…..píšeme o trestním konání MADAMME MERKELOVÉ hodně dlouho. Skoro každý čin, který vykoná je protiústavní. Však všichni víme, co je jejím úkolem a koho dcera to je….

12:54

Bertrams poukázal na rozhodnutia spolkového ústavného súdu o nasadení armády v zahraničí, ktoré nie je možné bez súhlasu parlamentu

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Bývalý predseda ústavného súdu Severného Porýnia – Vestfálska, Michael Bertrams, kritizoval utečeneckú politiku Angely Merkelovej (CDU). V novinách “Kölner Stadt-Anzeiger” ju v stredu Bertrams obvinil z prekročenia právomoci a možného porušenia ústavy:

“Samostatným konaním vpustila do krajiny státisíce utečencov. To je síce veľmi súcitné, ale stalo sa bez akéhokoľvek viditeľného plánu,” vyhlásil bývalý ústavný sudca. Merkelovej konanie nastoľuje otázku, či mala na to mandát:

“V našej reprezentatívnej demokracii ležia všetky podstatné rozhodnutia – a už vôbec tie s účinkami na rozpočet – v rukách ľudom zvolených poslancov.”

Bertrams poukázal na rozhodnutia spolkového ústavného súdu o nasadení armády v zahraničí, ktoré nie je možné bez súhlasu parlamentu: “Ak sa teda vyslanie niekoľkých stovák vojakov do Mali môže realizovať iba so súhlasom parlamentu, potom je tento súhlas o to viac žiadúci, keď ide o prijatie státisícov utečencov,” zdôraznil bývalý ústavný sudca. “Merkelovej svojvoľné konanie bolo preto aktom, ktorým sa sama zbavila moci», zdôraznil sudca a hovoril o «samoľúbej demokracii kancelárky».

Bertrams bol v roku 1994 až 2013 predsedom ústavného súdu v nemeckom Münsteri. V roku 2012 ho krajinská synoda evanjelickej cirkvi zvolila za čestného člena vedenia cirkvi.

Celý článek je převzat z následujících stránek.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.