Mnoho lidí sní o skvělém vztahu, ve kterém spolu s partnerem spokojeně zestárnou. Je to vztah, který je postaven na vzájemném respektu a důvěře, kde panuje kamarádství, láska a kompatibilita. V dnešním světě to však může být nedosažitelné. Mnoho vztahů začíná dobře, ale to, jak skončí, nebo zda vydrží, závisí na mnoha faktorech. Porozumění tomu, jaké faktory to jsou, nám určitě umožní nahlédnout do našich vztahů a zjistit, proč některé fungují a jiné nefungují.

V tomto článku se podělíme o různé faktory, které mohou ovlivnit jakýkoli vztah mezi dvěma lidmi. Může se jednat o vašeho manžela/partnera nebo o přítele či kolegu.

Hlavní faktory, které ovlivňují kompatibilitu ve vztazích

Pokud se zeptáme odborníka na duševní zdraví, nebo pokud budeme hledat na internetu, co ovlivňuje vztah, je pravděpodobné, že kromě vzhledu vám bude poskytnut seznam faktorů, které jsou především psychologické povahy, jako je vzájemný respekt, důvěra, péče, mít podobné zájmy, smysl pro humor atd.

Chceme-li však posoudit základní faktory, které stojí za čímkoli v životě, musíme se na to dívat komplexně, což znamená zahrnout i duchovní aspekty.

Na základě duchovního výzkumu jsme zjistili, že faktory, které ovlivňují kompatibilitu vztahu, lze obecně zařadit do tří aspektů života. Jsou to fyzické, psychologické (které zahrnují i intelektuální) a duchovní. V následujícím výpisu jsme uvedli vliv těchto aspektů na vztah mezi dvěma lidmi:

Hlavní faktory ovlivňující kompatibilitu ve vztahu

Fyzický aspekt (tělesná krása): 5%
Psychologický aspekt (povaha): 10%
Intelektuální aspekt: 4%
Spirituální aspekt: 81%

Pokračování článku: Co skutečně určuje kompatibilitu ve vztahu

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.