…..všichni, kteří o tom věděli a přešli skutečnost mlčením, jsou spolupachatelé vraždy….

09:54

Zástupcovia všetkých členských krajín NATO, vrátane šéfa stáleho zastúpenia Slovenskej republiky pri NATO Radovana Javorčíka, museli byť informovaní o pripravovanom atentáte na generála Solejmáního, povedal bývalý zástupca SR pri NATO Jaroslav Naď.

Na snímke šéf stáleho zastúpenia Slovenskej republiky pri NATO Radovan Javorčík

„Ja som presvedčený o tom, aj na základe mojich skúseností z práce z NATO, že NATO o tom informované bolo a vedeli, že sa bude niečo chystať. Dokonca to bolo koordinované, si dovolím povedať,“ uviedol v nedeľnej relácii RTVS O 5 minút dvanásť tieňový minister obrany za hnutie OĽaNO Jaroslav Naď, ktorý v minulosti pôsobil ako vedúci sekcie obrany v Stálej delegácii Slovenska pri NATO.

 

[wp_ad_camp_2]

„Ja som tam pracoval, ja to poznám veľmi dobre. Akákoľvek informácia príde do NATO, sú o nej informované všetky členské štáty,“ hovorí Naď. Lenže ak sú jeho tvrdenia pravdivé, vyplýva z nich celý rad závažných dôsledkov. Niektoré z nich spomenul priamo v reakcii na Naďovo vyjadrenie poslanec Národnej rady Jaroslav Paška, podpredseda SNS, keď upozornil na skutočnosť, že zmluvné strany NATO (platí to pre SR aj pre USA) sú zaviazané riešiť spory mierovo, bez použitia sily:

„Toto všetko Spojené štáty týmto krokom porušili aj vo vzťahu k nám, samozrejme vo vzťahu k Iraku, aj vo vzťahu k medzinárodnému spoločenstvu. Takže, keď hovoríme o tom, že boli informovaní v centrále NATO, ak boli informovaní, mali pozastaviť túto akciu z operačného strediska. A nemali to nechať bežať ďalej.“

Z toho však vyplývajú ďalšie veci. Ak jedného dňa budú súdení páchatelia tohto zločinu voči medzinárodnému právu, potom budú spolupáchateľmi všetci, ktorí o tom vedeli a nič neurobili, aby zločinu zabránili.

 

[wp_ad_camp_2]

A je tu ešte jedna vec. Občania sa oprávnene môžu pýtať: ak predstavitelia štátu dostali informáciu, že USA chystajú na území Iraku útok na vysokého predstaviteľa republiky Irán, či urobili potrebné kroky pre bezpečnosť našich inštruktorov tam pôsobiacich. Oni totiž boli povinní okamžite konať, ak mali informáciu o akcii, ktorá sama osebe – a teraz nezávisle na tom, že išlo o sprostý teroristický atentát v štýle Islamského štátu, alebo by išlo o legitímnu vojenskú operáciu – jednoznačne zvýšila nebezpečenstvo vypuknutia horúceho vojenského konfliktu v regióne.

Nakoniec sa síce nikomu z našich občanov nič nestalo, lenže to dopredu nikto nemohol vedieť – je nad slnko jasnejšie, že naši vojaci ako zástupcovia NATO, ktoré v tej chvíli spáchalo medzinárodný zločin, v tom čase boli reálne ohrození na živote.

Otázka je, kto všetko o tom dopredu vedel. Podľa Naďa musel byť informovaný slovenský veľvyslanec pri NATO Radovan Javorčík, ale otázka je, či túto informáciu posunul aj ďalej, najvyšším predstaviteľom štátu: prezidentke a najvyššej veliteľke ozbrojených síl SR Zuzane Čaputovej, predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu, predsedovi Národnej rady Andrejovi Dankovi, ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi, či ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi.

