Na tiskové konferenci ve Švédsku tibetský duchovní vůdce Dalajláma šokoval publikum tím, když pravil, že Evropa patří k Evropanům a že uprchlíci by se měli vrátit domů, píše Fria Tider.

 

 

Dalajláma, který vystoupil na konferenci v multikulturním městě Malmö, uvedl, že Evropa je “morálně zodpovědná” za pomoc “uprchlíkovi, který skutečně čelí nebezpečí proti životu”.

“Přijměte je, pomozte jim, vzdělávejte je … ale nakonec by měli rozvíjet svou vlastní zemi,” prohlásil nositel Nobelovy ceny za mír v roce 1989 a dodal, že se domnívá, že “Evropa patří Evropanům a že [uprchlíci] by nakonec měli obnovit vlastní zemi “.

Jeho poznámky vyvolaly hněv mezi švédskými novináři, kteří byli ve středu přítomni na tiskové konferenci Dalajlamy.

V roce 2016 duchovní vůdce řekl, že Německo se nesmí stát arabskou zemí. Německo je Německo a Arabové v Evropě musí být posláni domů do arabského světa.

Také opakovaně řekl, že čínská masová imigrace do Tibetu je největší hrozbou pro identitu národa.

“Neomezený příliv čínských přistěhovalců do Tibetu má za následek zaplavení zřetelné kulturní a náboženské identity Tibetu a snížení počtu Tibeťanů na nevýznamnou menšinu ve své vlastní zemi. Neníto nic jiného než kulturní genocida,” řekl během projevu v souvislosti s 38. výročí tibetského povstání.

 

 

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...