…vše máte zde zhrnuto v jednom článku…..

 Euroskupina odmítla prdloužení programu pro Řecko – od půlnoci je Řecko „bez ochrany“

1.7.15

Řecko: Dijsselbloem po setkání euroskupiny:
„Nebude žádné prodloužení programu. Vyprší o půlnoci. Řecké návrhy budou zváženy až po referendu.“
Dijsselbloem tak zopakoval vyděračské stanovisko Německa.Evropská centrální banka rozhodne zítra, zda-li řeckým bankám poskytne další krizovou likviditní pomoc.

Očekává se, že MMF vyhlásí své rozhodnutí o Řecku v 1:01 řeckého času, poté co Řecko nebude schopno splatit MMF splátku 1,6 miliardy EUR.

Během úterních intenzívních jednáních s věřiteli Řecko poslalo věřitelům i
-body, které mají být vyloučeny z dalších úsporných opatření – práce a penze
-návrh nového programu, neboť současný vyprší o půlnoci – evropské zdroje nový progam označili za „bližší věřitelům“
-požadavek na půjčku z ESM
-požadavek k MMF na prodloužení lhůty splatnosti do listopadu 2015
-požadavek k ECB, aby prodloužila limit ELA, tedy krizové likviditní pomoci bankám

Klasifikace: politika,ekonomika,finance

30.6.15

Řecko: Delfskou deklaraci iniciovala plejáda osobností vědy i politiky z Ruska, Británie, Francie, Kanady, Španělska, Itálie, Rakouska, Indie, Lotyšska, Kypru, Bulharska i samotného Řecka.
Ve společné deklaraci píší:…Evropské vlády, evropské instituce a MMF, postupující ve shodě s velkými mezinárodními bankami a finančními institucemi, ne-li přímo pod jejich kontrolou, ženou tlak na legálně zvolenou řeckou vládu a lid do krajnosti.“ Neštítí se ani „nezastřených výhružek, pomluv a mediálního teroru“. Řecku tím vnucují pokračování v „sanaci“, jež způsobila „dosud největší ekonomickou, sociální a politickou katastrofu v dějinách západní Evropy od roku 1945″…

…Na všechny Evropany apelujeme vzít na vědomí, že tím, co je v Řecku v sázce, nejsou jen řecké mzdy a penze, řecké školy a nemocnice, ba ani sám úděl historické země, v níž se pojem zrodil.“ Tady jsou totiž „v sázce i španělské, italské, ba i německé platy, důchody, prosperita, osud celého evropského sociálního státu, evropské demokracie, Evropy jako takové…

Klasifikace: politika

 „Boj Řeků je bojem naším.“ Plný text provolání francouzských intelektuálů

30.6.15

Francie: … Je nepřijatelné, aby ti, kteří údajně mluví „jménem Evropy“, pojali úmysl rozbít vládu zvolenou řeckým lidem, aby jí bránili v naplnění většiny jejích nejzákladnějších závazků. Včera se opovážili „zakázat“ zavedení minimálních humanitárních opatření pro nejchudší (příspěvek na bydlení, potravinovou pomoci, znovuzavedení elektřiny). Dnes požadují pokles důchodů pod hranici bídy a zvýšení sazby DPH na produkty základní potřeby. A jsou ochotni akceptovat úpadek země a její vyhnání z eurozóny, tedy nakonec – jinými slovy – z Evropské unie s rizikem vyvolání krize s nepředvídatelnými důsledky.

Podporujeme řecký lid v jeho mobilizaci a v odhodlání učinit přítrž tomuto despotickému a reakčnímu manévru. Boj řeckého lidu je bojem všech evropských progresivistů a demokratů. Za případnou porážku zaplatí vysokou cenu všechen lid Evropy. V případě vítězství, i částečného, bude všechen evropský lid sklízet plody …

Klasifikace: politika

 Řecko žádá půjčku z ESM a krátké prodloužení programu, aby se vyhnulo bankrotu

30.6.15

Řecko: V dopisu, zaslaném dnes Tsiprasem euroskupině vedené Jeroenem Dijsselbloemem, Evropské komisi a dalším, žádá premiér Řecka o podporu z Evropského stabilizačního mechanismu ve formě dvou půjček, aby Řecko mohlo obsloužit svůj vnitřní a vnější dluh v následujících dvou letech 2016-17. Dopis obsahuje tabulku s rozpisem splátek dluhu. Dále Tsipras požádal o krátké prodloužení programu (který vyprší dnes o půlnoci), dokud nebude půjčka potvrzena, aby se Řecko vyhnulo technickému bankrotu.

Ujistil, že Řecko je odhodláno splatit zahraniční dluh způsobem, který zajistí udržitelnost řecké ekonomiky, rozvoj a sociální soudržnost.

