Škodliví duchové (démoni, ďáblové, destruktivní energie atd.) obvykle během své existence sledují následující cíle:

1. Těší je obtěžování žijících osob

Někteří duchové mají ve svém podvědomí hluboce zakořeněný zvyk obtěžovat druhé. Dokonce i ti duchové, kteří na začátku neměli takové úmysly, s tím mohou časem začít. Stává se to poté, co zakusili moc v obtěžování někoho jiného. Pak se v tom začnou vyžívat a později se tomu oddávají. Sají tak z lidí energii, kterou si kradou pro sebe a tím postupně sílí.

2. Snaží se uspokojit své touhy

Neuspokojené touhy jsou někdy důvod, proč se zemřelé osoby po smrti stávají obtížnými duchy. Protože už duchové nemají fyzické tělo, nemohou své touhy uspokojit z první ruky. Proto posednou jiné živé lidi, kteří mají shodné touhy a cíle a využívají je, aby jejich prostřednictvím naplnili své vlastní touhy.

V závislosti na tom, jak slabá nebo silná je posedlá osoba po psychické a duchovní stránce, musí duch pracovat různě dlouhou dobu, aby překonal přirozený odpor a sebeobranu postižené osoby. Teprve pak může osobu ovládat natolik, aby se mohl oddávat svým touhám.

3. Touha po pomstě

Pokud například osoba A ublížila osobě B, nebo jí vážně ublížila a tato osoba B zemře, může jemnohmotné tělo osoby B opustit své fyzické tělo s hluboce zakořeněnou touhou pomsty. V takových případech existuje vysoká pravděpodobnost, že se jemnohmotné tělo osoby B stane duchem a bude se snažit osobu A trápit s cílem pomstít se. Může se jednat buď o jednorázovou událost, nebo o dlouhodobý proces.

Pokračování článku: Co od nás škodliví duchové či démoni chtějí a co je jejich cílem?

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.