Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

 • Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji
  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

  Polsko se připojilo ke globální koalici pro jadernou energii, která vznikla v Dubaji

Související zprávy

deutschlad / Merkelistan / Absurdistan

Karlsruh 15. decembra 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Včera sa začal snem nemeckej vládnucej strany CDU v Karlsruhe, ktorej predsedníčkou a súčasne kancelárkou je Merkelová. Očakávania ne tento snem a jeho závery boli pred jeho začiatkom veľmi vysoké, najmä na tému utečencov a ako sa k nej postaví kancelárka

Na snímke šéfka Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a nemecká kancelárka Angela Merkelová kráča okolo loga strany na spolkovom zjazde CDU v Karlsruhe
Na snímke šéfka Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a nemecká kancelárka Angela Merkelová kráča okolo loga strany na spolkovom zjazde CDU v Karlsruhe

10:54

Na základe mohutného tlaku na Merkelovú ku zmene jej postoja a na zavedenie hornej hranice počtu emigrantov vládlo pred jej dnešným vystúpením veľké napätie v nemeckej spoločnosti. Rôzni politici a média sa predbiehali v odhadoch a dohadoch a komentovali možný výsledok snemu a postoja kancelárky z pohľadu ich politickej orientácie. Spektrum názorov siahalo od demontáže Merkelovej až po jej totálnu ignoranciu jej oponentov vo vlastnej strane a jej víťazstvo nad  jej kritikmi. No včera špekulácie skončili.

Nemecká šéfka prehovorila. Výsledok jej prejavu? Celá jej 70 minútová reč, bola založená na slovnej akrobatike, Namiesto hornej hranice utečencov, tak ako ju podľa INSA požadujú 2/3 Nemcov a z voličov CDU až 70,5%, sme si vypočuli už x-tý krát frázy ako „my to zvládneme“, „historická výzva Európy“, „šance do budúcnosti“ atď, atď. Toto stále opakovanie je ako verklík, ktorého princíp spočíva v tom, že pri točení kľukou verklíka vydáva zo seba hudbu. Problém je len v tom, že tá hudba sa stále opakuje dookola. Tak podobne je to s Merkelovou. Pred pozadím výrokov kancelárky by sa dal ten verklík premenovať na Merklík.

Aby Merkelová ukľudnila svojich kritikov, dala do návrhu výsledkov snemu také vzdušné formulácie ako „cieľom je obmedziť počet emigrantov“, „v prípade potreby sprísniť hraničný režim“ a podobné nič nehovoriace a k ničomu nezaväzujúce formulácie, až na to, že znova vzývala ostatné európske štáty na „solidaritu“ a prebranie emigrantov z Nemecka.

No už takéto minimum bolo jej kritikom, ako Únie mladých, združeniu zamestnávateľov, zástupcom komún, krajinským ministrom vnútra a veľa iným postačujúce na to, aby zmĺkli. A to sa už aj nemecký prezident Gauck vyjadril za hornú hranicu. Namiesto kritickej debaty a výmeny názorov delegátov sa snem zmenil na oslavné podujatie kancelárky, ktorá bola vítaná a odmenená búrlivými ováciami.

Len dvaja zo sto delegátov našli odvahu a vystúpili proti návrhom prezídia. Za takýto priebeh zjazdu by sa nemusel hanbiť ani Kim Yong.  Celé podujatie prebiehalo v duchu bývalých zjazdov Ústredného výboru Komunistickej strany Československa.. Zodpovedajúc je hodnotené vystúpenie kancelárky a ducha v rokovacej sále v diskusných fórach popredných médii, ako napr. Spiegel, FAZ, Handelsblatt a iné. Drvivá väčšina prispievateľov vyjadruje veľmi jasne svoj negatívny postoj a vyjadruje ho výrazmi ako „dych Severnej Kórei“, „samovládkyňa“ alebo „kto zastaví túto političku“.

No aj samotné média zaujali kritický postoj. Včerajší Handelsblatt uviedol svoj hlavný článok pod titulkom: „Hustá zeleninová polievka, namiesto debaty“, čím vyjadril, že väčšina delegátov dala prednosť ceste do kantíny na uvedenú polievku s párkom, namiesto diskusie k problému utečencov. Aj večerný televízny komentár vo verejnoprávnej TV atestoval delegátom zjazdu stratu reality.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová reční počas zjazdu svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Karlsruhe
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová reční počas zjazdu svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Karlsruhe

Merkelová sa nevyjadrila ku konkrétnemu riešeniu jestvujúcej situácii v krajine a problémom, ktoré sú spojené s neobmedzeným prílivom emigrantov, ako radikalizácia obyvateľstva a jej korene a ignoruje, že podľa mediálnych zdrojov je len 30% emigrantov zo Sýrie. Pre ňu nie je relevantné, že emigrant zahadzujú ich dokumenty, aby boli neidentifikovateľní. Podľa predsedu Únie mladých CDU Ziemiaka je z jeho kraju pridelených 147 emigrantov 144 bez papierov.

