Nadácia otvorenej spoločnosti v týchto dňoch udelila Novinársku cenu 2018 svojim obľúbeným novinárom z Denníka N a SME. Od dojatia nedýcham. Toľko osobností, ach, neviem prestať tlieskať.

NOVINÁRSKA CENA OD SOROSA – TO JE HOTOVÝ SURREALIZMUS!

Ľúto mi je len toho, že tento rok to na rozdiel od minulých nevyšlo Monike Tódovej – joj, to je taká škoda. A pritom takú skvelú diplomovku napísala, nuž, život je krutý.

[wp_ad_camp_2]

Ale nezúfajme, cenu od Sorosa dostali iní borci, noví liberálni bojovníci, ach, naša mládež, buditeľka rána.

PREČO BY ZASE NEZNEUŽILI JÁNA KUCIAKA?

Ale vážne: oligarchovia zasa raz zneužili odkaz Jána Kuciaka a ocenili jeho tvorbu, aby sa akože zhostili role jeho nasledovníkov. V skutočnosti Kuciak písal analytické články, zatiaľ čo oni tvoria čistý ideologický liberálny odpad.

A ešte stále im nie je trápne sa zastrešovať zavraždeným kolegom, o ktorého vražde tu niekoľko mesiacov šírili hlúpe konšpiračné teórie, len aby povalili vládu. Fuj. Dnes sa tam všetci stretli: toľko slizu pokope som naposledy videl v záverečnej scéne Krotiteľov duchov.

[wp_ad_camp_2]

DENNÍK A SME SI ROZDÁVALI ODMENY

Ak nerátame Jána Kuciaka, cenu takmer výhradne dostali protivládne médiá, ktoré vlastní ESET alebo PENTA. Výnimkou je RTVS, ktorá dostala cenu za príspevok proti Kaliňákovi.

Summa summarum, vyhrať cenu od Nadácie otvorenej spoločnosti môžete len vtedy, keď pracujete pre ESET, PENTU a keď kopete do vlády. Prípadne niečo milé napíšete o tom, aký je skvelý liberalizmus, zlé Rusko a tak. V takom prípade si zaslúžite „finančnú odmenu“ od našich slávnych liberálnych oligarchov.

FINANČNÉ ODMENY PRE NOVINÁROV FINANCUJÚ STARÍ ZNÁMI

Ja len pripomeniem, kto túto absurdnú cenu financuje. Je to predovšetkým:

1. Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros).
2. Veľvyslanectvo USA.
3. Nadácia ESET.
4. Nadácia Zastavme korupciu (založil Trnka z ESET-u)

Ako Nadácia otvorenej spoločnosti hrdo píše na svojej stránke: „Aj vďaka týmto partnerom mala možnosť Nadácia otvorenej spoločnosti víťazné práce v jednotlivých kategóriách podporiť aj finančnou čiastkou.“

ESET ROZDÁVAL PRÉMIE

A zhodou okolnosti najviac ocenených je z Denníka N, ktorý vlastní ESET. Vyzerá to tak, že ESET potreboval dať svojim redaktorom letné prémie a tak si vytvoril cenu.

Víťazným novinárom z Denníka N aj Penty k finančnej odmene úprimne gratulujeme. Je mimoriadne cenné dostať peniažky, na ktoré sa poskladala Nadácia otvorenej spoločnosti, americká ambasáda a ESET.

[wp_ad_camp_2]

PREPOJENIE BIZNISU A MÉDIÍ

A nikto samozrejme nepochybuje, že spomínaní novinári budú ďalej vo svojej tvorbe tvrdo a nekompromisne kritizovať Sorosa, USA a liberálnych oligarchov – tak ako doposiaľ.

Je hrozne milé sledovať, ako sú liberálni pracháči prepojení s liberálnymi novinármi, ako sa vzájomne ofukujú, mojkajú a odmeňujú a ako im v tom asistuje americká ambasáda a zahraničné mimovládky.

Už to ani trošku neskrývajú.

Úchvatné!

TOTO NIE SÚ NOVINÁRI, ALE LOKAJI PRACHÁČOV

A potom sa niekto čuduje, že sa hovorí o liberálnej mafii. Vzájomne si pomáhajú, vzájomne sa kryjú, vzájomne kopú do vlády, vzájomne chcú prevziať moc.

Tu o žiadne novinárske umenie nejde a nepomôže im ani to, že sa prikrývajú odkazom Jána Kuciaka: hento nie sú novinári, ale nevzdelaní, primitívni a fanatickí zapredanci, ktorí okolo serióznej žurnalistiky nikdy ani nepáchali.

Slúžia svojim pánom, ktorí financujú celé toto trápne liberálne divadlo.

TO NIE JE CENA, ALE BIĽAG

Ak má nejaký zmysel Novinárska cena Nadácie otvorenej spoločnosti, tak jedine ten, že všetci vieme, na koho si dávať pozor – ak niekoho títo ocenia, nebude to novinár, ale liberálny propagandista.

Normálny novinár by takúto cenu zdvorilo odmietol, pretože to nie je ocenenie. To je biľag.

Zdroj:

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.