Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Deutsche Bank přiznala, že manipulace kovů není konspirace, ale skutečnost

09:54

Najvýkonnejší sektor roku 2016, zlaté akcie sú hore 80%! Dôvod prečo o tom bastardi v médiách neinformujú

V poslednom článku, v ktorom som robil bilanciu minulého roku, som nespomenul vývoj cien akcií ťažiarov. Budem pokračovať v minuloročnej bilancii a uvažovaním nad tým čo nás čaká na trhu zlata v tomto roku. Aj napriek absurdným číslam, ktoré tieto akcie robili, to najlepšie nás stále ešte čaká. Na konci roku 2015 sa index ťažiarov HUI zmietal niekde okolo stovky. Situácia na trhu bola strašná. Menšie spoločnosti boli doslova na hranici prežitia. Následne však HUI behom pol roka vyletel na hodnotu 270. To je 170% plus behom 6 mesiacov, v čase, keď mali ceny kovov ísť dole a podľa mediálnych finančných analystov do sektoru mohol investovať iba čistý dement.

Akcie ťažiarov hore 80% v roku 2016, aj keď ich analysti v médiách posielali do pekiel

Aj napriek šialenej snahe manipulátorov, index akcií ťažiarov ukončil rok na hodnote 182. To je 80% výnos behom jedného roka, v čase, keď podľa všetkých múdrych hláv v telke mali ťažobné akcie ísť do pekiel horúcich. Lebo Fed bude dvíhať miery a kovy musia ísť dole. Chápem, že niektorým čitateľom vadí, že týchto šašov čo púšťajú do telky častujem rôznymi menami. Ale čo si môže človek myslieť o indivíduu, ktoré príde pred celý národ mudrovať a pritom nevie rozdiel medzi nominálnymi a reálnymi úrokovými sadzbami.

Akcie ťažiarov boli investíciou roka. Snažil som sa to vysvetliť celý rok 2015, keď boli na polovičnej hodnote, ako v čase, keď bolo zlato 4x lacnejšie. To znamená extrémne podhodnotenie. Doslova nemali kam ísť. Boli podkapitalizované na kosť a kožu, po ťažkom 5 ročnom poklese cien kovov. Počujete však v súčasnosti somárov v telke rozprávať o sektore ťažiarov drahých kovov? Šokujúce informácie! Trend roku! Najvýkonnejší sektor 2016! Nie, nie. Nič také tieto indivíduá nevypustia zo svojich prašivých úst. Drahé kovy musia ostať tabu, pretože na ich zhrbenom chrbte stojí celý Rothschildov dlhový systém centrálnych bánk. Keby sa začali prudko dvíhať, komédia fiatných mien krytých dlhopismi by dospela do svojho záveru.

A to sa bavíme len o indexe. Žiadna krvopotná analýza. Inteligentný investor, ktorý by si z koláča povyberal hrozienka, mohol byť obšťastnený výnosom 100%, 200% a viac. Takéto čísla neboli nič nezvyčajné u niektorých spoločností za minulý rok. Zdalo by sa, že do akcií pritieklo obrovské množstvo peňazí, ale nie je tomu tak. To čo sa odohralo bol run na ťažiarov drahých kovov. Objem prostriedkov nebol až tak veľký, ale pritiekol behom krátkeho času. V druhej polovici roku akcie klesali a horúce peniaze sa z nich vytratili. Náklady producentov sú teraz ohlodané na kosť. Aj napriek transfúzii kapitálu z prvej polovice roku 2016, pri súčasných cenách striebra len málo malých spoločností vôbec niečo zarába.

Ďalšia noha nahor môže byť kop do brucha globálnej elity

Potenciál na rast v roku 2017 je opäť obrovský. Sektor je stále príšerne lacný a trápi sa na hranici prežitia. Hlavne producenti striebra to pri súčasných cenách kovu majú veľmi ťažké. Zdá sa, že HUI sa už otrepal a od začiatku roku výrazne posilňuje. A aby toho nebolo málo, vyhliadky na ťažbu do nasledujúcich rokov nie sú veľmi pekné. Dosahujeme peak zlatej produkcie. V roku 2018 má byť produkcia zlata dole o 8% oproti roku 2015. Na trhu bude menšia ponuka pri obnovujúcom sa rastovom trhu a zvýšenom dopyte. Striebro je na tom ešte horšie. Každých 5 rokov sa musia nahradiť vyčerpané rezervy, ale nie je ich čím nahradiť. Všetky fajnové ložiská boli highgradované, aby mohli spoločnosti prežiť pokles cien kovov na úrovne posledných rokov. Všetko lacné striebro bolo vyťažené.

