Už jste zaregistrovali zprávu, že ministerstvo zahraničí Velké Británie doporučilo svým zaměstnankyním, aby si na jeden den vzaly na sebe oděv muslimských žen? Paradox ve světle iránských událostí, že? (1)
On už je paradox vůbec to, že na jednu stranu se různí dobromilové a dobromily ohání emancipací, lidskými právy a na druhou stranu jsou ochotni demonstrovat za to, aby objekt jejich emancipačního zájmu, v tomto případě ženy, byly podřízeny nesmyslným nařízením náboženství z Arabského poloostrova.
Ono vůbec se negativní zkušenosti nehodí. Vzpomínám si, když vyšla knížka „Bez dcerky neodejdu“, tak české muslimky tuto knihu zesměšňovali a bagatelizovali. Mnohé pak obrat svých manželů poznaly a odešly od islámu. Ale kdo jim dnes věří? Kdo věří Lukáši Lhoťanovi, který jako muslim prožil několik let, zná islámskou komunitu v Česku? Je přeci nedůvěryhodný. Jde proti islámu. Zatímco ti důvěryhodní, kdysi citováni v tisku, jsou dnes naútěkua pak se citují neméně stejní, že ten co je na útěku nikdy neměl důvěru.Takové….“Soudruzi, sice vedl stranu, ale důvěru strany neměl“.
Víte, kdysi jsem se setkal s jednou Iránkou ve Winnipegu na Red River College. Dala si jméno Nancy. Bylo to žena, která se dostala do Kanady, té Kanady, která dnes ústy svého premiéraobhajuje právo Šária, díky italské ambasádě v Teheránu. Její záda byla od bičování jedna velká jizva a to jen proto, že se zamilovala do člověka, který nebyl muslim. Smůla, že? Pro mnohé asi ano. Protože nemuslimka si může vzít muslima, muslim si může vzít jakoukoliv ženu, ale muslimka si může vzít jen muslima. Nemá možnost volby a když, tak jí čeká zavržení v lepším případě, v horším smrt. To je ta tolerance islámu? Ne, že by islám byl v tomto osamocen, ale ve své krutosti osamocen je.
Ostatně:
„Sire, jsou tady muslimové.“ „A co chtějí?“ Azyl, utíkají před islámem.“ „A co nám nesou?“ „Islám!“
Zdroj: 1
Ženy po celém světě se zúčastnily akce „den bez hidžábu“ a sdílejí na sociálních sítích videa, jak pálí pokrývky hlavy. Tím chtějí vyjádřit solidaritu s těmi, kdo je musí nosit, píše list Mirror.
Akce odkazuje na nedávné protesty v Íránu, kde si ženy strhávaly hidžáby a mávaly jimi na klacku. Kvůli tomu bylo zatčeno přinejmenším 29 žen, což vyvolalo světové pobouření, píše list.
Reakcí se stalo masové sdílení videí, na kterých ženy pálí šátky, s připojeným hashtagem #NoHijabDay.
Jedna z aktivistek Aoud Al Aliová, která se označuje za bisexuála a ateistickou ex-muslimku, napsala, že „při pálením hidžábu má pocit osvobození“. „Nejsme bonbony nebo drahokamy, aby nás zabalovali. Jsme lidé,“ dodala Aliová.
This is the true happiness #nohijabday ? pic.twitter.com/JrdehKIQap
— Anoud Al Ali (@__AnoudAl_) February 3, 2018
Další aktivistka Yasmine Mohammedová, jež rovněž spálila hidžáb uvedla, že ji v dětství bili za to, že si nepomatovala korán a že se v pubertě musela provdat za člena Al-Káidy. Teď chce pomoct ostatním zbavit se útlaku a příkoří.
V Íránu si ženy po vítězství islámské revoluce v roce 1979 musí zahalovat hlavu od svých 13 let. Pokud tak neučiní, hrozí jim pokuta nebo dokonce vězení.
The day my mom saw me without a hijab was the day she threatened to kill me. Look up Aqsa Parvez, she is just one of many girls that was killed for not wearing the hijab.
Both Aqsa and I were in #Canada#NoHijabDay pic.twitter.com/CXPxJPtAC6
— Yasmine Mohammed (@ConfessionsExMu) February 1, 2018
Freedom….#NoHijabDay #MyStealthyFreedom pic.twitter.com/DBVpbujyjy
— SouravTheTruthSeeker (@Shaivya_sourav) February 2, 2018
#NoHijabDay So many millions of women and girls are forced to wear it. It IS a symbol of oppression. pic.twitter.com/NVCsJ8XR1h
— Visky ile Dean (@_SarahManning__) February 2, 2018
https://cz.sputniknews.com/svet/201802076736969-zeny-pali-hidzab/