Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

Davos – předpovědi jsou temné.

…..temné jsou dlouhou dobu, nyní budou na pokraji totálního krachu. Dělají vše pro to, aby systém udrželi ještě chvilku na nohou a mohli nastolit NWO. Ale to se jim už nepodaří….

05:55

Davos – predpovede sú temné

Vo švajčiarskom Davose sa práve zúčastňuje svetová elita tejto planéty na každoročnej konferencii Svetového ekonomického fóra, aby diskutovali o osude globálnej ekonomiky.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
 [wp_ad_camp_1]

Tento rok medzi najdôležitejšie témy patria:

1.) automatizácia výroby a nástup novej priemyselnej revolúcie

2.) spomaľovanie čínskej ekonomiky

3.) problémy rozvíjajúcich sa trhov

4.) Brexit – referendum vo Veľkej Británii a pravdepodobnosť zotrvania Británie v Európskej únii.

Avšak to nie je všetko, svet čelí množstvu ďalších otázok. Mnohé prominentné osobnosti vyjadrujú svoje obavy. Bývalý hlavný ekonóm Banky pre medzinárodné vysporiadania (BIS) a súčasný šéf výboru pre ekonomické prehľady pri OECD, povedal: „ Situácia je horšia než bola v roku 2007. Naše makroekonomické predpovede čelia obratu vo všetkých v minulosti používaných zásadách.“

To je presne to, na čo v našich článkoch už dlho narážame – centrálne banky nemajú riešenia na vznikajúce problémy. Jediná vec, ktorú dokážu, je tlačenie peňazí a znižovanie úrokových sadzieb. Kým v minulosti svetová ekonomika šliapala až za svoje hranice, teraz budeme pravdepodobne svedkami kvantitatívneho uvoľňovania a znižovania úrokových sadzieb až do záporných hodnôt. Toto bude posledná munícia, ktorú si centrálni plánovači ponechajú až na koniec.

Najznámejší hedžový manažér, miliardár George Soros, je značne pesimistický a vyslovil pár predpovedí. Nielenže očakáva pokles akciového indexu S&P 500, ale taktiež povedal, že pre Európu je kolaps prakticky nevyhnutný najmä kvôli migračnej kríze. Taktiež predpovedá tvrdé pristátie čínskej ekonomiky, ktoré vo svojom dôsledku spôsobí zhoršenie globálneho deflačného prostredia a privodí prepad akciových trhov. Vyjadril sa, že zvýšenie sadzieb FEDom bola chyba a svetové trhy budú čeliť kríze podobnej z roku 2008.

A nie je jediný, ktorý zdieľa podobné myšlienky. V nedávnom prieskume , ktorý vykonal PricewaterhouseCoopers spomedzi 1400 generálnych riaditeľov sa väčšina vyjadrila, že pri otázke o budúcnosti ich vlastného podniku a ekonomiky ako celku čelia rastúcemu pesimizmu.

Navyše Baltic Dry Index – vedúci indikátor pre svetový obchod prelomil svoje najnižšie hranice. Taktiež nesmieme zabudnúť na poklesy trhov a masívne klesanie ceny ropy na úroveň 30 USD za barel.

Takže ak nám politici a ekonómovia hovoria, že všetko je v poriadku, tak práve preto máme dôvod si myslieť, že niečo v poriadku nie je.

Celý článek je převzat z následujících stránek

 

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře