Záběry z policejní kamery ukazují strážníka z Wichity, jak střílí na rodinného psa a přitom střepinami z vystřelené kulky zraní 9 letou dívku. Dítě začne po zasažení okamžitě křičet.
[wp_ad_camp_2]
Incident se odehrál v prosinci 2017, když Danielle Maples vytočila 911 poté, co její manžel vyhrožoval sebevraždou.

Policista Dexter Betts vkročil do domu, kde v obývacím pokoji seděli 4 děti manželů spolu se svým rodinným psem. Na videu lze slyšet Bettse, jak říká: „Vevnitř je taky pes.“ Poté se pes začne pohybovat po pokoji a štěkat.

Betts na bull teriéra dvakrát vystřelil. Jedna z kulek se roztříštila o podlahu a její částečky zasáhly 9 letou dívku, jež seděla přímo za mazlíčkem, přímo nad oko.

Video bylo zveřejněno ve čtvrtek poté, co byly jeho části minulý týden ukázány soudu.

„Au! Au! Zasáhl jsi mě do oka! Au!“ naříká dívka. Betts přikázal dětem, aby opustily budovu a následně někomu přes vysílačku sdělil, že „je pes vevnitř napadl.“

Maples s jejím manželem byli v tu dobu v jiné části domu. Rodina naléhala na zveřejnění videa celé měsíce.

Betts byl po incidentu propuštěn a v současné době je souzen za ublížení na zdraví. Hájil se, že je nevinný, a jeho právníci argumentovali tím, že ho pes napadal, když vystřelil ze své zbraně. Jeho soud se bude konat v srpnu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

raja: Policejní brutalita bohužel není nic nového. Můj známý mi vyprávěl, jak jednou s kamarády popíjel ve Spojených státech v baru a přišel tam nějaký místní mladík pít na žal, protože se s ním rozešla přítelkyně. Značně se opil, na bar si odložil svoji pistoli a usnul. Majitel baru na něj zavolal zásahovku. Když policisté přijeli, křičeli na všechny přítomné, ať si lehnou na zem a mladíkovi sdělili, ať se nehýbá. Mladík se probudil a otočil se, aby zjistil, kdo po něm co chce. V tu chvíli byl na místě zastřelen.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.