Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Setkání dvojníků v OSN
  Setkání dvojníků v OSN

  Setkání dvojníků v OSN

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

Související zprávy

Dnes v noci odešel do jiné dimenze exposlanec Sergej Chelemendik

…..jehož články jsme také občas publikovali. Popřejme mu pěkný návrat domů, odkud jsme všichni přišli…..

V noci zomrel exposlanec Sergej Chelemendik (†59)

23:27

 

BRATISLAVA – Exposlanec Národnej rady SR Sergej Chelemendik zomrel v nočných hodinách po mozgovej príhode. Úmrtie bývalého politika potvrdila na sociálnej sieti jeho dcéra Polina..

Sergej Chelemendik

Sergej Chelemendik sa narodil 9. augusta 1957 v ukrajinskom Kyjeve v bývalom Zväze sovietskych socialistických republík (ZSSR). V roku 1979 ukončil štúdium ruského jazyka a literatúry na Filologickej fakulte Moskovskej univerzity v bývalom ZSSR. Od roku 1980 pôsobil na Vysokej škole prekladateľov, ktorá bola súčasťou Inštitútu spoločenských vied (ION). V rokoch 1982-1984 pracoval na Kube ako profesor na univerzite Las Villas v meste Santa Clara.

Na Slovensko prišiel v roku 1988 v období „perestrojky“ ako lektor ruského jazyka a literatúry. Odvtedy aj s rodinou žil v Bratislave. V roku 1992 založil vydavateľstvo Slovanský dom. Je autorom 30 knižných publikácií, ktoré vyšli v slovenčine, ruštine a češtine. Najúspešnejšie z nich sú Neverte im, Bože ochraňuj Slovensko, My ich…!, Naše impérium dobra, Krtkovia slovenskej politiky.

Poslanec za SNS

Začal sa zaujímať aj o priame účinkovanie na politickej scéne Slovenskej republiky. V roku 2002 viedol v predvolebnej kampani školenia funkcionárov Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS). Vo volebnom období 2006-2010 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) za Slovenskú národnú stranu (SNS). Bol podpredsedom Výboru NR SR pre európske záležitosti, overovateľom vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá a členom Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

Poslanec NR SR za SNS Sergej Chelemendik oznámil 11. marca 2008 vtedajšiemu predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi, že sa dobrovoľne vzdáva poslaneckej imunity. Urobil tak v súvislosti so žiadosťou generálneho prokurátora SR Dobroslava Trnku vo veci zbavenia poslaneckej imunity a v záujme objektívneho a spravodlivého vyšetrenia svojej dopravnej nehody 1. decembra 2006 na diaľnici na úseku Bratislava – Horná Streda. NR SR dňa 22. mája 2008 s trestným stíhaním poslanca SNS Sergeja Chelemendika pre dopravnú nehodu nesúhlasila. Prorusky orientovaný analytik a spisovateľ Sergej Chelemendik sa vyjadroval k mnohým politickým témam.

Zdroj (1)

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře