…..no tak to už mozek nebere, co si „ÚDAJNÍ P-OLITICI VYMYSLÍ ZA ČIČIČANDY“. To je na každého člověka už příliš, né li přespříliš. Pravděpodobně má dotyčná aspoň 10 vysokých škol a dokonale vymytý mozek. Lže až se jí od huby radioaktivně práší…..

12:54
[wp_ad_camp_1]

 

Ďalšie svedectvá žien z parížskej štvrte, kde ženy nemôžu cez deň pokojne vyjsť na ulicu a nepochopiteľná reakcia feministickej političky: “Za obťažovanie žien môžu úzke chodníky!”

 

Zverejnenie článku v denníku Le Parisien o situácii v parížskej štvrti La Chapelle, kde sa miestne ženy boja vychádzať na ulicu, nakoľko ich na každom kroku obťažujú a napadajú agresívni migranti, priekupníci drog a pouliční zlodeji, vyvolalo širokú odozvu i v ostatných francúzskych médiách.

Ilustračné foto
Denník Le Figaro priniesol ďalšie svedectvá obyvateliek štvrte, ktoré dokresľujú neznesiteľnú atmosféru, v ktorej miestne ženy žijú.

Nathalie, mladá spoluprevádzkovateľka trafiky a zároveň baru, pre denník vypovedala: “Medzi mojou klientelou je sotva 10% žien. Spolu s našou servírkou sme tu jediné ženy. Zvyknutá na verbálne útoky, už nosím oblečené iba tepláky.“ Nathalie tvrdí, že muži zostávajú na mieste celý deň, sledujú chodcov a hľadajú, čo by mohli ukradnúť. Obeťou krádeže sa stala i jej matka, ktorej vytrhli z ruky mobil.

„Vracajú sa do baru, nič si neobjednajú, požiadajú iba o pohár vody (ktorá je vo Francúzsku zadarmo). Ak odmietneme, napadnú nás. Už viac nevládzeme. Ak by som mala možnosť, odišla by som z tejto štvrte.“

Ďalšia obyvateľka, lesbička Marie sa sťažuje, že už viac neprichádza do úvahy, aby sa na ulici držala s priateľkou za ruky. Keď odpovie na urážky, dostane sa jej odpovede: “To nie si Ty, kto tu určuje pravidlá.”

„Jedného dňa fúzatý muž, oblečený v dželabe (typický mužský moslimský odev) sa spýtal mojej priateľky, vysokej blondínky, ktorá mala oblečenú sukňu. “Povedz, vie Tvoj manžel, že chodíš po ulici takto oblečená?“

Dôchodkyňa, ktorá žije v štvrti už desaťročia, popisuje situáciu nasledovne: “Dievčatá už nechodia do školy osamote. Ženy si už neobliekajú šaty a chodia radšej po cyklistických chodníkoch, aby sa vyhli obchytkávaniu zo strany často opitých mužov.”

“Moje kamarátky už ku mne nechcú chodiť na návštevu.“

Vo štvrti sa nachádza stredisko pre migrantov, kam denne prichádza okolo 50-75 ľudí, a v ktorom často prepukajú nepokoje. „Každý deň ich mám aspoň 40 pred domom. Nechcite vedieť ich myšlienky,“ sťažuje sa dôchodkyňa.

Takisto spravodajská televízia BFMTV priniesla reportáž o rozhorčených obyvateľoch štvrte. Staršia dáma sa sťažovala, že sú dennodenne vystavené urážkam za to, že nenosia moslimský závoj. Pani vehemente uvádza, že hovoriť o skutočnom stave vo štvrti “nie je politicky korektné… ale už nie je čas na ustupovanie.”

Podobne vypovedajú aj ženy vo videu, ktoré zverejnil denník Le Parisien, pre ktoré aj obyčajná cesta na nákup je kalváriou plnou sexuálnych urážok a vulgárnych gest.

A čo na to hovoria francúzske feministky, ktoré sa stále oháňajú rovnoprávnosťou? Kde sú teraz slávne Femen? Sú ticho. Je jednoduché „bojovať“ v kresťanských chrámoch, kde im nič nehrozí, za už aj tak takmer neobmedzenú možnosť zabíjania než za dôstojnosť žien, na ulici plnej agresívnych mužov, v ktorých kultúre má žena podradné postavenie.

S takmer neuveriteľným vysvetlením príčiny vzniknutej situácie však prišla Caroline de Hassová, militantná feministka, kandidátka nachádzajúcich parlamentných volieb, podporovaná komunistickou stranou a stranou Zelených. Za útoky na ženy môžu… úzke chodníky.

V interview pre France Info k téme obťažovaniu žien vo štvrti La Chapelle, uviedla: “Je potrebné rozšíriť chodníky, aby na nich bolo viac miesta, tak, aby nedochádzalo k tlačenici na týchto miestach a je potrebné osadiť osvetlenie, aby neexistovali  tmavé kúty.“

Bez komentára…

Katarína Hanzlíková

Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.