Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

 • Starý finanční systém dosáhl svého konce
  Starý finanční systém dosáhl svého konce

  Starý finanční systém dosáhl svého konce

 • Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin
  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

  Lichtenštejnský kníže Constantin zemřel ve věku 51 let z neznámých příčin

Související zprávy

Do nebe volající fakta.

…..jestliže prezident Zeman pronese větu ke zrádci národa panu SOBOTKOVI, o kalašnikovi, udělají z toho média okamžitě aféru a chtějí někteří jedinci podávat trestní oznámení na prezidenta. Údajně se rodina pana SOBOTKY cítí v nebezpečí. Na druhou stranu je veřejným tajemstvím, co se děje v Německu, Itálii, Švédsku, Francii, jak emigranti znásilňují a dokonce zabíjí bezbranné lidi. Přes veškerá tato data se pan SOBOTKA  nebojí pozvat desetitisíce „uprchlíků“ do Čr.  Co mají říkat obyčejní občané, beze zbraní, kteří se neumějí proti těmto útočným tlupám bránit? Vždyť ohrožuje celý český národ.  To sám nevidí? Ano, toto je vlastizrada hned podle několika  §. Nemluvě o zvaní emigrantů, kteří nevlastní žádné doklady. Při tomto kroku pana SOBOTKY je všechno košér a jeho rodina se nebojí znásilňování a ohrožování „uprchlíky“ ????? Směšné. Jakmile padne vláda MADAMME MERKELOVÉ, jsem zvědav, jaký kabát si pan SOBOTKA převlíkne….

06:54

Zemanův exporadce podal na prezidenta trestní oznámení kvůli výroku o kalašnikovu

[wp_ad_camp_1]

Prezidentův výrok o kalašnikovu jako nedemokratické možnosti, jak se zbavit např. premiéra, má dohru. Někdejší Zemanův poradce ve Strakově akademii, nyní člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, v úterý adresoval pražské vrchní žalobkyni Lence Bradáčové trestní oznámení na Zemana právě kvůli zmíněnému výroku.

Premiér Bohuslav Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka

FOTO: Petr Horník, Právo

Anketa

Vadí vám výrok Miloše Zemana o střílení politiků kalašnikovy?

ano

32.4%

ne

67.6%

Celkem hlasovalo 8090 čtenářů.

Včera 17:42 – Praha
(Aktualizováno: Včera 20:19 )

„Jestliže prezident nabádá k použití zbraně proti premiérovi, a je jedno, jestli se jmenuje Novák, nebo Sobotka, pak nemá co dělat ve funkci hlavy státu,“ řekl Právu Šarapatka. Podle něj se takového výroku může někdo chytit a lze ho považovat za návodný.

Zdeněk Šarapatka

Zdeněk Šarapatka

FOTO: René Fluger

Šarapatka připomněl obdobný výrok veterána z Bosny a velitele Roty Jana Žižky z Trocnova, pobočky spolku Čs. vojáci v záloze Martina Holkupa, který před časem uvedl, že pokud se Česko zúčastní nějaké války pod vedením NATO, „nejdřív se bude střílet ve Strakově akademii a parlamentu“.

„Mimochodem je třeba si uvědomit, že tito lidé podporují prezidenta, což prokázali 17. listopadu na Albertově,“ dodal Šarapatka.

Někdejší Zemanův poradce popřel, že by motivem jeho trestního oznámení bylo vyřizování si účtů. Ze služeb tehdejšího premiéra odešel v poté, co autorství hanopisu na Petru Buzkovou z roku 2000, známé jako Olovo, připsal Lidovému domu.

„Máte pocit, že těch šestnáct let, kdy jsem se se Zemanem rozešel, nežiji ničím jiným než pomstou?“ položil řečnickou otázku. K tomu dodal, že je pouhý pěšák a oznámení podal jako občan, s jeho současnou funkcí v Radě ČT to nemá nic společného.

Veřejnost to nemusí pochopit

Šarapatka v oznámení, které má Právo k dispozici, mj. uvedl: „Jakkoli byl uvedený výrok zamýšlen, nemusí být veřejností správně pochopen.“

Podle autora trestního oznámení právní kvalifikace takového činu pojem bonmot nezná. Naráží tím na slova prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který Zemanův výrok bagatelizoval jako „drobný bonmot“.

Šarapatka je přesvědčen a uvedl to také v podaném oznámení, že sice prezidenta podle Ústavy po dobu jeho mandátu nelze nejen zadržet, ale ani trestně stíhat, avšak není vyloučeno vyšetření trestného činu a následné označení jeho pachatele.

Právník: Je to nesmysl

Za nesmysl označil trestní oznámení advokát Jaroslav Ortman. „Prezident je skutečně nepostižitelný a nemůže být stíhán za nic jiného, než za vlastizradu u Ústavního soudu,“ řekl Právu.

Podle něj nelze trestní stíhání ani zahájit. „Že je vyjádření prezidenta v rozporu s principy morálky a slušné politiky, to nechci hodnotit, to ať si zodpoví voličům,“ dodal advokát.

Sobotka: Zeman děsí moje děti, rodinu a přátele

 

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
6 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Přejít nahoru