Euroskupina bude o návrhu diskutovat v telekonferenci.
Německo prohlásilo, že není ochotno projednávat řecký problém před řeckým sobotním referendem – ledaže by to referendum Tsipras odvolal.

 

Klasifikace: politika,ekonomika,finance

 Mr Harper, premiér Kanady, opět perlí

30.6.15

Kanada: Rozšířil sankce proti Rusku, tentokrát je uvalil na motorkářský klub Noční vlci. Proboha, jak taková sankce může vypadat?

No nic, jde mu o volební hlasy, v Kanadě je jedna z největších ukrajinských diaspor, čítá 1 200 000 hlaviček.

Klasifikace: kuriozity,politika

 Živě – reportáž od řeckého bankomatu

30.6.15

Řecko: Někteří z Řeků, kdo dnes ráno vystáli frontu u bankomatu a zadali tam svůj kód, získali nepříjemnou zkušenost.
Místo vypadnutí 3 dvacetieurových bankovek povolených v rámci kontroly kapitálu se stalo toto:ŘEKNI ANO!

 

Klasifikace: politika

 Moderní válka proti Evropě: Americké lodě přivážejí do Evropy masy uprchlíků

30.6.15

Evropská unie: Uprchlíci překvapivě informují o tom, že dopravní lodě plují pod americkou vlajkou. Toto stěhování národů tedy režíruje americká vláda, za níž stojí finanční oligarchie.

Uměle zinscenovaná katastrofa s uprchlíky se tedy jeví jako moderní způsob války, kterou vede USA za podpory finanční oligarchie, jež za tím stojí. Je to subtilně důmyslná hospodářská a finanční válka, která je vedena proti Evropě a speciálně proti Německu.
Je to ale také sociální válka, která tímto způsobem zasáhne cílenou infiltrací rodiny, pracovní místa, kulturu a vzdělání.

Cílem této války je rozpustit Evropu jako politickou, hospodářskou a kulturní veličinu.

Klasifikace: politika

 Špinavá americká hra! křičí francouzský tisk

30.6.15

Francie: Francouzská média spolu s WikiLeaks zveřejnila nové otřesné materiály o tajné špionáži Národní bezpečnostní agentury USA proti spojenecké Francii, tentokrát v její ekonomice.

NSA měla zájem o získávání informací o těchto strategických odvětvích francouzského hospodářství: informační technologie, elektřina, plyn, ropa, jaderná energie, doprava, biotechnologie a tak dále.
Všechny informace získané pomocí této zpravodajské agentury byly poté přeposlány do klíčových vládních agentur USA: Ministerstva vnitřní bezpečnosti, Ministerstva obchodu, Ministerstva energetiky, Federálního rezervního systému, Ministerstva financí, a i velení amerických sil v Evropě.
———-
Ještě si někdo myslí, že USA jsou partnery Evropy? Nejsou s ní spíše ve válce? Není další rozmisťování amerických zbraní na východě Evropy spíše utužením okupace Evropy než přípravou na válku s Ruskem?

Klasifikace: politika

 Rusové nechtějí válčit, tak za to nám budou muset zaplatit! :))

30.6.15

Evropská unie: „Rusko napadlo Ukrajinu ne méně než 47 krát za posledních 12 měsíců. Nevíme, proč napadnou Ukrajinu a zase se stáhnou a pak znovu, ale víme, že to dělají, protože jsme to sledovali na Twitteru a Facebooku a taky to říkal Arsenij Jaceňuk.Samozřejmě, že jsme došli k závěru, že dříve nebo později, by došlo i na nás, alespoň to říkáme našim lidem. Pokud ale Rusové nepřicházejí, lidé by si mohli začít myslet, že to byl hloupý podvod, který měl odvrátit pozornost od našich domácích problémů v Polsku a to by mohlo být katastrofální, “ uvedl nejmenovaný vládní zdroj z Varšavy.
Klasifikace: politika

 Predseda strany Podemos: MMF sa správa ako mafia a terorizuje Grécko

30.6.15

Španělsko: Predseda politickej strany Podemos, Pablo Iglesias, v sobotu nazval „priamy zásah“ od MMF v rámci rokovaní medzi Európou a Gréckom ako „finančný terorizmus“.
„Je to útok na grécku suverenitu a mafiánsky akt finančného terorizmu proti demokraticky zvolenej vláde,“ cituje denník El Economista Iglesiase.“To, čo je v stávke v týchto dňoch nie je osud Grékov alebo vláda Grécka, ale osud európskej demokracie“.

Vodca Podemos dodal, že niektorí “ predstierajú, ako keby chceli vydesiť Španielov potrestaním Grékov“ a podporil Tsiprasa, ktorý podľa jeho slov “ reaguje ako demokrat.“

Klasifikace: politika,ekonomika
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.