Deset lodí nevládních organizací ve Středozemním moři čeká na změny spojené s italskou levicovou koalicí.

Celkově deset trajektů plných migrantů nyní provádí vyčkávací operace ve Středozemním moři, protože levicová Demokratická strana (PD) se chystá znovu otevřít italské přístavy pro migranty.

Nicola Zingaretti, vůdce italské levicové strany (PD), už představil své záměry, chce změnit  Salviniho bezpečnostní opatření, které účinně uzavřelo italské přístavy pro trajekty nevládních organizací, plné migrantů, uvádí Il Giornale.

Obchodníci s lidmi z nevládních organizací, kteří se připravují na novou politiku, podstatně zvýšili své operace v pátracích a záchranných zónách (SAR) u libyjského pobřeží.

Il Giornale uvádí, že v zóně SAR v současné době působí celkem deset přepravních plavidel nevládních organizací. Pouze jedna z lodí je italská.

V pondělí bylo lodi „Mare Jonio“, lodi provozované italskou nevládní organizací Mediterranea Saving Humans, povoleno zakotvit v přístavu v Itálii, kde vystoupilo 31 migrantů.

Loď „Eleonore“,  německé nevládní organizace Mission Lifeline“, přestože jí bylo zakázáno vplutí do italských vod, v pondělí !vyložila“ 104 migrantů. Podobně jako ostatní lodě nevládních organizací, jejichž kapitáni nerespektují zákon, Eleonore pronikla do italských vod, kde ji zachytila italská policie a poté ji doprovodila do přístavu Pozzallo.

Kapitán Eleonore Klaus Peter Reisch vyhlásil „stavu nouze“ a ignoroval zákaz vplutí do italských vod.

Poté, co bylo dovoleno vystoupit všem migrantům, italská policie loď zabavila.

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.