,,To nejlepší, co můžete ze vztahu získat, je, že jste s někým, kdo vás každý den povzbuzuje, abyste byli tou nejlepší verzí sebe sama.” ~Nishan Panwar
Dovolte mi položit vám otázku. Kdy jste se naposledy cítili být podporováni? Kdy jste se naposledy cítili v bezpečí, doma, povzbuzováni a mohli jste být stoprocentně sami sebou? Pokud vám k tomu váš partner vytváří bezpečný prostor, pak je to skutečné požehnání. Pokud ne, přemýšleli jste někdy o tom, proč se necítíte být v bezpečí, podporováni a milováni?

Před dvěma lety mi můj nejlepší přítel řekl, že mě miluje už mnoho let. Byl to nezapomenutelný den, jakmile jsem překonala počáteční šok, protože jsem k němu po mnoho let cítila totéž. Chvíli mi trvalo, než jsem si srovnala v hlavě, jak je možné, že nejkrásnější muž, kterého jsem znala, nemluvě o tom že to zároveň byl jeden z mých nejlepších přátel, chtěl raději mě, než kohokoli jiného.

Na začátku našeho vztahu jsem ho zbožňovala. V hlavě jsem si ho představovala jako svého kamaráda a byl to obraz nerealistické dokonalosti, nonstop humoru a štěstí a milujícího přítele, který by pro mě chodil po žhavých uhlících, stejně jako jsem ho to viděla dělat pro jiné dívky.
Chtěla jsem ho podporovat, jak jen to šlo a udělala bych pro něj cokoli, ale když jsme se dali dohromady – což pro mě bylo z mnoha důvodů těžké a matoucí období -, byla jsem to nakonec já, kdo potřeboval podporu.
Když jsem nedostala to, co jsem si myslela, že si zasloužím, začalo to vypadat úplně jinak, než jsem si původně představovala. Možná nebyl takovým partnerem, jak jsem si představovala. Možná, že jsem jeho piedestal postavila příliš vysoko.

Pokračování článku: Co skutečně znamená mít partnera, který vás podporuje?

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.