Tento snímek z roku 2011 začíná velice sugestivními scénami, které jsou dokresleny chytlavou hudbou. Vidíme několik lidí v různých částech světa, jak je během 24 hodin sklátí neznámá choroba, která začíná podobně jako chřipka, ale končí náhlou smrtí. A extrémně snadno se přenáší.

Hlavní postava Mark (Matt Damon) zjistí, že jeho žena, která se právě vrátila z pracovní cesty, má horečku a je jí nakonec tak špatně, že ji musí odvést do nemocnice, tam ona umírá. A když se Mark vrátí domů, zjišťuje že i jeho nevlastní syn, se kterým se jeho žena po příjezdu objímala, také mezitím zemřel. Mark se vrátí do nemocnice a je dán do izolace.

„S nikým nemluv. Nikoho se nedotýkej.“

Mezitím lékaři pitvají jeho mrtvou ženu a dozvídáme se, že příčína smrti je neznámý vysoce nakažlivý virus. Zatímco Marka vyšetřují v nemocnici, přijde na to, že jeho žena mohla mít poměr a zajímá ho, jestli její milenec je také nakažený.

Lékaři izolují virus, jedná se o něco nového, zmutovaného. Mark je propuštěn z karantény, protože se ukazuje, že jeho imunitní systém je proti viru dokonale odolný. Pověřené orgány stopují trasu jeho ženy a procházejí kamerové záběry z kasína, ve kterém se před pár dny nacházela. Vidíme, že se dotýkala ruky další ženy, hledají proto tuto ženu. Pak se nákaza rozšiřuje po celém světě, vojáci uzavírají určité oblasti. Všichni jsou naštvaní, že nemohou odjet, začíná celosvětová karanténa.

Lidé se bojí a rabují. Jeden youtuber vydá video, ve kterém popisuje, jak se svépomocí vyléčil z této nemoci. Použil na to jistý alternativní léčebný prostředek a tvrdí, že vláda se snaží účinnou léčbu před lidmi utajit, protože takto by farmaceutické společnosti neměly z léčby tolik zisku.

Pokračování článku: Contagion: Film, jehož děj vám bude připadat velice povědomý

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.