 

[wp_ad_camp_2]

Paška tvrdí: „Ja vás ubezpečujem, že pán premiér Pellegrini o tom nevedel. Možno, ak o tom vedel pán Javorčík v Bruseli a nedal echo na Slovensko, tak sa veľmi zmýlil, že si nesplnil povinnosť, že o tom treba okamžite informovať, pretože v čase, keď sa uskutočnilo toto podujatie, už mohla sedieť Bezpečnostná rada a mohla riešiť, ako sa naši vojaci budú správať po tomto útoku. Takže, ak je nejaká koordinácia v rámci NATO a nebola prenesená na vládu a na naše bezpečnostné zložky, tak je to zlyhaním.“

Naše pluralitné masmédiá to nekomentujú. Možno si to ani nevšimli. Možné spolupáchateľstvo medzinárodného zločinu najvyššími ústavnými činiteľmi SR na čele s prezidentkou Čaputovou a vedomé ohrozenie životov našich vojakov je pre nich, popri Kočneriáde či Mazurkiáde, zrejme nepodstatným, zanedbateľným detailom…

Zdroj Ivan Lehotský

A zde některé komenty k článku od rozhořčených obyvatel nejen Slovenska

petr64 • pred 38 minútami

Keď je to pravda, tak sme ešte vo väčšej prdeli ako som si vo vzťahu k NATO myslel. Mame tu potom niekoľko zložiek, ktoré si robia čo chcú. Zástupcov pri NATO, EU, prezidentku, ministerstvo zahraničných vecí a a ako poslednú vládu.

A my, čo sme občania tejto republiky nikoho nezaujímame.

Teda okrem vlády.
Pre NATO sme spotrebný materiál, pre EU lacná pracovná sila, pre Zuzanka časť skládky, pre Lajčáka snáď ani neexistujeme. Iba tá vláda nás vníma. Otázka teda znie, kto je ochotný tu vládu z týchto vyššie menovaných akceptovať a tým pádom aj nás.
A nech mi niekto skúsi povedať, že bývalý režim bol totalita.

 

[wp_ad_camp_2]

Slavomír Bašim • pred 3 hodinami

Ukázalo sa že NATO je úplne na hov no , lebo ani nechráni Európu pred inváziou migrantov , ani nezabezpečuje mier , lebo USA nám vytvára vojny a konflikty!

#IsupportSyria • pred 5 hodinami

Mám obavu, že Nad trepe. Soleimani a jeho IRGC bola na zozname ter.organizacii len v USA. A to dáva USA podľa ich vlastných pravidiel právo vrazdit. Takže si myslím, že toto bola akcia USA mimo NATO, lebo išla podľa ich zakonov a mimo dohôd koalície v Iraku a mimo dohôd o NATO. Ak boli strany NATO informované, tak možno v čase keď už boli vrtuľníky v Bagdade v blízkosti generála.

horneth #IsupportSyria • pred 2 hodinami

CIA operuje casto bez vedomia Pentagonu, ma vlastne vojenske vybavenie, zakladne, letiska, drony, nelegalne samofinancovanie (pasovanie drog).
A zmatocne vyhlasenia…sef Pentagonu Esper poprel Trumpove slova, ze Suleimani planoval bezprostredne utoky na US velvyslanectva, ziadne dokazy nie su. Trump potom povedal, ze Suleimaniho planovali zabit uz pred 7 mesiacmi. Na tlacovke vyzerali ako zmoknute sliepky, Trump vyhlasenie musel citat z citacieho zariadenia.

 

[wp_ad_camp_2]

V jednom rozhovore sef Mossadu Yossi Cohen v oktobri minuleho roku nevylucil atentat na Soleimaniho. Izrael ma vo zvyku postavit usa pred hotovu vec, bez toho aby ich informoval o svojich akciach.

stary_bruna1969 • pred 5 hodinami

♦ babinu vedeli veľvyslanci pri NATO o chystanej akcii! O tom nevedelo ani vedenie NATO, ani Pentagon ako taký. O atentáte vedel iba ten čo o nej vedieť mal – spravodajcovia, zopár generálov a vykonávatelia.

 

[wp_ad_camp_2]

Vyvstáva otázka, či o tom vedel aj Trump, či to len dodatočne nevzal na seba. Ďalej je tu otázka, či primárnym cieľom nebol iračan Muhandis a pod.
Každopádne nefalšované zdesenie Pentagonu a NATO a ich priskoč médií z toho, čo sa 3.1. 2020 stalo svedčí o tom, že Naď je mimo – ako vždy.

Peter Hradza Doga • pred 6 hodinami

„Nikdy never AngloSasom“….Tak ako sa na nás doslova „vysrali“ v 1938 (mníchov)- tak sa na nás vyserú i budúcnosti – „Kto sa nepoučí z histórie ten je odsúdený na to, aby si ju zopakoval“

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.