Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Co chystá Čína? Z USA zní varování před rozsáhlým spiknutím
Po několika desetiletích spolupráce se Západem a otevřenosti vůči němu se Čína pod vládou prezidenta Si Ťin-pchinga posouvá ke strategii obrany a propagace svého autoritářského režimu, kritizuje editorial serveru Washington Post. Vlivný deník varuje, že v rámci toho Peking vede i ovlivňující kampaň v USA.
Čínské operace nelze ignorovat
Cílem této kampaně je „proniknout“ do čínské komunity ve Spojených státech a „rozkolísat“ ji, upozorňuje renomovaný server. Odkazuje přitom na závěry nedávno zveřejněné zprávy předních amerických expertů, která varuje, že čínské politické operace mířící na studenty, občanské organizace, univerzity, think tanky, média a firmy v USA nelze ignorovat.
[wp_ad_camp_2]
Zprávu s názvem Čínský vliv a americké zájmy: podpora konstruktivní obezřetnosti sepsal tým vedený Larrym Diamondem ze Stanfordské univerzity a Orvillem Schellem z organizace Asia Society, připomíná washingtonský deník. Dodává, že text záměrně nebije na poplach a autoři se důsledně snaží nevyvolávat hysterii, která by mohla dopadnout na Američany čínského původu a vést k novému strachu z „rudých“.
„(Autoři) zdůrazňují, že Čína se nesnaží vměšovat do amerických voleb či zasívat zmatek nebo rozohňovat diskuze způsobem, jakým činí Rusko,“ pokračuje editorial. Konstatuje, že podle týmu expertů, z nichž mnoho v předchozích letech spolupráci s Čínou naopak podporovalo, existují nejasné a podvratné síly, které se snaží využít americké otevřenosti a svobody ve prospěch Komunistické strany Číny, která tyto hodnoty nezastává.
Tato kampaň, která akcelerovala po nástupu Si Ťin-pchinga do prezidentského křesla v roce 2012, vede k větší rozkolísanosti Spojených států a Číně přináší cenné technologie, uvádí prestižní deník. Zmiňuje jednu z tezí zprávy, že někdejší měkká síla Číny se nyní mění v sílu tvrdou, která dokáže zpochybňovat a občas i podrývat klíčové americké svobody, normy a zákony.
Tichá vlna
Za nejvíce šokující z celé zprávy považuje Washington Post závěr, že se kupí důkazy o této v tichosti se šířící vlně. „Zatímco čínské krádeže duševního vlastnictví pomocí hackerských útoků jsou dobře známé, zpráva popisuje, jak Čína vytvořila méně nápadnou, neformální síť ‚sběračů‘, kteří ‚operují pod úrovní radaru‘ ve změti akcí s cílem získávat americké technické know-how pro priority čínské ekonomické, například polovodiče, robotiku, informační technologie, letectví, umělou inteligenci a elektromobily,“ podotýká editorial.
[wp_ad_camp_2]
Podle zprávy přitom nejde o žádný chaotický systém, ale metodický aparát vytvořený k shromažďování a distribuci příspěvků, darů a peněz těm, kteří Číně pomáhají, vysvětluje vlivný server. Dodává, že čínští agenti údajně často dostanou „nákupní seznam“ věcí, které Peking potřebuje získat.
Jádrem tohoto tichého, ale odhodlaného úsilí je rozsáhlá, neformální armáda lidí, kteří slouží Číně skrze průniky do otevřených amerických institucí, kde získávají vliv a následně kradou tajemství a využívají své páky, zmiňuje Washington Post závěry zprávy, že tyto operace mají více vrstev.
„Čína využívá otevřené společnosti ve Spojených státech, ale zároveň práská dveřmi do Číny a prakticky znemožňuje (americkým) akademikům a novinářům provádět podobné aktivity v policejním státě, kterým je (Čínská) lidová republika,“ konstatuje renomovaný server.
Ke korekci tohoto nepoměru musí Spojené státy na čínskou ovlivňující kampaň poukázat a posílit obranu vůči těmto podvratným aktivitám, odkazuje editorial na závěry zprávy. Dodává, že nastal čas jasněji se zaměřit na to, co Čína v této oblasti chystá.
zdroj: 9
Pravidlo zní, „vždy hledejme vnějšího nepřítele.“ Když chudinkám Američanům neubližuje Rusko, tak to je Čína, když ne Čína, tak to bude někdo jiný. „když nám něco nevychází podle plánu, hledejme viníka.“
[wp_ad_camp_2]
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Smerácka schizofrénia – porovnajte vyhlásenia:
„Zároveň /Pelegrini/ rezolútne poprel úvahy, podľa ktorých by odchod Lajčáka mohol znamenať príklon Slovenska k Rusku. Politickým lídrom odkázal, že akékoľvek iné úvahy sú dobrodružstvom, ktoré by mohli „ohroziť úspešný príbeh našej vlasti“.
https://www.aktuality.sk/clanok/646361/pellegrini-nechce-aby-lajcak-skoncil-chce-ho-este-presviedcat/?utm_source=azet.sk&utm_medium=magaziny-top&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-new2
Lajčák k doktorátu „Canaris Causa“:
„Sen o rezorte zahraničia si Lajčák splnil na sklonku vlády Komunistickej strany Československa. Kariéru diplomata odštartoval na ministerstve zahraničných vecí ČSSR v roku 1988.
Do služieb rezortu vstupoval ako absolvent Moskovského štátneho inštitútu medzinárodných vzťahov, známeho pod skratkou MGIMO. Na škole študovali za socializmu najmä stranícke kádre. Podľa niektorých tam verbovalo svojich ľudí aj KGB.“
„Napriek výraznej kariére v službách demokratickej diplomacie Lajčák tak celkom nehodil za hlavu ani svoju minulosť. V októbri tohto roka si počas návštevy Ruska prevzal na MGIMO čestný doktorát.
„Je pre mňa obrovskou cťou a potešením prijať dnes titul Doctor Honoris Causa. Moja hrdosť je samozrejme o to väčšia, že stojím na pôde mojej alma mater. Svoje štúdium na MGIMO som ukončil pred 31 rokmi. A každý jeden z tých rokov som ťažil z vedomostí a skúseností, ktoré som získal v týchto učebniach,“ skonštatoval šéf rezortu diplomacie v príhovore.“
https://www.aktuality.sk/clanok/645671/lajcak-skoncil-minister-do-ktoreho-vlozili-doveru-svetove-institucie/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie.c.x…A.
Takže „fčúl z týchto hadov budzte múdri“!
Na okraj – kniha o Kuciakovi a Kušnírovej je otvorene ORANGE – ako všetky farebné rozvratné re-evolúcie – ani sa tým netaja.
https://www.omediach.com/strucne/14466-kniha-umlcani-o-kuciakovi-a-kusnirovej-patri-medzi-najpredavanejsie