Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

 • Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál
  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

  Okno do nového světa – snaha o duchovní ideál

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

Související zprávy

Dolar končí?

…..panika na trhu je způsobena akcí čínské banky, která začala podporovat juan a značně ho posilovat. Na jůesej se valí ze všech částí světa dost velké jobové zprávy. Je otázkou času, kdy budou prolomeny hráze a dolar se zřítí. Dle mého názoru to dlouho trvat nebude….

12:54

Proti doláru: Čínska centrálna banka začala s masívnou podporou jüanu

Peking 19. januára 2016 (HSP/DWN/Foto:TASR/AP-Li Xueren/Xinhua via AP)

[wp_ad_camp_1]

Čínska národná banka začala miliardovú podporu jüanu. Jej akcie ukazujú, že Peking je ochotný dodržiavať pravidlá MMF a hodlá rozvíjať jüan na stabilnú menu

- Na snímke čínsky prezident Si Ťin-pching
– Na snímke čínsky prezident Si Ťin-pching

Čínska centrálna banka tlačí na ochladzovanie ekonomiky ďalšou injekciou hotovosti do finančného systému. Celkovo 55 miliárd jüanov (asi 7,7 mld eur) napumpovali do bankového systému. Zodpovedajúce peňažné infúzie sú aplikované na dobu troch dní. Finančné inštitúcie sú nútené platiť úrokovú sadzbu vo výške 2,1 percenta. Banky v decembri poskytli menej nových úverov, čo spôsobovalo väčšie obavy o zdravie ekonomiky. Na akciových trhoch je v súčasnej dobe strach, že druhá najväčšia ekonomika na svete zažije významné ochladenie.

Avšak, vedenie v Pekingu zatiaľ ukázalo, že má odvahu experimentovať, no zatiaľ je ochotné dodržiavať medzinárodné pravidlá hry. To naznačuje fakt, že z akciových trhov bola vypustená takzvaná „automatická brzda“, ktorá mala brániť určitým stratám v oblasti obchodu. Zároveň však Čína aktuálnym programom podpory ekonomiky ukazuje, že je odhodlaná spĺňať požiadavky stability MMF. Juan bol pred niekoľkými týždňami oficiálne zaradený do menového koša.

Šéf China Securities Regulatory Commission podľa zasvätených osôb ponúkol svoju rezignáciu so zreteľom na prebiehajúce turbulencie na finančných trhoch. 57-ročný Xiao Gang sa chce vzdať svojho miesto v čele čínskej Komisie pre kontrolu cenných papierov (CSRC), povedali dvaja ľudia oboznámení s udalosťami v pondelok pre tlačovú agentúru Reuters. Zostalo však nejasné, či vláda prijala jeho rezignáciu.

Xiao je považovaný za otca brzdného mechanizmu, ktorý zastaví obchodovanie na burze pri väčších stratách. Tento systém bol zavedený na začiatku krízu, no bol ukončený 7. januára. Podľa kritikov tento mechanizmus prispel k panike na trhoch.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál