…..měli bychom se připravit na nevídané reakce určité skupiny lidí, kteří mají na mnoho skutečností naprosto rozdílné názory. Jejich reakce mohou být naprosto neadekvátní….

00:05

 

V Dánsku představují muslimové největší náboženskou menšinu v zemi. Jaká moc tím může být vykonávána se ukázalo tento týden v hlavním městě Kodani. Když uspořádal kritik islámu, umělec Rasmus Paludan „hru házení koránem“, zničili popuzení muslimové hned poté celou městskou čtvrť.

Kritik islámu musel běžet o život

Paludan je už delší dobu znám svými provokacemi v souvislosti s islámem. Nyní si tento umělec vybral pro svou akci migrantskou čtvrť Nørrebro v Kodani, aby ukázal, jak jsou tito muslimové vlastně odhodláni k násilí. A měl pravdu. Se svým spolupracovníkem uspořádal „hru házení koránem“, při které si házeli tam a zpátky s koránem a také ho nechali spadnout na zem. Tato akce musela být chráněna zátarasy a masivní přítomností policie.

Na jednom videu je viditelné, jak se rozzuření muslimové vrhají na Paludena. Ten prchá ze strachu o život. Policie byla schopná zabránit nejhoršímu.

[wp_ad_camp_2]

Muslimové zničili městskou čtvrť a atakovali policii

Co se stalo pak, známe již ze čtvrtí evropských velkoměst, které obývají převážně muslimové. Jeden zuřivý muslim zapaloval auta, zabarikádoval ulici a napadal policii kamením a jinými předměty. Více než 200 zúčastněných se následně zapojili do pouličních bitek s policií. Protesty se také přenesly do dalších, převážně muslimy obydlených městských čtvrtí. Bylo zatčeno 23 osob.

Dánský premiér Lars Løkke Ramussen na Twittru odsoudil akci Paludanse i tomu následně páchané násilí.

Přeložila niki

Zdroj: https://unzensuriert.at/content/0029483-Daenemark-Moslems-verwuesten-Stadtviertel-nachdem-Islamkritiker-Koran-zu-Boden-warf

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.