Nebezpečí spojená s reiki léčením a reiki zasvěcením. Vedlejší účinky, komplikace a vliv duchovní úrovně terapeuta na klienta. Osobní zkušenosti pacientů, kteří absolvovali reiki. O tom je dnešní článek…

Ačkoli je reiki propagována jako léčebný systém, do kterého se můžete zapojit zasvěcením za pár tisíc a můžete léčit sebe i své okolí, zkušenosti ukazují, že realita je úplně někde jinde. Mnoho lidí odchází od reiki zasvěcení nebo reiki léčení energeticky a psychicky poškozená a mnohdy trvá i celé roky, než se z následků vyléčí. Nežádoucí projevy jako nemoc, únavový syndrom, deprese a rozpad vztahů, jsou poškozeným prezentovány jako očistný detoxikační proces.

Lži o reiki, aneb co vám před zasvěcením rozhodně neřeknou

Na Aluska.org už vyšla celá řada varovných článků a zkušeností poškozených, které ukazují, že při procesu zasvěcení je dotyčný žadatel napojen na silně destruktivní bytosti, které mu poté půjčují energii na dluh. Když si od nich člověk údajnou léčivou energii půjčí, následně ji v podobě nemocí, únavy a utrpení mnohonásobně splatí. Tak se rezervoár těchto bytostí neustále zvětšuje.

Když lidé mluví o Reiki, často slyšíme věty typu: „Při léčebném sezení se nemůže nic pokazit, je to univerzální léčivá energie, kterou vysíláme, a energie jde vždy tam, kde je jí nejvíce potřeba!“

Reiki se říká „univerzální léčivá energie“, protože údajně přechází z „vyššího zdroje“ skrze ruce praktikujícího na příjemce. Je to prý „čistá energie“, která „dokáže zázraky na mysli, těle i duchu“. Realita však zdaleka není tak růžová. Kromě již zmíněného půjčování energie na dluh je reiki spojeno ještě s dalším problémem a to je přenos energií působícího na klienta. A tento přenos umí udělat velikou paseku i jen sám o sobě.

Pokračování článku: Co se může pokazit při reiki seanci

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.