Akcie ťažiarov sa chovajú tak, ako by sa mali pri nemanipulovaných trhoch správať kovy. Ich rast je cenovým signálom pre rast kovov, kvôli ich vyššej likvidite. Ako som písal v posledných článkoch, lokálne dno bolo dosiahnuté a čaká nás ďalšia nožička nahor. Ťažiari od začiatku roku toto tvrdenie podporujú. Nasledujúca nožička však môže byť poriadne mae geri rovno do žalúdka globálnej elity. Rally môže byť zaujímavá aj vzhľadom na pripravované súdy za manipuláciu kovov, kde žalobcami budú ľudia rýpajúci kov zo zeme a na druhej strane budú stáť manipulátori z radov veľkých západných bánk.

Kovy sa obchodujú s vysokou pákou, západné burzy v prípade paniky nebudú mať zlato ani striebro

O tom, aké budú drahé kovy do budúcich rokov stratové, už cirkusanti v médiách radšej držia tlamu. O kovoch vôbec baviť nebudeme, však. Veď kto by teraz shortoval také striebro po tom čo šlo hore 45% behom 6 mesiacov. Jedine sebevrah. A predsa, od polovice minulého roku sme boli svedkami brutálnych útokov na cenu. Kto môže ísť teraz tak masívne short? Jedine manipulátori. Snaživci na COMEXe, ktorí obchodujúci medzi sebou kontrakty na zlato, pričom žiadny fyzický kov nikdy z trezoru nevyberú, budú vyrovnaní kešom. Long protistrany nebudú vyrovnané cash gold ale cash fiat. Týmto blbečkom to bude stačiť. COMEX môže pravidlá zmeniť kedykoľvek sa mu zachce. Tak ako to spravili bratom Huntovcom.

Celý kontraktový trh je nonsens, vytvorený na manipuláciu cien kovov. Sám Jeffrey Christian z CMP sa pred kongresovou komisiou preriekol a povedal, že na 100 zakontraktovaných uncí na COMEXe pripadá len jedna unca fyzického kovu. Len preto, že naivky medzi sebou obchodujú kontrakty a o delivery kovu nikto nežiada, môže táto šaškáreň fungovať ďalej. Ak by nastala panika a investori by začali hromadne žiadať o dodávku, ujde sa kov len 1% žiadateľov. Zvyšok bude musieť byť uspokojený s vyplatením pozície v dolároch. Vo fiate. Striebro sa teraz obchoduje na 45 násobnej páke a to poukazuje na cenu za uncu niečo pod 1 000 dolárov. Opakujem, kovy, nemanipulované by sa mali teraz správať ako akcie ťažiarov.

Reči o remonetizácii zlata začínajú len teraz prenikať medzi ovčanov, aj keď ide o dlhodobý plán elít. Písať o remonetizácii striebra je zatiaľ ako písať scifi. Je to však nevyhnutné. Bude musieť existovať niečo na menšie výmeny a pomer cien kovov sa vráti k ich historickej hodnote 16:1. To je podstatne iné číslo pre striebro, ako súčasných 70:1. Zatiaľ je to pre ľudí ako popisovať prvé stretnutie ľudstva s mimozemskou civilizáciou, ale keď bude dosahovať sekulárny bull nový vrchol, budú striebro zháňať aj ľudia s absolútnym nezáujmom o menovú politiku. Striebro je stále synonymom pre peniaze v asi 50 krajinách sveta.

Deutshe bank sa priznala, manipulácia kovov nie je konšpirácia, ale fakt

Je otázne ako dlho túto frašku na COMEXe budú môcť hrať. Určite nie moc dlho pri súčasných cenách. Na COMEXe neostáva veľa zlata a inventár uteká na východ. Tento fakt zakrývajú neustálym zvyšovaním marže. Navyše sa ukázalo, že manipulácia cien drahých kovov nie je konšpirácia. Je to realita, ako na blogu tvrdím už dva roky. Deutsche bank to verejne priznala, predložila úradom potrebné dokumenty a natrela pri tom aj banky HSBC a UBS. Samozrejme, v procese sa nevyskytli žiadne americké banky. Čo je humorné. Priznanie ktoré spravila Deutsche bank je jasným dôkazom, že kartel, ktorý manipuloval ceny kovov, sa rozkladá.

A predložené dôkazy sú viac než detailné. Obsahujú dokonca emaily, na ktorých sa obchodníci jednotlivých bánk medzi sebou dohadujú, kedy budú shortovať kovy, aby zrazili cenu nadol. A ešte sa na tom dobre zabávajú. Deutsche, UBS, Scotia a HSBC v tejto hre končia. Na odstrel sú teraz naked shortky na COMEXe. Vznikajú nové alternatívy voči LBMA aj COMEXu. Tieto frašky s nealokovanými účtami budú čoskoro nahradené priamymi spôsobmi obchodu. Zoberte si, že v súčasnosti môžeme obchodovať na forexe prostredníctvom apky v mobile. Ale obchodovanie drahých kovov sa nezmenilo skoro sto rokov.

Nové burzy a žaloby rozkopú kartel na šrot

Nové alokované burzy budú bodom priameho kontaktu producentov a záujemcov. Žiadni bankoví teroristi z LBMA ako prostredník. Žiadny grázel, ktorému bude treba platiť výpalné. Cena na takýchto burzách bude priamo forwardovaná a zmiznú machinácie s LIBORom ku ktorým sa prirátajú bázické body a rozdiel schmatnú bullion banky. Takýto model teraz už nebude ziskový. Producent a zákazník nakupujúci kov budú priamo prepojení. Ako keď si kupujete zeleninu priamo od farmára, bez toho aby do celého procesu zasiahol supermarket, ktorý si uchmatne podstatnú časť z konečnej ceny. Ak sa oproti tomu pozrieme na COMEX, čo je to vlastne za trh, kde predajca nemusí dodať komoditu a kupujúci si ju nevyzdvihne?

Najdôležitejšie ale je, že bude existovať alternatíva. Producenti sa už nebudú musieť klepať pred bankami. Ťažobné spoločnosti sú zadĺžení po uši. Žalovať banky za manipuláciu cien kovov z ich strany by sa rovnalo bankrotu. Ako keby ste žalovali banku, ktorá drží vašu hypotéku. A producenti sa majú čoho báť, pretože po ťažkom poklese z posledných rokov sú po uši v dlhu a náklady už nejde ďalej osekať. To sa však zmení, keď nebudú závislí na burze ovládanej skupinkou dealerov, zástupcov veľkých bánk.

Sám Mr. Gold, Jim Sinclar vedie teraz žalobu producentov za manipuláciu cien na základe priznania Deutsche bank. Straty pre banky sú potenciálne obrovské a dôvera v COMEX a LBMA môže byť pod váhou súdnych procesov vážne narušená. Je skutočne trápne, že po toľkých rokoch sa ľady pohli, až keď sa jeden z grázlov priznal a práskol aj kumpánov. Vo svete finančných analytikov s IQ na úrovni izbovej teploty je asi normálne, keď sa za jeden deň preobchoduje miliarda uncí striebra, pri 900 miliónovej ročnej produkcii. Nie sa čo vzrušovať. Manipulácia? Aká manipulácia? Chceli ste povedať konšpirácia, však?

Oslabené západné burzy si teraz podá východ

Partička z mokrej štvrte si je vedomá, že už nebude môcť cenu posúvať nadol. Kovy sa prebúdzajú do nového býčieho trhu. Ale aby ľudí čo najviac od investícií do nich odradili, budú spôsobovať aspoň volatilitu. Vždy keď budú mať príležitosť, zmastia trh ako žito a utečú sa skovať za plot. Kovy pôjdu dva kroky hore a potom budú zatlačené krok naspäť, aby zase následne spravili dva kroky vpred. Investori so slabšími nervami to nebudú môcť zniesť. Podobne ako akcie, ktoré šli hore 170% za pol roka, aby boli následne zatlačené naspäť. To je ale pre manipulátorov konečná. Volatilita im nakoniec zlomí väzy, lebo rast cien kovov bude po čase nekontrolovateľný a proces cenotvorby sa rozsype. Ako keď jazdíte brzda-plyn.

Každé oslabenie budú používať východné entity na útok. S každým poklesom budú nakupovať kovy a sťahovať ich zo západných inventárov. Čína a Rusko teraz húževnato hromadia zlato. Rusko bude v tejto hre víťazom. Nemá moc externého dlhu a pomer zlata k úrovni HDP sa s Čínou nedá porovnať. Samotný faktor externého dlhu bol dôvodom, prečo som sa smial, keď retardovaní paholci v médiách a analysti z treťotriedneho sektoru rozprávali o ekonomickom kolapse Ruska vplyvom sankcií a poklesu cien ropy. Dávali Putinovi rok, maximálne dva! Možno si tieto bludy z pred dvoch rokov pamätáte. A potom sa blbečkovia čudujú, prečo im klesá sledovanosť a čitateľnosť, keď od rána do večera klamú ľuďom do očí. Za to môžu samozrejme fejkové správy a ruská propaganda.

Pre tento rok sú tu ešte dva významné faktory zo strany Východu, ktoré ovplyvnia ceny kovov. Čína sa začala zbavovať amerických dlhopisov a devalvuje juan. Tieto prvky v roku 2016 pri cenotvorbe zlata neboli prítomné a aj tak šla cena medziročne hore o zaujímavé číslo. Devalvácia juanu, pokles cien dlhopisov a rast výnosov pošle peniaze smerom drahé kovy nasledujúce mesiace. Čína mení pravidlá pre únik prostriedkov tečúcich z pevniny do zahraničia. Offshore dierou uniká kvartálne jedna miliarda dolárov vyplašených čínskych peňazí. Autority sa chystajú tento tunel uzavrieť, aby zastavili krvácanie kapitálu z ekonomiky. Kde však tieto 4 miliardy ročne potečú? Ktorá jediná alternatíva im ostáva, ak si budú chcieť zachovať kúpnu silu ale nebudú môcť prašule vyviesť za hranice? Hádate správne. Sú to drahé kovy.

V Indii si Rothschildovci strelili do nohy

K ťahu na zahraničné inventáre teraz elity východu zapoja popri centrálnych a komerčných bankách aj investície obyvateľstva a firiem. Tieto 4 miliardy sú oficiálne číslo. Objem bude určite ďaleko väčší. V Indii sa Modi načisto zbláznil a spravil podstatnú časť hotovosti ilegálnou. V našich médiach o tomto finančnom chaose v krajine s 1 miliardou obyvateľov nie je prakticky zmienka. Rothschildovci debilkovi poradili, aby začal rušiť hotovosť a tým zamedzil dopytu po žltom kove, z tohto tradične veľmi silného trhu. Trh zlata v krajine prebieha v hotovosti a jej nedostatok ho dusí. Vznikla však dosť silná panika lebo nových bankoviek nie je dostatok a majetní ľudia prichádzajú o závratné sumy peňazí. Cena zlata sa v krajine behom krátkeho času zdvojnásobila a vyzerá to tak, že si týmto ťahom elity strelili do nohy.

Na burze v Šanghaji je už teraz, na začiatku roku, 50 dolárové premium. Na striebre sú celé dva doláre. To je oveľa viac než stačí na arbitráž. Tlak na západné inventáre bude tento rok príšerný. Je otázne, dokedy to COMEX znesie. Budú musieť zvýšiť cenu na kontraktových trhoch, aby túto cenovú medzeru upchali. Preto asi bankové algos mieria na úroveň 1660. Minulý rok si zlato pripísalo 300 dolárov, než bolo zatlačené. Ak by si tento rok spravilo ďalších 300, už aj imbecilom v investičnej komunite, či dokonca ľuďom v médiách dopne čo sa robí.

Ale nechajme predpovede o cene jasnovidcom. Kovy sú stále vysoko podhodnotené a ich akvizícia dáva zmysel. Tento rok bude rokom, kedy pôjde Shanghai Gold Exchange na nože proti COMEXu. GLD teraz rabujú ako keby konca nebolo a Rothschildovci skúšajú čoraz zúfalejšie finty. A to sa pozeráme na len na trh drahých kovov. Do toho ešte poletia ohňostroje z Wikileaks, otvorená vojna elít, panika a chaos v médiách a u neziskových jehovistov.

Zdroj: (1)

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
1 Komentář
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře