Mnohé studie zjišťují, že místo, na kterém nosíme většinu tuku (včetně zadku), může odhalit stav našeho srdce a cév. Ženy s nadváhou v oblasti zadku mají vyšší riziko výskytu potíží jako je vysoký krevní tlak, či mrtvice. Váš zadek může naznačovat mnoho věcí o vašem zdraví. Existuj 4 hlavní typy zadků. Ukazuje se, že tyto 4 typy mohou signalizovat, jaké máte zdravotní problémy.

[wp_ad_camp_2]

 

Typ 1: Váš zadek má čtvercový tvar
Tento tvar zadku má zásoby tuku v oblasti beder, pozná se podle vznikajících ,,madel lásky”, když si obléknete upnuté kalhoty. Může to znamenat, že málo cvičíte nebo jste si na cvičení vybrali nesprávný program, který vám nepomáhá spalovat tuk na problémových místech. Také to může být způsobováno hormonem zvaným kortizol, který může vyvolávat problémy se spánkem. Lidé se čtvercovým zadkem mají obvykle dobrý metabolismus a přibírají rovnoměrně.

doporučení:
1. Počítejte si kalorie, držet přísnou dietu však není nutné.
2. Lepší je věnovat pozornost vašim ramenům a stehnům. Dobrým cvičením pro vás je Plank.

[wp_ad_camp_2]

 

Typ 2: Váš zadek má srdcovitý tvar
Tento tvar se vyznačuje rozšířením směrem dolů, širokými boky a štíhlým pasem. Lidé s tímto tvarem zadku mají sklon rychle se zbavovat tuku, ale když přibírají, tuk se jim ukládá ve středu těla. Pokud se vaše stehna a boky staly kvůli tuku příliš objemné, může to naznačovat, že jste na nesprávné stravě, že jste málo aktivní a jste pod velkým stresem. U mužů i u žen to může signalizovat nadměrnou konzumaci alkoholu.

doporučení:
1. Znovu se zamyslete nad svou stravou. Konzumujte více bílkovin, zeleniny a ovoce.
2. Zaměřte se na trénink dolní části těla. Velmi užitečné pro vás mohou být běh a chůze.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: Co prozrazuje tvar zadku o vašem zdraví

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.