Na jednej strane nemecké komúny kolabujú logisticky a aj finančne, no na druhej strane prichádza k absurditám, ktoré spôsobujú oprávnené rozhorčenie nemeckých občanov. Minulý týždeň spôsobila taxiková aféra značný rozruch. Sýrsky emigrant, ktorý bol účastníkom násilností v tábore v Neustadt, bol vzatý do väzby do väznice v Kassely. Po prepustení nebol vrátený späť do pôvodného tábora, ale mal ísť do mesta Darmstadt. Za týmto účelom mu bol nemeckým daňovníkom uhradený taxík v hodnote 400 EUR. No ani jeho kriminálne správanie neovplyvní podľa nemeckého azylového zákona jeho azylový proces.

Merkel zrejme ešte nepostrehla, že občania už prestali veriť médiám a ich informáciám o emigrantskej kríze. Podľa časopisu Focus považuje len 20% opýtaných informácie v  tejto oblasti za objektívne a 34% sa vyjadrilo v zmysle, že im idú média na nervy. Focus označil Merkelovú za vodiča v protismere, ktorý s pribúdajúcou dopravou, ktorá mu ide oproti, je viac a viac presvedčený o jeho pravde.

Ani búrlivé ovácie v rokovacej sále nezmenia nič na fakte, že odpor medzi obyvateľmi voči emigrantskej politike nemeckej vlády neustále rastie a odporcovia sa zjednocujú. Svedčí to len o míľovej vzdialenosti strany CDU a jej šéfky od reality a vnímania národa.

Podľa časopisu Spiegel sa zotierajú hranice medzi nacistami, pacifistami, ľavičiarmi a pravičiarmi, nenávistníkmi židov a iných skupín. Zjednocuje ich odmietanie merkelovej emigrantskej politiky. No je určitý predpoklad, že nemecká „Mutti“aspoň v podvedomí mohla parciálne realizovať, že v jej vlastnej krajine takýto odpor rastie. Zrejme aj z toho dôvodu sa züfalo snaží tieto vnútrozemské nemecké problémy pretransformovať na ostatne európske štáty, najmä na našu V 4-ku.

To sa dokumentuje v jej vyjadreniach ako „historická skúška Európy“, „ja chcem, aby bola Európa v tomto úspešná“, „potrebná je európska solidarita“. Takáto transformácia nemeckých, samo vyrobených problémov, je pre nás neprijateľná a musíme sa ku nej postaviť odmietavo. Nemôžeme my vyťahovať gaštany z ohňa, ktoré do neho hádžu neobmedzene a nezodpovedne iní. Nie len nositeľ Nobelovej ceny za hospodárstvo je toho názoru, že utečenci v takýchto dimenziách destabilizujú Európu.

Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová s darčekom v podobe veľkého plyšového vlka počas zjazdu svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Karlsruhe
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová s darčekom v podobe veľkého plyšového vlka počas zjazdu svojej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v Karlsruhe

Samozrejme nemôžeme ani my ignorovať problém emigrácie, nakoľko sa určite dotkne aj nás. No je podstatný rozdiel, či sa s týmto problémom necháme dotlačiť do chaosu podľa vzoru Nemecka, alebo sa budeme nim  zaoberať ako suverén, seriózne a zodpovedne tak ako to momentálne realizuje naša vláda.

Tým, že si emigrantov vyberieme priamo v ich krajine, na základe s nami kompatibilných vlastností, v primeranom počte a po dôkladnej príprave na život v našom domove, svedčí o serióznom prístupe a predpoklade na bez konfliktnú integráciu ľudí, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. A že sa Česká republika chystá nasledovať príklad Slovenska je chvályhodné a potvrdzuje skutočnosť, že štáty V 4-ky konajú príkladne a je to tá správna odpoveď na krivé obvinenia zo strany EU na nedostatočnú solidaritu.

Vilibald Kičin

http://www.hlavnespravy.sk/deutschlad-merkelistan-absurdistan/721288

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
2 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře