Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Od netrpělivosti ke klidnému očekávání
  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

Související zprávy

Další represivní opatření státu vůči občanům.

…..vzhledem k tomu, že všechny státy EU a veškeré státní organizace jsou mnoho let převedeny ze státnosti na s.r.o, čili firmu s ručením omezeným (a občané to něvědí), musejí zavádět represivní nařízení a opatření, aby si při své nenažranosti všech politiků a státních složek na sebe vydělaly. O tom svědčí i zvednutí pokut a nového bodového systému u policie, protože jako s.r.o. si musí každý měsíc vydělat na měsíc další….

 

09:27

Navrhuji proto aby všichni řidiči jezdili pomalu a snažili se neporušovat dopravní předpisy. Až jim dojdou peníze, tak jako s.r.o. zkrachují a měly by nahlásit konkurz. Popřípadě mohou být zažalovány za zavlečený konkurz. Mimo jiné se „státními složkami“ žádný občan Čr nemá smlouvu a proto je nemusí respektovat ……

Pod následujícím linkem si zjistíte dle UPIC, že Čr je jenom s.r.o. a po dosazení všech policejních složek, soudů, finančních úřadů a dalších složek je vše jenom s.r.o. Ptám se Vás. Máte s nimiu smlouvu?????

I česká republika je jenom firma s.r.o.:

https://www.upik.de/3c4e476ac5eb72f813c756963c307cc2/en/upik_datensatz.cgi?view=1&senden=Weiter&id=1&crypt=33d2cc1e5262c162b60c65de81bc76e8&code=v8uhx2j&senden=Continue

A zde máte ještě Krajský soud v Brně jako s.r.o.

https://www.upik.de/3c4e476ac5eb72f813c756963c307cc2/en/upik_datensatz.cgi?view=1&senden=Weiter&id=1&crypt=47755b03124f58ad626468b7340104bd&code=iprdvxa&senden=Continue

Ministerstvo financí české republiky:

https://www.upik.de/3c4e476ac5eb72f813c756963c307cc2/en/upik_datensatz.cgi?view=1&senden=Weiter&id=6&crypt=d4b59db822b958ba2817df7f74d5e372&code=wpngnrb&senden=Continue

Tak se ptám sám sebe. Proč platíme peníze firmám, se kterými nemáme smlouvy.  Nebo vy ano????? A za co je vůbec platíme? Kdysi si mafie brala desátky. Co si bere dnešní stát! Je Vám to jasné????

 

Pokuta sto tisíc za bouračku? Ťok jde na řidiče zhurta

Motoristé se musí připravit na to, že si za dopravní přestupky v dohledné době výrazně připlatí. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce zvýšit pokuty u nejzávažnějších přestupků ze současných maximálních 50 tisíc korun až na 75 tisíc. Pokud by řidič při přestupku způsobil dopravní nehodu se zraněním osob, pokuta by se zdvojnásobila, ale maximálně by mohla dosáhnout 100 tisíc korun.

Ministr dopravy Dan Ťok

Ministr dopravy Dan Ťok
tm dodává: mimo jiné výstižně zvolený obrázek, kolem něho poteče samá krev, myšleno obrazně. Nepřináší nic dobrého.
Anketa

Souhlasíte se zpřísněním pokut za dopravní přestupky?

Celkem hlasovalo 10300 čtenářů.

[wp_ad_camp_1]

Ťok to v úterý řekl na semináři Změna bodového systému, který pořádal Hospodářský výbor Sněmovny. Pokuty by měly být nově rozděleny do čtyř pásem, a to 2 až 5 tisíc korun, 4 až 10 tisíc korun, 7 až 25 tisíc korun a 25 až 75 tisíc korun.

Například u řízení pod vlivem alkoholu nebo drog by se horní výše pokuty zvedla o 25 tisíc korun na 75 tisíc. Podobně se má zvýšit pokuta v případě, že se řidič odmítne podrobit zkoušce na alkohol nebo jiné návykové látky. Nejvyšší pokuta za vjezd na železniční přejezd má vzrůst na pětinásobek ze současných 5 na 25 tisíc korun. Procentuálně nejvýše, na desetinásobek, stoupne z maximálně 2,5 tisíce na 25 tisíc korun neuposlechnutí zákazu nebo příkazu směru jízdy.

Blokové pokuty mají být rovněž rozděleny do čtyř pásem. V nejnižším by byla pokuta od 100 do 1500 korun na uvážení policisty. Vyšší pásma jsou pevně stanovena na 1500, 2500 a 5000 korun.

Ministr připustil „bonusy“

Podle ředitele odboru legislativy ministerstva dopravy Martina Vavřiny ministerstvo navrhuje, aby bylo možné stanovit pokutu pod zákonnou hranicí, a to až do výše jedné pětiny, zejména pro sociálně slabší obyvatele. To se nelíbilo předsedovi Hospodářského výboru Ivanu Pilnému (za ANO), který se ptal na to, proč je bodový systém nastavený tak represivně.

„I pojišťovny dávají řidičům malusy, ale rovněž bonusy. Jediný bonus, který jsem v návrhu objevil, je, že ten, kdo má na krku sedm exekucí, dostane sníženou pokutu,“ uvedl Pilný.

„Mám pocit, že zvýhodnění u řidičů, kteří dlouhou dobu nespáchali přestupek, by být mělo. Nějaké to plus bych tam dal,“ uvedl bez dalších podrobností Ťok.

„Snižuje se tím prostor pro korupci, zda pokuta bude vyšší či nižší,“ řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Zákaz řízení má začínat na třech měsících proti jednomu měsíci v současnosti. U vážnějších přestupků má zákaz řízení být zvýšen ze současných 6 měsíců až jednoho roku na 6 měsíců až 18 měsíců. U nejvážnějších přestupků by řidič mohl dostat místo nynějších 1 až 2 let 18 měsíců až 3 roky.

Nejvýše šest bodů za přestupek

Klesnout má nejvyšší počet bodů, které může motorista dostat za přestupek, a to ze sedmi na šest. Bodový systém má být rozdělen na tři sazby podle závažnosti přestupků – 2, 4 nebo 6 bodů.

Novinkou je návrh, aby řidiči, kteří získali řidičák před méně než dvěma lety, o řidičské oprávnění přišli již po získání šesti bodů proti standardním 12.

To Pilný označil za diskriminaci. „Přísnější podmínky pro řidiče do dvou let od získání řidičáku nejsou diskriminací. V ostatních zemích to mají podobné a bez problémů to funguje,“ řekl Ťok. Vavřina doplnil, že noví řidiči mají odlišné chování než zkušení řidiči a způsobují více nehod.

Změna bodů SMS nebo e-mailem

O každé změně v počtu bodů se budou moci řidiči dozvědět e-mailem, esemeskou nebo prostřednictvím datové schránky.

Konečné slovo o nové podobě bodového sytému ale budou mít poslanci, kteří při projednávání ve Sněmovně zřejmě navrhnou velké množství pozměňovacích návrhů.

Vláda by měla změny schvalovat příští rok a bodový systém, který v současné podobě v Česku funguje deset let, by se tak mohl změnit od roku 2018.

[wp_ad_camp_2]

[wp_ad_camp_3]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Přejít nahoru