Mířila jsem k východu u příletů na letišti Calgary. Když jsem míjela stánek s kosmetikou, zaslechla jsem prodavačův hlas: „Podívejte se na sebe!“ Mladý muž držel v ruce zrcadlo. Začal vést hlasité úvahy o vráskách, botoxu a krémech z jeho nabídky a já jsem tam stála a říkala jsem si, co je to za neskutečný výjev a jak si ten mládenec vůbec může dovolit říkat nějaké ženě podobné urážlivé poznámky. Připadá mu to normální?

[wp_ad_camp_2]

Už jsem za svého života vyslechla dost řečí o tom, že nejsem bez kazu, že mi něco chybí nebo že by něco chtělo co nejdřív nějak poopravit. Pokud jde o mě, už to opravdu stačilo. Jakoby se ve mně samočinně přepnul nějaký přepínač a vypnul červené světýlko…

foto-annick

Obyvatelka Montrealu Annick Robinsonová zveřejnila po debatě s prodavačem kosmetiky na letišti v Calgary svou fotku na Facebooku. Stala se hrdinkou desítek tisíc repostů. Tady je přepis její rozmluvy s prodavačem:

Prodavač: Vaše pokožka působí velmi naturálně, zdá se, že to nepřeháníte s kosmetikou, mám pravdu?

Já: Hm, ano a co má být?

Prodavač: Schválně, pojďte, budu hádat váš věk. (Uvádí číslo o 12 let nižší, než je realita.)

Já: Vypadám na svůj věk a to je zcela normální.

Prodavač: Dovolte, abych vám ukázal naši syrovátku určenou k péči o pleť. Když se o svou pleť nezačnete starat hned, v pětačtyřiceti budou tyhle vrásky daleko hlubší a žádné krémy už vám nepomohou.

: A co je špatného na ženě, která vypadá na čtyřicet?

Prodavač: No dobrá… ale co kruhy, které máte pod očima a ty jemné vrásky kolem nich; my nabízíme krém, který tenhle stav napraví během čtvrthodinky!

Je snad s mýma očima něco v nepořádku? Doma na mě čeká roztomilé batole, už dva roky jsem se pořádně nevyspala a jestli snad mám od toho kruhy pod očima, jsem za ně vděčná. A pokud jde o jemné vrásky kolem očí, víte, my se s manželem hodně nasmějeme. Je to jeho vina. Líbí se mu, jak vypadám. Nemyslím, že ten váš krém potřebuju.

Pokračování článku: Co na tom záleží, kolik je mi let?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.