Zelený čaj je lidstvu znám po celá staletí a zvláště v Asii se jako lék používá již velmi dlouho. V současnosti proběhlo v západních zemích hodně výzkumů, které odhalily jeho úžasný vliv na zdraví. Bez nadsázky by se dalo říci, že zelený čaj patří mezi nejzdravější nápoje naší planety.

[wp_ad_camp_2]

Rozdíly mezi jednotlivými druhy čaje
Podobně jako černý, žlutý, oolong nebo bílý čaj, i listy zeleného čaje se sbírají z téhož druhu rostlinky zvané Čajovník čínský (Camellia sinensis). Původem je z Jižní, Jihovýchodní a Východní Asie, ale dnes se pěstuje téměř na celém světě v tropickém a subtropickém pásmu.

Co tedy dělá zelený čaj odlišným od ostatních druhů? Hlavní rozdíl je v tom, že listy se při zeleném čaji nejméně zpracovávají. To u něj zajišťuje nejvyšší obsah antioxidantů. Právě ty jsou zodpovědné za většinu jeho zdravotních přínosů. Zelený čaj se suší, zatímco ostatní druhy podléhají oxidačním procesům, které v lístcích ničí ty nejužitečnější látky.

[wp_ad_camp_2]

8 skvělých účinků zeleného čaje:

1. Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění
Antioxidanty, nacházející se v zeleném čaji, pomáhají blokovat oxidaci “špatného” LDL cholesterolu a zvyšují hladinu “dobrého” HDL cholesterolu. Má také blahodárné účinky na vaše cévy. Snižuje vysoký krevní tlak a brání vzniku krevních sraženin. Ty jsou nejčastější příčinou srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

2. Zrychluje metabolismus a spaluje tuky
Katechiny, vyskytující se v zeleném čaji, jsou zodpovědné za zrychlování tělesného metabolismu a také pomáhají rychlejšímu spalování tuků, zejména v oblasti boků a břicha. Ačkoliv samotný zelený čaj není zázrak na hubnutí, bez pochyb je při hubnutí skvělým pomocníkem.

 

POKRAČOVÁNÍ NA: ALUŠKA.ORG

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.