svou výroční zprávu o stavu lidských práv ve světě, která poukazuje na systematické porušování lidských práv v Číně, zejména represe, porušování práva na svobodu projevu, pohybu, omezení svobody tisku, mučení a „tvrdé“ kontroly, cenzuru internetu a další formy porušování lidských práv.

V reakci zprávu s názvem Lidská práva ve Spojených státech, 2014 připravilo tiskového oddělení Státní rady a plné znění dokumentu bylo zveřejněno na internetových stránkách Xinhua News Agency.

„Ministerstvo zahraničí USA 25. června vydala znovu zprávu o lidských právech v jiných zemích, i když neprokázána byť jen trochu lítosti nebo touhu zlepšit strašlivou situaci v oblasti lidských práv ve vlastní zemi,“ uvádí se v předmluvě zprávy.

Dokument uvádí, že „dostatečné množství důkazů svědčí o tom, že v roce 2014 ve Spojených státech, které jsou samozvanými obránci lidských práv, nedošlo ke zlepšení existujících problémů v oblasti lidských práv, ve skutečnosti se objevila celá řada nových problémů.“Podle čínských úřadů, navíc v roce 2014 Američané „arogantní způsobem“ porušovali lidská práva v jiných zemích, které jim vystavily „červenou kartu“ na „poli mezinárodních lidských práv.“

Dokument konstatuje, že rozšíření střelných zbraní ve Spojených státech a násilí ohrožuje život občanů. Přehnané použití síly ze strany policie vedlo k mnoha úmrtím a způsobilo nespokojenost veřejnosti. Zvláště upozorňuje na události ve Fargusonu, které vyvolaly masové protesty.

„USA používá kruté mučení bez rozdílu, a to zejména ty, které provádí Ústřední zpravodajská služba (CIA),“ píše se ve zprávě. Ve snaze získat informace od podezřelých z terorismu a extremismu, CIA používá brutální metody, jako je nedostatek spánku, waterboarding, dlouhodobou samovazbu, vyhrožuje vězňům smrtí a dokonce provádí „rektální rehydratace“.

„USA je země s ponurou problematikou rasové diskriminace, a institucionální diskriminace etnických menšin nadále pokračuje,“ uvádí zpráva.

Čína doporučila USA, aby si laskavě řešily své problémy lidských práv

Vážná rasová zaujatost přetrvává v policejních a soudních systémech. Minoritní skupiny a původní obyvatelstvo jsou předmětem nespravedlností v životním prostředí, volbách, zdravotní péči, bydlení, vzdělávání a dalších oborech, zdůrazňuje zpráva.

Stejně tak poukazuje na to, že Američanky nejsou dostatečně chráněny před domácím násilím (každý rok je napadeno 2,1 milionů žen muži), ani před diskriminaci v zaměstnání.

„Miliony dětí jsou bez domova,“ poukazuje čínská zpráva a doplňuje, že „každý den umírají tři děti v důsledku zneužívání“.

Problém lidských práv – je jednou z nejcitlivějších otázek ve vztazích mezi Čínou a Spojenými státy. Washington pravidelně obviňuje čínské orgány o porušování lidských práv. Čínské ministerstva zahraničí zase opakovaně vyzývalo Spojené státy, aby se problematikou lidských práv zabývaly především ve své zemi, a nefungovaly jako „mezinárodní soudce“ tím, že zasahují do záležitostí jiných zemí.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.