…..nejen zbraní soudného dne, ale hlavně elektromagnetickými zbraněmi, kdy mohou celou Ameriku poslat bez války do doby kamené. Je mnoho utajených zbraní o kterých rusové nehovoří. Řekl bych s opatrností, že následující zbraň je sice děsivá a hrůzná, ale takové celoamerické EMP, kdy nic nefunguje a bude trvat staletí, než se dostanou zase na „současnou“ úroveň, je daleko účinnější. Vzpomeňte si na vyřazení několika letadlových lodí a ledoborce během pár vteřin navždy z provozu. Konstatuji, že tohle jsou skutečně „mírumilovné zbraně….

07:54

 

Daily Mirror: Rusko děsí Západ zbraní „Soudného dne“

Daily Mirror: Rusko děsí Západ zbraní „Soudného dne“

Rusko letos plánuje vyzkoušet novou těžkou mezikontinentální balistickou střelu RS-28, Sarmat, která má nahradit komplex P-36M, označovaná Západem příhodně Satan 2, píše The Daily Mirror.

Ilustrační foto

[wp_ad_camp_1]

Jak bylo zdůrazněno v článku, nejnovější ruská jaderná zbraň musí nutně vyvolat obavy vojenského vedení západních zemí, protože ji současná protiraketová technologie „absolutně není schopna zastavit“.

Rusko se chystá otestovat jadernou zbraň, která je schopna „během několika sekund“ zničit „celou zemi“, uvedl The Daily Mirror. Hovoří o strategickém raketovém komplexu RS-28 „Sarmat“ , který by měl nahradit stárnoucí R-36M (vojenští experti NATO ho nazvali Satan).

Moskva rovněž potvrzuje, že je to „děsivá zbraň soudného dne“ se schopností „obejít radarový  systém obrany a přinést zkázu území o velikosti Texasu nebo Francie“. Současná protiraketová technologie je „není absolutně schopna zastavit,“ zdůrazňuje publikace.

Ruská balistická raketa Sarmat má zchladit jakékoliv plány USA 

Podle všeho je raketa „Sarmat“ nejsilnější, jaká kdy byla vytvořena, uvádí článek.

Rovněž The National Interest popisuje novou raketu, která by měla jít do výzbroje v letech 2018-2021.

Podle očekávání The National Interest, bude raketa Sarmat bude vážit minimálně 100 tun, a její hlavice hmotnost může dosáhnout 10 tun. To znamená, uvedla publikace, že střela může nést až 15 oddělitelných termonukleárních hlavic.

„Dosah Sarmatu není menší než 11000 kilometrů a bude to nejsilnější raketa v historii,“ poznamenal NI.

Zdroj (1) (2)
[wp_ad_camp_1]
Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.