Na světě žijí dva typy lidí: Ti, kteří perou ložní prádlo svědomitě, a ti, kteří na to kašlou. Pokud patříte do první skupiny, gratulujeme vám.

Pokud jste však ve skupině, která pere ložní prádlo podle lunárního cyklu, nejste v tom zdaleka sami. Podle průzkumu provedeného na vzorku jednoho tisíce respondentů, si průměrný člověk vypere ložní prádlo asi jednou za 3 týdny.

[wp_ad_camp_2]

Pokud vám to nepřipadá jako problém, zamyslete se nad tímto: Ve své posteli a přikrývkách trávíte 49 až 63 hodin týdně, což poskytuje spoustu času na hromadění potu, mastnoty, špíny, odumřelé kůže, choroboplodných zárodků a bakterií.

Pokud pro vložení prádla do pračky potřebujete více motivace, přečtěte si důvody, proč je časté praní ložního prádla neodmyslitelné pro vaše zdraví.

Roztoči
Možná si to ani neuvědomujete, ale odumřelých kožních buněk se zbavujete pořád, po celý den. Během nočního převalování v posteli se zbavujete tisíců drobných buněk, které se vám hromadí v ložním prádle. Těmito buňkami, vlhkostí a prachem v přikrývkách, se rádi krmí prachoví roztoči. Drobouncí živočichové, kteří jsou pouhým okem neviditelní. Mohou způsobovat alergie, spouštět astma, a dokonce vyvolat ekzém. Když své ložní prádlo nebudete prát důsledně, tito malí roztoči se budou stále množit, dokud se nevzbudíte se svěděním po celém těle.

Seznamte se: Dermatophagoides pteronyssinus, váš malý kamarád z postele

Srst zvířat
Obzvláště obezřetní musíte být tehdy, kdy spíte se svým domácím mazlíčkem. Srst, která zůstane po vašem psovi nebo kočce, učiní vaše ložní prádlo ještě přitažlivější pro roztoče. Kromě toho mohou domácí mazlíčci přenášet i jiné škodlivé organismy, které se vám doslova zavrtají pod kůži, nebo houbovou infekci vlasové pokožky zvanou trichofycie.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Co se stane, když pravidelně neperete své ložní prádlo

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.